reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 18

Atandığı Üniversitede ÖYP Ödeneğinden Yararlanma

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Atandığı Üniversitede ÖYP Ödeneğinden Yararlanma Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar ben atandığım üniversitede doktora yapıyorum. Doktoraya başladığımda YÖK e bireysel başvuruda bulundum doktoraya devam ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2011
    Mesaj
    19

    Atandığı Üniversitede ÖYP Ödeneğinden Yararlanma

    Arkadaşlar ben atandığım üniversitede doktora yapıyorum. Doktoraya başladığımda YÖK e bireysel başvuruda bulundum doktoraya devam ettiğim program ÖYP kapsamın alındı. Ödenek için üniversitem aracılığıyla başvuruda bulundum, ödenek de yattı. Kullanmaya başlayacağım ama ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR ın dördüncü bölümdeki Kaynak Aktarımı, ÖYP Giderleri ve Harcamalar daki

    (2) Kaynak aktarımı yapılabilmesi için; Bir yükseköğretim kurumu adına başka bir yükseköğretim kurumunda lisansüstü eğitim yapan araştırma görevlilerinin, 2547 sayılı Kanunun 35. maddesi kapsamında
    görevlendirilmiş olması,

    paragrafı kafamı bulandırdı. Ödeneği kullanırsam benim için problem olur mu?

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hayır hiç bir sorun olmaz, yatıysa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2011
    Mesaj
    19
    Nazmi Bey, bununla ilgili bir yök kararı varmı acaba. Aksi durumda gönlüm rahat etmiyor. YÖK ün sağı solu belli olmazi verdiklerini faiziyle alırlarsa diye korkuyorum.

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hocam dikkatli bakarsanız;

    Bir yükseköğretim kurumu adına başka bir yükseköğretim kurumunda lisansüstü eğitim yapan araştırma görevlilerinin, 2547 sayılı Kanunun 35. maddesi kapsamında görevlendirilmiş olması, denmiş. Siz atandığınız yerde yapıyorsunuz o madde sizi ilgilendirmiyor. Her durum için ayrı karar niye alınsın zaten ÖYP'lilerin hepsi ödenekten yararlanıyor madde başka bir üni.de eğitim alanların 35. madde ile görevlendirilmesi karşılığında ödeneği veriyor siz başka üni.de yapmadığınız için sizi ilgilendirmiyor o madde. Deidğim gibi gönül rahatlığı içinde kullanınız.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2011
    Mesaj
    19
    Çok teşekkür ederim, sağolun

  6. #6
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    31
    öyp ödeneğini alabildiyseniz sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Naısl bir yol izlememiz gerektiğine dair bizi de bilgilendirirseniz çok iyi olur. Üni. aracılığıyla yök'e nasıl başvurulur mesela?

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2011
    Mesaj
    19
    Önce mevcut doktora eğitimimin ÖYP kapsamında sayılması için YÖK e bir dilekçe yazıyorsunuz tabi. Önce enstitü sonra rektörlük, rektörlükten de yöke gidiyor. YÖK ten kendi içinde bu istediğinizi değerlendiriyor, olumlu yada olumsuz dönüş yapıyor. Bize olumlu dönüş yaptı. Daha sonra ÖYP ödeneği için başvuruda bulunduk. Oda yıl sonunda yattı. Şimdi bize kullanmak kaldı ki oda o kadar kolay değil bir sürü prosedür bizi bekliyor.

  8. #8
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    1
    Merhaba,
    ben de atandigim üniversitede lisansüstü egitimindeyim. 20 bin tl ödenekten faydalanabilecegim söylendi; ancak olasi istifa halinde seyahat ve kirtasiye harcamalarinin benden faiziyle geri istenmesi gibi bir durum olabilir mi? Üzerime zimmetli esyalarin okula birakilmasi disinda bir uygulama söz konusu olur mu? Forumda ilgili basliklari inceledim, ama ödenegi kullanmak konusunda hala tereddütteyim...
    speedycatx bunu beğendi.

  9. #9
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    45
    öyp ödeneğini kullanmak istifaya engel mi ? zira ben sözleşme imzalamadım , atandığım üniversitede yüksek lisans yapacağım.

  10. #10
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    506
    Alıntı speedycatx Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    öyp ödeneğini kullanmak istifaya engel mi ? zira ben sözleşme imzalamadım , atandığım üniversitede yüksek lisans yapacağım.
    Bu durumun sorun olacağını belirten ya da ima eden bir madde bulunmamakta. Ama bakarsınız bu duruma göre yök ileride bir madde ekler, hiç belli olmaz.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Öyp'li atanmadan önce atandığı üniversitede doktor aşamasında ise
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan alitekel
    Cevap: 13
    Son Mesaj: 07-02-2013, 09:32
  2. ÖYP Sağlık Hizmetinden Yararlanma
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Aguney
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 29-11-2012, 00:36
  3. 50.000 liralık ÖYP ödeneğinden şimdiye kadar kulanan var mı?
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan öypkocaeli
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 06-06-2012, 19:30
  4. Cevap: 0
    Son Mesaj: 24-11-2011, 13:37
  5. ÖYP 2011 Psikoloji-Atandığı Üniversitede Yüksek Lisans Yapacak Olan Arkadaşlar
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yigit__55
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 27-08-2011, 01:57

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git