Değerli arkadaşlar önemli iki tane sorum olacak:

1) Ben yüksek lisans için 35. madde ile öyp kapsamında devam ediyorum fakat bana 6 yıllık senet imzalatmışlardı. Sonradan aldığım sağlam duyumlara göre yüksek lisans için görevlendirilenlerin içinde 2 yıllık senet imzalayanlar da olduğu yönünde. Bu konuda bilgisi olan var mı?

2) 35. madde ile (öyp kapsamında) görevlendirildiğiniz ve yüksek lisans eğitimi gördüğünüz yerde mevcut doktora programı varsa, doktoraya aynı yerde devam etmek zorunluluğu var mı ?