reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 9 - Toplam 9

25 Ekim 2010 Tarihli YÖK Kararı

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda 25 Ekim 2010 Tarihli YÖK Kararı Konusunu İncelemektesiniz

bununla ilgili cevap kısmında da yazdım fakat burdan da tekrar yazmak istiyorum. Nazmi hocam, bu ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    10-2010
    Mesaj
    12

    25 Ekim 2010 Tarihli YÖK Kararı

    bununla ilgili cevap kısmında da yazdım fakat burdan da tekrar yazmak istiyorum. Nazmi hocam, bu maddelerle ilgili bir iki şey sormak istiyorum. ilki birinci madde de geçen; "........atandıkları üniversitede görevlerine devam etmek şartıyla........" kısmında bahsedilen üniversite kadronun olduğu üniversitemi yoksa öyp nin gönderdiği üniversitemi? diğeri 3. madde ile ilgili; bu madde halen yüksek lisans ve doktoasının devam etmekte olduğu üniversite, öyp kontenjanları arasında varsa buralarda devam edebilir diyor. peki halen yüksek lisans ve doktorasının devam ettiği üniversitede kontenjan açılmamışsa ne olacak. bunların durumu ile ilgili bir bilginiz varmı? son sorum ise 4. madde ile ilgili; esas ve usullerde "isteğe bağlı" ibaresi hangi kurala göre kaldırılıyor. bu atananları kandırmak olmazmı?çünkü başvuru yapanlar bunları okuyup, uygunluğunu tespit ettikten sonra başvurusunu yapıyor. cevap verirseniz memnun olurum. TEŞEKKÜRLER...

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    1. sorunun cevabı, kadronuzun bulunduğu üniversitede kalmanız gerekli.
    2. sorunun cevabı, lisansüstü eğitim yaptığınız üniversite ÖYP kapsamında değilse; 35 ile görevlendirme alıp (65 üstü ise) eğitim yaptığınız üniversitede görevlendiriliyorsunuz. Tabi dekanlığın onayı ile dilekçeyi dekanlığınıza veriyorsunuz. Sonra 65'i geçip ÖYP kapsamına geçebilliyorsunuz.
    3. sorunun cevabı, ÖYP komisyonunun verdiği bir karardır, benim kişisel fikrim sonradan konması uygun değildir keşke ilk başta konsaydı. Fakat her zaman dediğim gibi yönetmeliğin sonunda bulunan bu yönetmeliği yükseköğretim kurulu başkanı yürütür ibaresi bulunduğu için eklenebiliyor.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Mesaj
    22
    iyi de hocam bakın o yürütme kararlarında öyp kapsamı dışında bir üniversite de yüksek yapanların akıbeti ile ilgili birşeyler yazmamışlar

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı landowner Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    iyi de hocam bakın o yürütme kararlarında öyp kapsamı dışında bir üniversite de yüksek yapanların akıbeti ile ilgili birşeyler yazmamışlar
    Zaten onu ilk baştan beri sözel olarak söylüyorlar. Herşeyi yazılı olarak veremezler o kanun 2547'de mevcut daha önce yayınladım. Bizim bölümden iki arkadaş gitti 35'le sonrada doktorada ÖYP'ye geçicekler bir sorun yok.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Mesaj
    13
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1. sorunun cevabı, kadronuzun bulunduğu üniversitede kalmanız gerekli.
    2. sorunun cevabı, lisansüstü eğitim yaptığınız üniversite ÖYP kapsamında değilse; 35 ile görevlendirme alıp (65 üstü ise) eğitim yaptığınız üniversitede görevlendiriliyorsunuz. Tabi dekanlığın onayı ile dilekçeyi dekanlığınıza veriyorsunuz. Sonra 65'i geçip ÖYP kapsamına geçebilliyorsunuz.
    3. sorunun cevabı, ÖYP komisyonunun verdiği bir karardır, benim kişisel fikrim sonradan konması uygun değildir keşke ilk başta konsaydı. Fakat her zaman dediğim gibi yönetmeliğin sonunda bulunan bu yönetmeliği yükseköğretim kurulu başkanı yürütür ibaresi bulunduğu için eklenebiliyor.
    hcm lisansüstü eğitim yaptığımız üni.ye 65.altında isek 35.le görevlendirilip daha sonra 65.i geçince ÖYP olanaklarından faydalanmaya başlayabiliyor muyuz?

  6. #6
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı Bilgin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hcm lisansüstü eğitim yaptığımız üni.ye 65.altında isek 35.le görevlendirilip daha sonra 65.i geçince ÖYP olanaklarından faydalanmaya başlayabiliyor muyuz?
    Evet, ama önce dil eğitimi bitecek biliyorsunuz artık zorunlu oldu sonra 35'le y.lisans yaptığınız üni.ye gidersiniz ( dekanlığın onayı ile ) 65'i geçtiğiniz amanda y.lisans bütmiş olacaktır sonra doktorada ÖYP kontenjanlarından tercih yaparak devam ediceksiniz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Mesaj
    13
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Evet, ama önce dil eğitimi bitecek biliyorsunuz artık zorunlu oldu sonra 35'le y.lisans yaptığınız üni.ye gidersiniz ( dekanlığın onayı ile ) 65'i geçtiğiniz amanda y.lisans bütmiş olacaktır sonra doktorada ÖYP kontenjanlarından tercih yaparak devam ediceksiniz.
    dil eğitiminin zorunlou olması demek eğitimi başladıktan sonra 6 ay boyunca mı zorunlu...bu sürede 65. geçersem bile eğitime devam etmek zorundayım öyle mi?

  8. #8
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı Bilgin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    dil eğitiminin zorunlou olması demek eğitimi başladıktan sonra 6 ay boyunca mı zorunlu...bu sürede 65. geçersem bile eğitime devam etmek zorundayım öyle mi?
    Onuda sordum 65'i geçtikten sonra zorunluğu kalmıyor ayrılıp ÖYP lisansüstü başvuru yapabilirsinizi ama ayrılmak istemeyeceksiniz eğitim çok iyi olucak denildi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  9. #9
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Mesaj
    13
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Onuda sordum 65'i geçtikten sonra zorunluğu kalmıyor ayrılıp ÖYP lisansüstü başvuru yapabilirsinizi ama ayrılmak istemeyeceksiniz eğitim çok iyi olucak denildi.
    çok teşekkür ederim hcm...o zaman gönül rahatlığıyla dil eğitimine gideblirz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Sizce YÖK 05.07.2012 Tarihli Yönetmeliği ne Kadar Sürede Hazırladı?
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan shadowofsun
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 06-07-2012, 21:19
  2. Cevap: 6
    Son Mesaj: 29-06-2012, 21:15
  3. 25 Temmuz 2011 Tarihli ÖYP Lisans Üstü Eğitim Kontenjanları
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan nutkur
    Cevap: 34
    Son Mesaj: 02-08-2011, 17:04
  4. 2010.28.5443 sayılı yök kararı
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan toprakk
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 02-02-2011, 10:57
  5. 4 Ekim 2010 Pazartesi YÖK Ziyareti
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Nazmi
    Cevap: 71
    Son Mesaj: 09-10-2010, 18:47

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git