Konu Kapalı
Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Nazmi Hocam Çok Acil Lütfen Cevaplar Mısınız?!!!

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Nazmi Hocam Çok Acil Lütfen Cevaplar Mısınız?!!! Konusunu İncelemektesiniz

Hocam 19 mayıs üniv. nde ÖYP kapsamında araştırma görevlisiyim. Burada alanıma ilişkin yl programı olmadığı ...


 1. #1
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  105

  Nazmi Hocam Çok Acil Lütfen Cevaplar Mısınız?!!!

  Hocam 19 mayıs üniv. nde ÖYP kapsamında araştırma görevlisiyim. Burada alanıma ilişkin yl programı olmadığı için ÖYP kadrolarına açılan YL kontenjanlarından Ankara Üniv.ni kazandım. Şu an tez aşamasındayım. Ders döneminde 39. md. ile 2 kez görevlendirme yaptım. Tez aşamasında da ÖYP Usul ve Esaslarına ilişkin yönetmeliğin 11. md. 3.f. gereği 19 Mayıs üniversitesinde tez dönemimi geçirmek için Dekanlığıma dilekçe verdim. Üniversite Yönetim Kurulu da bu yönde karar çıkararak YÖK'ün uygun bulması için 19 Mayıs Rektörlüğü'ne yazı gönderdi. Rektörlük yapmış olduğu büyük bir hata ile yazısında tez dönemimde 19 Mayısta kalmak istediğimi belirtmekle birlikte yazısının son kısmında '' Bu nedenle adı geçen kişinin geçici olarak Ankara Üniv. Sosyal Bilimler enstitüsünde görevlendirilmesine..'' şeklinde Yönetim Kurulu Kararına aykırı ve benim talep etmediğim bir şeyi YÖK'e yazmış. ( Bunlar Temmuz 2012 tarihinde gerçekleşti ). Ardından YÖK de tüm memurlar yazının sadece son kısımlarını okumayı alışkanlık edindikleri için Ankara Üniv. ne ilişkin kısma yönelik '' Araş.Gör. nin 35. md. ile görevlendirilmesi kararınız uygun görülmüştür'' şeklinde 19 Mayıs Rektörlüğünün hatalı kararına uygun bir karar vermiştir. Kararda benim Tez dönemime ilişkin hiç bir ifade yoktur. YÖK'ün bu kararı 19 Mayıs Rektörlüğüne Ağustos 2012 tarihinde gelmiş ancak ne bana ne de dekanlığıma YÖK'ün cevabı bildirilmemiştir. Bununla birlikte bana haber verilmeden kadroma ilişkin dosyam Ankara Üniv. ne gönderilmiştir. 18 Ocak 2013 tarihinde Rektörlükten Fakülte sekterimiz '' ilgili araştırma görevlisinin senedini göndermemişsiniz'' şeklinde işlerine gelen şeyi istemek için aramak akıllarına gelmiş. 5 aydır belki de Ankara Üniv. nde Arş. Gör. görünüyorum. Şu an yapılmakta olan sınavlarda gözetmenlik görevlerim vardı ama haberim yok. Görevimi yerine getirmediğim için ilişiğimin kesilmesi gibi tehlikeli durumlar yaşayabilme ihtimali bile varken 2 gereksiz , işlerinden bihaber, okuduğunu anlamaktan aciz memur yüzünden karşılaştığım durumu görmenizi istedim.
  Rektörlüğün bu hatalı kararına karşı itiraz dilekçesi yazdım. Tez dönemime yönelik izni tekrar YÖK'e bildirmeleri, 35. md. ye ilişkin hatalı kararlarını düzeltilmeleri , dosyamın tekrar 19 mayısa göndermeleri için düzeltilmiş yazının yeniden yazılmasını talep ettim. Size sorum şu: Sizce YÖK'ün görevlendirme yazısını iptali olasılığı nedir? Hatalı karara uygun olarak karar vermiştir. Tez dönemini ÖYP üniversitesinde geçiren bir sürü araştırma görevlisi var. YÖK'ün bu talebi kabul etmesi gerekmiyor mu? Biraz uzun bir yazı oldu ama cevap verirseniz şimdiden teşekkür ederim.

 2. #2
  Niënor
  Misafir
  Hocam nazmi hoca bu tür başlıklara başlığı düzeltin diyor, acil yardım, çok acil gbi başlıklar içeriği yansıtmıyor. Siz başlığı içerikle alakalı yazarsanız iyi olur.

  - - - Güncellendi - - -

  Bu arada durumunuz gerçekten zor, Allah yardımcınız olsun ya.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Nazmi Hocam,bir sorum var
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan efe005
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 05-01-2013, 14:47
 2. ufak bir sorum var cevaplar mısınız?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan matchmaker
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 18-11-2011, 08:44
 3. Arkadaşlar Lütfen Çok Acil
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan moishale
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 15-09-2011, 16:44
 4. Zkü çok acil lütfen!!!
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ibo5734
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 26-08-2011, 17:38
 5. ÖYP İktisat Bölümünde kazanan var mı? Lütfen puanlarınızı paylaşır mısınız?
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan yedirenk12
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 13-08-2011, 17:00

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git