Yüksek Öğrenim Kurumu Başkanlığına

Üniversitelerimizde görev yapmak üzere Öğretim Üyesi alımları ÖYP kapsamında yapılmaktadır.Son iki yıldır fizik bölümlerine ÖYP kapsamında atama yapılmamaktadır.
Yıllardır gerek yüksek lisans gerek doktora eğitimleri ile kadro beklentisi içerisinde çalışmalarımızı yapmaktayız.Ancak artık geleceğimiz ile ilgili ciddi kaygılarımız var.Kimimiz artık bu bölümden umudu keserek başka alanda geleceğini aramaktadır.30 'lu yaşına gelip hala kadrosuz ve geleceği belirsiz bir halde bekleyen arkadaşlarımız mevcuttur.Aile kurmak lüks bir uğraştır artık çoğu fizikçi için.Yıllardır hiçbir desteğini esirgemeyen ailelerimiz için ise bu durum tam bir hüsrandır,gerek maddi gerek manevi zararı ile karşılaşmışlardır.Bu durumun birde fizik mezunları üzerinde tahrip edici psikolojik etkileri gözlenmektedir.
Bilimsel çalışmaların kendisinden hiç bahsetmedik,çünkü geleceği belirsiz bir insanın bilimsel bir faaliyette bulunma şansı yoktur.
YÖK başkanlığından ricamız ;
Fizik bölümlerinin akibeti ve fizik mezunlarının akibeti ne olacak?Önümüzde ki dönem yine fizik bölümlerine kadro açılmayacak mı?
Bu konuda gerek fizik mezunları gereksede fen edebiyat mezunları olarak YÖK başkanlığından bilgilendirme beklemekteyiz.