reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 9 123 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 87
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni

35.Madde Sorunu

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda 35.Madde Sorunu Konusunu İncelemektesiniz

Öncellikle merhabalar, Ben şu an A üniversitesinde ÖYP kadrosundan atandım. Bu kadroya atanmadan çok önce ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    03-2013
    Mesaj
    6

    35.Madde Sorunu

    Öncellikle merhabalar,
    Ben şu an A üniversitesinde ÖYP kadrosundan atandım. Bu kadroya atanmadan çok önce B üniversitesinde doktoraya kayıt olmuştum. Bir dönem boyunca A'da asistanlık yapıp B'de derselere gittim. Öğrenci belgemi A üniversitesine sundum. B'de yaptığım doktora programı A üniversitesinde yok. Geçen gün ÖYP Koordinatörlüğünden arandım ve 35. madde ile görevlendirmem olmadığını söylediler. Bunun üzerine nasıl bir yol izlemem lazım? Görevlendirmeye ihtiyacım var mı? Şu an ikinci dönemdeyim ve sanırım iki dönem içinde alınmayınca ilişik kesiliyormuş. ÖYP Yönetmeliğinde böyle bir durum için açıklama bulamadım. İki üniversite de aynı şehirde. Yardım ederseniz sevinirim.
    Teşekkürler

  2. #2
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı passi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öncellikle merhabalar,
    Ben şu an A üniversitesinde ÖYP kadrosundan atandım. Bu kadroya atanmadan çok önce B üniversitesinde doktoraya kayıt olmuştum. Bir dönem boyunca A'da asistanlık yapıp B'de derselere gittim. Öğrenci belgemi A üniversitesine sundum. B'de yaptığım doktora programı A üniversitesinde yok. Geçen gün ÖYP Koordinatörlüğünden arandım ve 35. madde ile görevlendirmem olmadığını söylediler. Bunun üzerine nasıl bir yol izlemem lazım? Görevlendirmeye ihtiyacım var mı? Şu an ikinci dönemdeyim ve sanırım iki dönem içinde alınmayınca ilişik kesiliyormuş. ÖYP Yönetmeliğinde böyle bir durum için açıklama bulamadım. İki üniversite de aynı şehirde. Yardım ederseniz sevinirim.
    Teşekkürler
    Nedenini sormadınız mı? Evet 2 dönem içinde görevlendirme alma şartı var.

  3. #3
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Mesaj
    15
    Sayın editörler, sizlere birkaç konuda danışmak istiyorum. Şuan doktora son ders dönemindeyim ve temmuz gibi yeterlik sınavına gireceğim. Ocak ayında halihazırda doktora yaptığım alanda ÖYP'yi kazandım (Eğitim aldığım üni ile kazandığım üni ayrı). Merak ettiğim bazı hususlar var:

    1- Doktora derslerinin bitmesine sadece 1 dönem kaldı. Bu açıdan ben 35. madde ile görevlendirme almak yerine kazandığım ünide göreve başlamak istiyorum. Ama bazı kişiler bu durumun kazandığım üninin insiyatifinde olduğunu; bazıları ise kesinlikle görevlendirme almak zorunda olduğumu söylüyorlar. Esas ve usüllerde tez döneminde kazandığım üniye dönebileceğim yazıyor; ama ben şimdi görevlendirme alsam zaten çıkması 1 dönem kadar sürecek ve tez aşamasına geldiğimde ise görevlendirmenin çıkması ile dönmek için iptal başvurum hemen hemen aynı zamana denk gelecek. Bu durumda ne yapabilirim?

    2- Diyelim ki 35 madde ile görevlendirme almadım (ya da aldım ama tez döneminde iptal ettirip ünime geri döndüm) bu durumlarda ödeneklerden faydalanabilecek miyim acaba? Bu konu cidden kafamı karıştırıyor. Nazmi hocam aslında bu durumun kurulda konuşulacağını yazmıştı acaba son durum nedir?

    Çok teşekkür ederim...

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    03-2013
    Mesaj
    6
    Alıntı Mr December Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Nedenini sormadınız mı? Evet 2 dönem içinde görevlendirme alma şartı var.

    Nedenini sormak o anki panikle aklıma gelmedi açıkçası. A üniversitesindeki en yüksek konumdaki hocam burada kalacağımı, ÖYP koordinatörlüğü ile konuşacağını söyledi. Yani yükseköğretim kurumu insiyatifi burada kalmam yönünde. Ama eğer görevlendirme almam gerekiyorsa dilekçemi bir an önce vereyim. Koordinatörlük de bu konuda emin değil, not aldık döneceğiz biz dediler.

  5. #5
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı anahtar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sayın editörler, sizlere birkaç konuda danışmak istiyorum. Şuan doktora son ders dönemindeyim ve temmuz gibi yeterlik sınavına gireceğim. Ocak ayında halihazırda doktora yaptığım alanda ÖYP'yi kazandım (Eğitim aldığım üni ile kazandığım üni ayrı). Merak ettiğim bazı hususlar var:

    1- Doktora derslerinin bitmesine sadece 1 dönem kaldı. Bu açıdan ben 35. madde ile görevlendirme almak yerine kazandığım ünide göreve başlamak istiyorum. Ama bazı kişiler bu durumun kazandığım üninin insiyatifinde olduğunu; bazıları ise kesinlikle görevlendirme almak zorunda olduğumu söylüyorlar. Esas ve usüllerde tez döneminde kazandığım üniye dönebileceğim yazıyor; ama ben şimdi görevlendirme alsam zaten çıkması 1 dönem kadar sürecek ve tez aşamasına geldiğimde ise görevlendirmenin çıkması ile dönmek için iptal başvurum hemen hemen aynı zamana denk gelecek. Bu durumda ne yapabilirim?

