+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Öyp Hak Kaybı

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Öyp Hak Kaybı Konusunu İncelemektesiniz

george: ÖYP eğitim süreci Hocam öncelikle öyp kapsamında araştırma görevlisi olarak göreve başladım ve yüksek ...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  5

  Unhappy Öyp Hak Kaybı

  george: ÖYP eğitim süreci

  Hocam öncelikle öyp kapsamında araştırma görevlisi olarak göreve başladım ve yüksek lisans eğitimime dekanlığa dilekçe vererek aynı üniversitede devam ediyorum. Yüksek lisans sonrası başka bir üniversitede doktorama devam etmek için görevlendirme isteğinde bulunabilir miyim. Teşekkürler.

  george: Hocam acil cevap bekliyorum. Daha önceki sorumu yeniliyorum. Bir de atandığım üniversitede yaptığım yüksek lisansı yök tarafından tanınmayacağı gibi bir risk olma durumu var mıdır ilgilizi bekiyorum selamlar.

  Nazmi: Halihazırda yükseklisans yaptığınız üniversitede 35. madde ile görevlendirildiniz ve şu anda ÖYP kapsamında değilsiniz anladığım kadarı ile. Böyleyse durum evet doktora için yüksek lisansınız bitince doktora için başka üniversiteye görevlendirme için başvurabilirsiniz zaten şu andaki görevlendirmeniğz sadece yüksek lisansdönemini kapsar. Bölümünüz aynıyda YÖK tanır ama çok alakasız bir bölümse sorun çıkabilir.

  Nazmi hocam ilginizi bekliyorum teşekkürler

  George: Nazmi hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ancak şöyle birşey daha kafama takıldı yeni açılan bir üniversitede öyp kapsamında göreve başladım ve ilk olarak yüksek lisans programı açarak bize yüksek lisansa başlattıklarını söyleyip yüksek lisanssımı burada yapmak istiyorum şeklinde dilekçe imzalattılar. Ancak aldığım duyumlara göre bizi 1 yıl içerisinde herhangi bir büyük üniversiteye görvlendirmedikleri taktirde öyp kapsamı dışı kalıp haklarımızı kaybederek enstitü kadrosu kapsamına gelip daimi güvenceyi kaybedeceğimiz duyumları aldım. Bu bilgi doğrumudur. Her hakkımızı ve güvencemizi kayıp mı edeceğiz yani. Selamlar
  Nazmi hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ancak şöyle birşey daha kafama takıldı yeni açılan bir üniversitede öyp kapsamında göreve başladım ve ilk olarak yüksek lisans programı açarak bize yüksek lisansa başlattıklarını söyleyip yüksek lisanssımı burada yapmak istiyorum şeklinde dilekçe imzalattılar. Ancak aldığım duyumlara göre bizi 1 yıl içerisinde herhangi bir büyük üniversiteye görvlendirmedikleri taktirde öyp kapsamı dışı kalıp haklarımızı kaybederek enstitü kadrosu kapsamına gelip daimi güvenceyi kaybedeceğimiz duyumları aldım. Bu bilgi doğrumudur. Her hakkımızı ve güvencemizi kayıp mı edeceğiz yani. Selamlar
  Son düzenleyen Ömür, 31-03-2011 saat 23:28. Sebep: flood

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  5
  Nazmi hocam beni hala yanıtlamadınız. İlginizi bekliyorum teşekkürler.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git