Merhabalar, Kadrom X ünversitesinde, atandığım bölümde yüksek lisans ve doktora programı mevcut olmadığından 35. madde kapsamında yüksek lisans eğitimi için Y üniversitesine atandım, yüksek lisansı tamamladım ve Y üniversitesinde Doktoraya devam etmek istiyorum. Ancak Y üniversitesi Z üniversitesi ile ortak doktora programı yürütmektedir. Yürütücü üniversite Z üniversitesidir. 1) Dilekçe ile direk doktora başvurusunu Z'ye mi yoksa Y'ye mi yapacağım yoksa lisansüstü tercihlerini bekleyip oradan mı yapmalıyım. 2)35.madde ile görevlendirildiğim Y üniversitesinde doktora için devam edebilir miyim? yeni bir 35.madde daha çıkartmaya gerek olacak mı? Z üniversitesi ben Yürütücü üniversitesiyim diyip kendi okulunda çalışmamı ister mi? Kısacası doktora süresince Y üniversitesinde kalmak için (sadece dersler için Z'ye git-gel yapmak suretiyle) ne yapmalıyım? kalabilir miyim? Teşekkür ederim. Lütfen yardımmmm