    2- Diyelim ki 35 madde ile görevlendirme almadım (ya da aldım ama tez döneminde iptal ettirip ünime geri döndüm) bu durumlarda ödeneklerden faydalanabilecek miyim acaba? Bu konu cidden kafamı karıştırıyor. Nazmi hocam aslında bu durumun kurulda konuşulacağını yazmıştı acaba son durum nedir?

    Çok teşekkür ederim...
    2 dönem içinde görevlendirme almalısınız. Görevlendirme almadan tez döneminde geri dönme işlemini yapamazsınız.
    Ödenekler gelene kadar siz bitirirsiniz büyük ihtimalle Eğitim aldığınız yerde kesin kullanırsınız da kendi okulunuza geri döndüğünüzde ödenek konusu epey uzar.

    Alıntı passi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Nedenini sormak o anki panikle aklıma gelmedi açıkçası. A üniversitesindeki en yüksek konumdaki hocam burada kalacağımı, ÖYP koordinatörlüğü ile konuşacağını söyledi. Yani yükseköğretim kurumu insiyatifi burada kalmam yönünde. Ama eğer görevlendirme almam gerekiyorsa dilekçemi bir an önce vereyim. Koordinatörlük de bu konuda emin değil, not aldık döneceğiz biz dediler.
    İstediğiyle konuşsun. Usul ve esaslar hala geçerli.

  6. #6
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    03-2013
    Mesaj
    6
    Acaba bu 2 dönem limiti hangi maddede geçiyor? İlginiz için teşekkür ederim bu arada.

  7. #7
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı passi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Acaba bu 2 dönem limiti hangi maddede geçiyor? İlginiz için teşekkür ederim bu arada.
    Usul ve esaslar Madde 7'nin altında şöyle geçer.

    "(5) Atandığı tarihte veya yurtiçi yabancı dil eğitimi sonunda, Yabancı dil puanı 65 ve üzeri olan ÖYP araştırma görevlilerinin, iki yarıyıl içinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının belirlediği lisansüstü eğitim programlarından birine başlamamaları durumunda kadroları ile ilişikleri kesilir."

  8. #8
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Mesaj
    15
    [QUOTE=Mr December;172149]2 dönem içinde görevlendirme almalısınız. Görevlendirme almadan tez döneminde geri dönme işlemini yapamazsınız.
    Ödenekler gelene kadar siz bitirirsiniz büyük ihtimalle Eğitim aldığınız yerde kesin kullanırsınız da kendi okulunuza geri döndüğünüzde ödenek konusu epey uzar.


    Hocam çok teşekkür ederim. Okulunuza döndüğünüzde uzar demişsiniz yani oraya döndüğümde süreç uzasa da alma hakkım var mı?

  9. #9
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    [QUOTE=anahtar;172155]
    Alıntı Mr December Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2 dönem içinde görevlendirme almalısınız. Görevlendirme almadan tez döneminde geri dönme işlemini yapamazsınız.
    Ödenekler gelene kadar siz bitirirsiniz büyük ihtimalle Eğitim aldığınız yerde kesin kullanırsınız da kendi okulunuza geri döndüğünüzde ödenek konusu epey uzar.


    Hocam çok teşekkür ederim. Okulunuza döndüğünüzde uzar demişsiniz yani oraya döndüğümde süreç uzasa da alma hakkım var mı?
    Okula geri döndüğünüzde ÖYP koordinatörlüğü ödenek için başvurur ama YÖK buna ne der emin değilim.

  10. #10
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    03-2013
    Mesaj
    6
    Usul ve esaslar Madde 7'nin altında şöyle geçer.

    "(5) Atandığı tarihte veya yurtiçi yabancı dil eğitimi sonunda, Yabancı dil puanı 65 ve üzeri olan ÖYP araştırma görevlilerinin, iki yarıyıl içinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının belirlediği lisansüstü eğitim programlarından birine başlamamaları durumunda kadroları ile ilişikleri kesilir."

    Teşekkür ederim. Yalnız o madde biraz kapalı olmuş, ben B üniversitesinde zaten "başlamış" durumdayım ama görevlendirmem yok. neyse dilekçe yazıp göreceğim artık durumu Teşekkür ederim.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP Yüksek Lisansta 39. Madde ve 35. Madde Farkı
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan bukala
    Cevap: 121
    Son Mesaj: 20-10-2016, 02:23
  2. ÖYP 35. Madde ve 39. Madde Dilekçe Örnekleri
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan Nazmi
    Cevap: 311
    Son Mesaj: 24-04-2016, 10:20
  3. 35. madde yerine 39. madde ile gorevlendirme
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan globalerol
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 26-10-2014, 00:11
  4. Madde 35'te senet yapılması gerektiğini söyleyen madde nerede?
    ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Mr December
    Cevap: 25
    Son Mesaj: 22-08-2014, 12:01
  5. ÖYP sorunu
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ozlemas
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 12-01-2012, 22:40

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git