Merhaba Arkadaşlar;

İstanbul Üniversitesi'nde ÖYP araştırma görevlisiyim. Bin bir zorlukla da olsa, tezimin bitimine 1 ay kala da olsa yüksek lisans ÖYP bütçem geldi çok şükür.

Üniversitemiz ÖYP koordinatörlüğü, yurt dışına çıkıldığında ÖYP bütçesinden en fazla 15 günü destekleyeceklerini belirtmekte, kaynak olarak da yönetmeliği ve üniversitenin uygulama yönergesini göstermekte. Benim okuduğumda anladığım ise şu, sempozyum, kongre gibi yurt dışı çıkışlarda bir yılda 15 güne kadar destekliyor, fakat bunların haricinde, örneğin tez çalışmamız kapsamında 3 aya kadar görevlendirme alabiliyoruz ve destekten faydalanabiliyoruz. Yanlış bilmiyorsam yüksek lisansta 10000 Tl. seyehat gideri var ki 15 gün de bitirilmesi oldukça zor.

Koordinatörlük ise 3 aya kadar görevlendirme verebileceklerini ancak, bu sürenin yalnızca 15 günü için ödeme yapabileceklerini söylemekte.

Benim sormak istediğim şu;

ÖYP bütçesi ile 15 günden fazla yurt dışına çıkarak bu kaynağı kullanan kimse var mı arkadaşlar? Yoksa ben hatalıyım, ve en fazla 15 gün mü bütçe kapsamında yurt dışına çıkabiliyoruz?

Eğer 15 günden fazla bir süre için bütçesini kullanan varsa emsal teşkil edecek ve derdimi kurum koordinatörlüğüne anlatabileceğim.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.