reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Nazmi

ÖYP'li Araştırma Görevlisi Derse Girme Şartı

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'li Araştırma Görevlisi Derse Girme Şartı Konusunu İncelemektesiniz

OYP 'li Arastirma Gorevlisinin derse girme zorunlulugu var mi? Eger yonetim derse girmemiz icin zorluyorsa ...


  1. #1
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Nerden
    Izmir
    Mesaj
    76

    ÖYP'li Araştırma Görevlisi Derse Girme Şartı

    OYP'li Arastirma Gorevlisinin derse girme zorunlulugu var mi? Eger yonetim derse girmemiz icin zorluyorsa neler yapabiliriz?

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı basciemre Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    OYP'li Arastirma Gorevlisinin derse girme zorunlulugu var mi? Eger yonetim derse girmemiz icin zorluyorsa neler yapabiliriz?
    Araştırma görevlisinin ders verme gibi bir durumu yasal olarak söz konusu değildir, ancak araştırma görevlisi statüsünde öğretim görevlisi olarak kadronuz geçici olarak değiştirilirse hem ders verebilirsiniz hem de ders ücretlerini alırsınız. Yönetim bu konuda yasal olarak zorlayamaz, resmi olarak görevlendirme yazısı geldi mi tarafınıza?
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Nerden
    Izmir
    Mesaj
    76
    Herhangi bir resmi yazi yok Nazmi Hoca. Bolumde yeterli ogretim uyesi ve ogretim gorevlisi yok. Dersleri hocalar veriyormus gibi gosterip arastirma gorevlilerine 1'er ders verip acigi kapatmayi planliyorlar. (Tabi ben derse girmek istemiyorum.) Sanki yakin zaman icinde YOK bir karar almisti Arastirma gorevlileri 1 ders verebilir diye. Oyle birsey var mi?
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Araştırma görevlisinin ders verme gibi bir durumu yasal olarak söz konusu değildir, ancak araştırma görevlisi statüsünde öğretim görevlisi olarak kadronuz geçici olarak değiştirilirse hem ders verebilirsiniz hem de ders ücretlerini alırsınız. Yönetim bu konuda yasal olarak zorlayamaz, resmi olarak görevlendirme yazısı geldi mi tarafınıza?

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı basciemre Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Herhangi bir resmi yazi yok Nazmi Hoca. Bolumde yeterli ogretim uyesi ve ogretim gorevlisi yok. Dersleri hocalar veriyormus gibi gosterip arastirma gorevlilerine 1'er ders verip acigi kapatmayi planliyorlar. (Tabi ben derse girmek istemiyorum.) Sanki yakin zaman icinde YOK bir karar almisti Arastirma gorevlileri 1 ders verebilir diye. Oyle birsey var mi?
    Öyle bir kararı ben görmedim, size tavsiyem resmi olarak görevlendirme isteyin büyük ihtimal ile veremeyeceklerdir zaten.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Nerden
    Izmir
    Mesaj
    76
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öyle bir kararı ben görmedim, size tavsiyem resmi olarak görevlendirme isteyin büyük ihtimal ile veremeyeceklerdir zaten.
    Cevap icin tesekkurler. Bir sorum daha vardi. Tez doneminde yurticinde 39. madde ile Arastirma izni alma hakkimiz var mi?

  6. #6
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı basciemre Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Cevap icin tesekkurler. Bir sorum daha vardi. Tez doneminde yurticinde 39. madde ile Arastirma izni alma hakkimiz var mi?
    39. madde ÖYP'den önce sadece yurtdışında kullanılan bir görevlendirme maddesiydi, ÖYP ile dil eğitimi ve 35. madde çıkana kadar geçen süre için derslere girmek amacı ile de verilmeye başlandı ama tez çalışması için sadece idari izin verilebiliyor yani yurtiçinde tez çalışması için verilmez.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  7. #7
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Nerden
    Izmir
    Mesaj
    76
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    39. madde ÖYP'den önce sadece yurtdışında kullanılan bir görevlendirme maddesiydi, ÖYP ile dil eğitimi ve 35. madde çıkana kadar geçen süre için derslere girmek amacı ile de verilmeye başlandı ama tez çalışması için sadece idari izin verilebiliyor yani yurtiçinde tez çalışması için verilmez.
    Dilekcemizde nasil belirtmeliyiz peki? Su su tarihler arasinda tez arastirmam icin izin verilmesi seklinde mi?

  8. #8
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı basciemre Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dilekcemizde nasil belirtmeliyiz peki? Su su tarihler arasinda tez arastirmam icin izin verilmesi seklinde mi?
    Evet tez araştırması için idari izin istiyorum demeniz gerekiyor.
    basciemre bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  9. #9
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Mesaj
    18
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öyle bir kararı ben görmedim, size tavsiyem resmi olarak görevlendirme isteyin büyük ihtimal ile veremeyeceklerdir zaten.
    Nazmi Hocam,
    Benim fakültemde Anabilim Dalı Başk. hangi dersi asiste edeceğimi ibraz eden bir yazıyı imzalayarak bana tebliğ etti. Beni görevlendirdiği hocaya benim üzerimde sınırsız tasarruf hakkı ve buna dair resmi bir yazı vermiş oldu. Bu yazının benim üzerimde bir yaptırımı var mıdır? Benim derslere girmem söylendiğine girmenin yasak olduğunu vb. belirten bir resmi yazı olsa ben de onu ibraz edebilsem ve bu çıkmazdan sorunsuzca çıkabilsem...mümkün müdür?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Araştırma Görevlisi Olabilmek İçin Askerlik Şartı Nedir?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ZennusX
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 25-09-2014, 14:54
  2. MYO'da İkinci Öğretime derse giren öğretim görevlisi maaşı
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan begonville
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 08-08-2014, 21:47
  3. Araştırma Görevlisi alım şartı- Tezli yüksek Lisans Öğrencisi olmak şartı ile ilgili süre sorunu
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan KEMAL3467
    Cevap: 25
    Son Mesaj: 14-06-2014, 00:45
  4. 50/d Araştırma görevlisi İçin Başka üniversitede Doktora Şartı ?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Dunyaboard
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 13-02-2014, 08:50
  5. ÖYP Araştırma Görevlisi Kadrosu için ALES Şartı
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Fırat
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 17-10-2010, 23:10

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git