reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 5 - Toplam 5
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen birsen

39. Madde ile Görevlendirme Zorunlu Hizmet Sayılır mı?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda 39. Madde ile Görevlendirme Zorunlu Hizmet Sayılır mı? Konusunu İncelemektesiniz

İyi günler değerli Hocalarım, Yüksek lisansa başlarken 39. madde ile görevlendirildim ve henüz 35. madde ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2015
    Mesaj
    2

    39. Madde ile Görevlendirme Zorunlu Hizmet Sayılır mı?

    İyi günler değerli Hocalarım,
    Yüksek lisansa başlarken 39. madde ile görevlendirildim ve henüz 35. madde için senet imzalamadım. Edindiğim bilgilere göre 39. madde ile görevlendirmelerde senet imzalanmadıysa, bu sürecin zorunlu hizmet sayılmayacağı yönünde ancak yazılı olarak bunu gösterebileceğimiz bir kaynak var mıdır?
    Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı birsen Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İyi günler değerli Hocalarım,
    Yüksek lisansa başlarken 39. madde ile görevlendirildim ve henüz 35. madde için senet imzalamadım. Edindiğim bilgilere göre 39. madde ile görevlendirmelerde senet imzalanmadıysa, bu sürecin zorunlu hizmet sayılmayacağı yönünde ancak yazılı olarak bunu gösterebileceğimiz bir kaynak var mıdır?
    Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    39. madde de zorunlu hizmet, senet ya da tazminat yoktur. Ne yazık ki her şey yazılı olarak bulunmuyor, aksi bir durum yazılı olmadığı için zorunlu hizmetten sayılmıyor zarunlu hizmet sadece senet ortada varsa yapılır yoksa yapılmaz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2015
    Mesaj
    2
    Çok teşekkür ederim Hocam.
    Nazmi bunu beğendi.

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2014
    Mesaj
    12
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    39. madde de zorunlu hizmet, senet ya da tazminat yoktur. Ne yazık ki her şey yazılı olarak bulunmuyor, aksi bir durum yazılı olmadığı için zorunlu hizmetten sayılmıyor zarunlu hizmet sadece senet ortada varsa yapılır yoksa yapılmaz.
    Nazmi Hocam 39. madde ile araştırma görevlilerinin yurtdışında görevlendirilmesinde zorunlu hizmet yükümlülüğü doğuyor mu? Daha önce benim çalıştığım üniversiteden giden araştırma görevlisi arkadaşlardan herhangi bir senet imzalamaları istenmemiş. Ancak bölüm başkanı yurtdışı görevlendirme sonrası zorunlu hizmetim olacağını söyledi. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

  5. #5
    Akademik Forum
    Misafir
    zorunlu hizmet suresini dolduramadim.... tayin icin yurtdisindaki gorevlendirmedeki surenin 90 gunu sayiliyor. uzun sure yurtdisi gorevine giden her yil mi 90 gun sayilacak ....yoksa bir defa 90 mi sayilacak.._- cevaplarsaniz memnun olurum





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. 39. Madde ve Zorunlu Hizmet
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan seven58
    Cevap: 26
    Son Mesaj: 11-09-2016, 20:58
  2. 35. Madde ile Görevlendirilme - Zorunlu Hizmet
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sinanoglu
    Cevap: 24
    Son Mesaj: 01-01-2015, 20:48
  3. 35. Madde zorunlu hizmet rektörlükçe iptal edilebilir mi?
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan 35Maddeli
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 08-12-2014, 17:14
  4. Cevap: 29
    Son Mesaj: 08-03-2013, 15:01
  5. Zorunlu Hizmet
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan ayseyildiz
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 23-09-2012, 10:18

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git