+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 7 - Toplam 7

Tezsiz Yüksek Lisans (Pedagojik Formasyon) mezuniyet belgemizle eğitim kadrolarına başvuru yapabiliyor muyuz ?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Tezsiz Yüksek Lisans (Pedagojik Formasyon) mezuniyet belgemizle eğitim kadrolarına başvuru yapabiliyor muyuz ? Konusunu İncelemektesiniz

Güzel Sanatlar Fakültesi-Müzik Bölümü mezunuyum. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü-Tezsiz Yüksek Lisans-Güzel Sanatlar Eğitimi-Müzik Öğretmenliği Programı ...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Samsun
  Mesaj
  14

  Question Tezsiz Yüksek Lisans (Pedagojik Formasyon) mezuniyet belgemizle eğitim kadrolarına başvuru yapabiliyor muyuz ?

  Güzel Sanatlar Fakültesi-Müzik Bölümü mezunuyum. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü-Tezsiz Yüksek Lisans-Güzel Sanatlar Eğitimi-Müzik Öğretmenliği Programı (Pedagojik Formasyon) mezunuyum. Müzik bölümü mezunu isteyen kadrolara başvurabiliyorum. Müzik Eğitimi kadrolarınada geçen yıl Tezsiz Yüksek Lisans diplomamızı personel daire başkanlıklarına göndererek başvurabiliyorduk fakat bu yıl yök'ün internet sisteminde Tezsiz Yüksek Lisans'ı belirtemiyoruz. Sistemde Yüksek Lisans kısmındaki Anabilim dalını Güzel Sanatlar Eğitimi olarak belirtmem yeterli midir? Ya da kısaca Müzik Eğitimi mezunu isteyen kadrolara da başvurabilecek miyim?

  Başka bir sorum daha var; ana çalgım piyano, aynı fakülte bünyesinde müzik bölümü mezunu olmak şartıyla, hem piyano hem müzikoloji olarak farklı 2 kadro var. Bu iki kadroya birden başvuru yapabiliyor muyum? Ya da sadece bir tanesine mi başvurabilirim?

  Şimdiden teşekkür ederim.

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  6
  Yeni bir konu açmak yerine aynı konu altına yazmayı uygun gördüm. Benzer konumlardayız. Ben de matematik bölümü fen-edebiyat mezunuyum fakat tezsiz yüksek lisans yaptım ve diplomamı aldım. Ancak eğitim bilimleri bölümlerinde genelde "eğitim fakültesi mezunu olmak" yazıyor. Aynı üniversitelerin normal yüksek lisans ve doktora başvurularında ise fen-edebiyat, tezsiz yapan fen-edebiyat diye ayrı ayrı belirtip alım yapılıyor. Öyp kapsamında durum farklı mı? Örneğin o bölümlerden birini yazarsak ve bizi atarlarsa yanlış bir şey yapmış olur muyuz? 2 yıl cezayı uygularlar mı . Bir de biraz klasik olacak belki fakat benim transkriptimde hem 4 üzerinden ortalamam hem de 100 üzerinden olan ortalamam yazıyor. 4 üzerinden olanı Yök'e çevirdiğimde 68.50 de kalıyor. Diğeri ise 71.50. 70'in altında olduğunda bazı alanlarda tercih yapamıyor muyum? İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum Nazmi Hocam.

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  65
  ingilizce öğretmenliği sertifkası (formasyon) ile eğitim alanlarına başvuru yapılabiliniyormu acaba?

 4. #4
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  70 şartını yanlış yorumluyorsunuz o Ales 70 demek diploma notu sınırı yok mezun olmak yeter. Ana konuya gelince formasyon alanlar eğitim fakültesi mezunu olma şartını sağlamıyor.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  6
  Ortalama olarak 100'lük sistemde yazsa bile Yök'ün tablosunu mu baz alıyoruz? Bir de böyle bir durumda tercih yapmış olsak yanlış beyandan ceza gelir mi 2yıl? Teşekkürler.

 6. #6
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Samsun
  Mesaj
  14
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  70 Ana konuya gelince formasyon alanlar eğitim fakültesi mezunu olma şartını sağlamıyor.
  yalnız benim bahsettiğim tezsiz yüksek lisans programıydı ayrıca sistemde tezli ya da tezsiz gibi sınıflama yok ve üniversiteyi seçtikten sonra anabilim dalı sekmesindede güzel sanatlar eğitimi yada diğer eğitim anabilimdalları seçilebiliyor. sanırım bu çelişkili durumu yök'ün personel daire başkanlığına telefon açarak öğrenicem cevaptan sonra burayada yazarım. teşekkürler...

 7. #7
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Samsun
  Mesaj
  14
  Alıntı CoMa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ortalama olarak 100'lük sistemde yazsa bile Yök'ün tablosunu mu baz alıyoruz? Bir de böyle bir durumda tercih yapmış olsak yanlış beyandan ceza gelir mi 2yıl? Teşekkürler.
  evet ortalamanızı yök'ün tablosuna göre yazmanız gerekiyor. aynı sorun geçen yılda vardı ve bu durumda olanların ortalamalarını yök'ün tablosuna göre yazdıklarını biliyorum. zaten yökte verilen bilgilerdede öyle diyor.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Pedagojik Formasyonla Tezsiz Yüksek Lisans Aynı mı?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan kan_88_44
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 10-11-2017, 15:05
 2. öyp yüksek lisansı kazandığımız okulda yapabiliyor muyuz?
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan imren
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 03-04-2013, 23:21
 3. Cevap: 6
  Son Mesaj: 16-07-2012, 22:20
 4. Cevap: 3
  Son Mesaj: 28-12-2011, 22:42
 5. Pedagojik Formasyon nasıl alınır?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan Duygu
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-09-2010, 19:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git