+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Yükseklisans öğrencisi olup ÖYP yi kazandıktan sonraki süreç nasıl işler?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Yükseklisans öğrencisi olup ÖYP yi kazandıktan sonraki süreç nasıl işler? Konusunu İncelemektesiniz

Hocam merhaba ODTÜ elektrik elektronik mühendisliği kontrol anabilimdalı yüksek lisans öğrencisiyim. Yüksek lisansın tamamlanması için ...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  11

  Question Yükseklisans öğrencisi olup ÖYP yi kazandıktan sonraki süreç nasıl işler?

  Hocam merhaba
  ODTÜ elektrik elektronik mühendisliği kontrol anabilimdalı yüksek lisans öğrencisiyim. Yüksek lisansın tamamlanması için 7 ders ve 1 tez yazılması gerekiyor. Ben 2. sınıfa yeni geçtim ve toplamda 6 dersi aldım. Yani yükseklisansımı tamamlamam için 1 ders 1 tezim kaldı. Bugün açıklanan sonuçlara göre ÖYP yerleştirmelerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde elektrik elektronik müh. kontrol ve kumanda anabilimdalını kazandım. Eskişehirde osmangazi üniversitesi kendi bünyesinde kontrol kumanda için ayrıca yükseklisans başvurusu kabul ediyor. (yani yükseklinsans burda da yapılabilir). Şimdi bu önbilgilerden sonra sorularım şu şunlar:

  1-) Yükseklisansımı ODTÜ'de tamamlayabilir miyim?
  2-) Eğer ODTÜ de devam edebilirsem seneti yine de imzalamam gerekir mi ?
  3-) Eğer ODTÜ de yükseklisansa devam edemezsem, aldığım dersleri saydırabilir miyim?

  Teşekkürler
  Pirim Pafanis Umafanis

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2012
  Mesaj
  2
  Merhaba hocam; Niğde üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde Yüksek lisans yapıyorum. 2013 Aralık ÖYP atamasıylada Harran Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü/Görme Engelliler Öğretmenliği A.B.D'na atandım. Yüksek lisanssıma devam edebilecekmiyim?

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Nerden
  Aksaray
  Mesaj
  57
  Merhaba hocam hayırlı olsun;
  Eğer anabilimdalı uyuşmazlığı sıkıntınız yok ve 65 ve üzeri dil puanınız varsa 35. madde görevlendirmesi isteyip yüksek lisansınız bitene kadar eğitim aldığınız üniversiteye görevlendirilebilirsiniz.Bunun için senet imzalamanız gerekmektedir.

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  3
  Merhaba;
  Artvin Çoruh Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne 2013 Ekim tercihleriyle atandım. Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans programının tez aşamasındayım. 35. madde ile görevlendirilmemin de Ege Üniversitesi'ne yapılması için işlemleri başlattım. Karşılaştığım sorun benden ÖYP kapsamında Öğrenci Belgesi istemeleri. Sosyal Bilimler Enstitüsü ÖYP işlemleri tamamlanmadan öğrenciliğimin ÖYP kapsamına alınamayacağını söyledi. Atandığım üniversite de YÖK'e gönderilecek dilekçeye eklemek için ÖYP Öğrenci Belgesinin gerekli olduğunu söylüyor. Bir orta yol bulduk ve ÖYP ile naklinin Enstitü kararınca uygun görüldüğü, işlemlerin hala devam ettiği ibaresiyle bir öğrenci belgesi hazırlandı. Şimdi de bu Öğrenci belgesi ve Kurul kararının bir kopyası ile atandığım fakülteye dilekçe göndermem, bu dilekçenin bir de orada kuruldan geçip Personel Daire Başkanlığına gönderilmesi istendi.

  Dilekçeye ne yazacağımı, bütün bu işlemlerin amacını bir türlü anlayamadım doğrusu. Fakülte de neden böyle bir şey istediklerini anlayamadı. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. Süreç tam olarak nasıl işliyor, bu tür sorunlar normal mi? Şimdiden teşekkürler.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 3
  Son Mesaj: 22-08-2012, 01:23
 2. ÖYP'yi kazandıktan sonraki süreç
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan bahadıroktay
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 26-07-2012, 19:21
 3. ÖYP'yi kazanırsak ne zaman göreve başlarız? Süreç nasıl işler?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan alpertunga84
  Cevap: 161
  Son Mesaj: 21-08-2011, 04:20
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 31-07-2011, 22:05
 5. Öyp Maaş ve Sonraki Süreç???
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Sercan Şensoy
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 15-06-2011, 22:23

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git