reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

35. Madde ile Görevlendirme Kararı YL Kaydınca İsteniyor mu?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda 35. Madde ile Görevlendirme Kararı YL Kaydınca İsteniyor mu? Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar merhaba. 35. madde ile görevlendirme kararı YL kayıtlarına yetişmezse, kaydımı yapar mı okul? (ÖYP'liyim)...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2014
    Mesaj
    13

    35. Madde ile Görevlendirme Kararı YL Kaydınca İsteniyor mu?

    Arkadaşlar merhaba.
    35. madde ile görevlendirme kararı YL kayıtlarına yetişmezse, kaydımı yapar mı okul? (ÖYP'liyim)

  2. #2
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2014
    Mesaj
    38
    Alıntı gilligan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar merhaba.
    35. madde ile görevlendirme kararı YL kayıtlarına yetişmezse, kaydımı yapar mı okul? (ÖYP'liyim)
    Tabi ki yapar. 35. madde görevlendirmesi çıkana kadar 39. madde ile geçici görevlendirilmiş olursun.

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2014
    Mesaj
    13
    Alıntı Ayışığı2045 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tabi ki yapar. 35. madde görevlendirmesi çıkana kadar 39. madde ile geçici görevlendirilmiş olursun.
    Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum daha olacak.

    "ÖYP kapsamında atanan ve yabancı dil sınav puanı 65 ve üzeri olan araştırma görevlileri, YÖK tarafından yerleştirildikleri ÖYP lisansüstü programlarına kayıt yaptırdıktan sonra, YÖK Yürütme Kurulu kararı ile 2547 sayılı Kanunun 35 inci maddesi uyarınca ÖYP kapsamındaki diğer yükseköğretim kurumlarında görevlendirilebilirler. Talepleri halinde ÖYP kapsamında atanan ve yabancı dil puanı 65 ve üzeri olan araştırma görevlileri yüksek lisans eğitimlerini atandıkları yükseköğretim kurumlarından da alabilirler. Ancak Doktora eğitimi için, ilgili anabilim dalının ÖYP kapsamında eğitim veren program sayılıp sayılmayacağına, kuruluş tarihinden itibaren 10 yıl geçmeyen yükseköğretim kurumları için, YÖK Yürütme Kurulunca karar verilir. İlgili alanda ÖYP kapsamında eğitim veren programlara sahip yükseköğretim kurumları kendi kadrolarına atanan araştırma görevlilerini YÖK Yürütme Kurulu kararı gerekmeksizin doktora eğitimine başlatabilirler."

    Hocam bir de böyle bir madde var malum ÖYP klavuzunda. Ben merkezi yerleştirmeyle bir YL programına yerleştirilmişken, ve madde açıkça insiyatifi bana bırakmışken, üniversitemin bana görevlendirme vermeme ve beni göndermeme hakkı var mıdır?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. 35. Madde İle Görevlendirme
    ÖYP 2015- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan bukcet
    Cevap: 292
    Son Mesaj: 26-07-2017, 16:43
  2. 35. Madde Görevlendirmesi Kararı
    ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan selimii
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 04-06-2013, 15:43
  3. ÖYP Yürütme Kurulu Kararı 3. Madde
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan burak21
    Cevap: 11
    Son Mesaj: 13-11-2011, 20:59
  4. 35. madde ile görevlendirme...
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mihrimahh
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 17-10-2011, 21:34
  5. öyp 35.madde ile görevlendirme
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hly
    Cevap: 14
    Son Mesaj: 03-07-2011, 14:13

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git