reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12

ÖYP'de Kadronun Bulunduğu Üniversiteyi Değiştirmek

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'de Kadronun Bulunduğu Üniversiteyi Değiştirmek Konusunu İncelemektesiniz

yeni tercih yaparak hali hazırda kadromuzun bulunduğu üniversiteden başka bir öyp üniversitesine geçilmesi durumunda (haksız ...


  1. #1
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    231

    ÖYP'de Kadronun Bulunduğu Üniversiteyi Değiştirmek

    yeni tercih yaparak hali hazırda kadromuzun bulunduğu üniversiteden başka bir öyp üniversitesine geçilmesi durumunda (haksız da olsa puan kesintisi var eyvallah) bir önceki üniversitede imzalanan senet sorun olur mu veya senet diğer üniversiteye aktarılabilir mi?

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Cashmere bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı asaasa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yeni tercih yaparak hali hazırda kadromuzun bulunduğu üniversiteden başka bir öyp üniversitesine geçilmesi durumunda (haksız da olsa puan kesintisi var eyvallah) bir önceki üniversitede imzalanan senet sorun olur mu veya senet diğer üniversiteye aktarılabilir mi?
    Senet engel olur. Senet başka yere aktarılmaz. Ödemeniz gerekir.
    Cashmere bunu beğendi.

  4. #4
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    09-2011
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    519

    ÖYP sürecinde üniversite değiştirme

    1. Arkadaşlar şu aralar sıkça duyduğum bayağı bir çoğunluk tarafından söylenen şeyi sormak istedim. Öyp ile X üniversitesini kazanıp 1 yıl puan kesintisi süresini bitirip tekrar tercih yaptıktan sonra başka bir üniversiteyi ÖYP ile kazanırsak senetler dahil her şey kadro ile birlikte diğer üniversiteye geçebiliyormuş. Bunun mümkün olmadığını düşünsem de bir çok kişi böyle söyleyince doğru olabilir mi diye sormak istedim.

    2. Dil eğitimini bitirdikten sonra atandığın üniversitede 6 ayını doldurup yüksek lisans doktora görevlendirmesi almadan istifa edersek üniversite her hangi bir yaptırım uygular mı ? senet, istifa kabul etmeme gibi. Ayrıca bu tarz birşey yapılması akademik kariyerinde bireye herhangi bir sorun teşkil eder mi?

    Verilecek cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    http://twitter.com/ergene_ozkan

  5. #5
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Ne yazık ki kesinlikle mümkün değil YÖK etik kurulu kabul etmiyor kazansanız bile başkalarının söylediklerine aldırmayın. Denendi olmadı defalarca ödemeden geçiş yok. Dil eğitimi bitip 6 ay görev yapınca senet hükümsüz olur 35. maddeye başlamadan istifa eder geçersiniz. Akademik kariyer için de hiç bir sorun olmaz.
    sarimaske bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. 23-10-2013, 13:54

    Yüksek Lisans

    Sebep
    aynı mesajdan var

  7. #6
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    47
    Peki şu an 39. Madde ile görevlendirildiğimiz üniversiteden başka bir üniversiteye geçiş yapmamız mümkün mü? Keyfi bir durum değil. :/

  8. #7
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    747
    Alıntı fashiontecture Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Peki şu an 39. Madde ile görevlendirildiğimiz üniversiteden başka bir üniversiteye geçiş yapmamız mümkün mü? Keyfi bir durum değil. :/
    Kısmen mümkün..Ancak öncelikle atanmış olduğunuz üniversitenin ve 39.madde ile gitmek istediğiniz yeni üniversitenin bunu kabul etmesi gerekli. 39.Madde YÖK seviyesinde alınmış olan bir karar değildir. Rektörlük seviyesindedir ve araştırma izni kapsamındadır. Yani 39.Madde'de bahsetmiş olduğunuz durum mümkün

  9. #8
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    47
    Alıntı aktan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kısmen mümkün..Ancak öncelikle atanmış olduğunuz üniversitenin ve 39.madde ile gitmek istediğiniz yeni üniversitenin bunu kabul etmesi gerekli. 39.Madde YÖK seviyesinde alınmış olan bir karar değildir. Rektörlük seviyesindedir ve araştırma izni kapsamındadır. Yani 39.Madde'de bahsetmiş olduğunuz durum mümkün
    Peki bunun için eylül kontenjanlarını beklemek mi gerekiyor? Artııı 35. Madde dilekçesi verdim ve YÖK bunu uygun gördüyse ne olacak? Bunu YÖK ten yetkili birileriyle mi görüşmem gerekli? Atanmış olduğum üniversite işimi kolaylaştıracak herşeye olur veriyor. Gayet anlayışlı ve mantıklılar ama yasal prosedür kısmında takılıyorum ben. Pufff işimi çok seviyorum ama en sonunda çıkıcam bu Öyp den:/

  10. #9
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    747
    Alıntı fashiontecture Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Peki bunun için eylül kontenjanlarını beklemek mi gerekiyor? Artııı 35. Madde dilekçesi verdim ve YÖK bunu uygun gördüyse ne olacak? Bunu YÖK ten yetkili birileriyle mi görüşmem gerekli? Atanmış olduğum üniversite işimi kolaylaştıracak herşeye olur veriyor. Gayet anlayışlı ve mantıklılar ama yasal prosedür kısmında takılıyorum ben. Pufff işimi çok seviyorum ama en sonunda çıkıcam bu Öyp den:/
    Siz ÖYP'lisiniz tabi ya Çok pardon..

    39.Madde ile araştırma iznindeyken ve 35.madde çıkmadan, YÖK'ün olur verdiği ve sizin başvuru yaparak kabul aldığınız bir üniversitede lisansüstü eğitimi alabilirsiniz.

    Ancak, ne yazık ki, lisansüstü eğitim veren ÖYP üniversitelerine başvurmak için sizin de söylemiş olduğunuz gibi beklemek gerekli..
    Eğer, kabul alacağınızdan eminseniz, YÖK'e 35.maddeyi iptal için üniversitenizden başlamak üzere bir dilekçe yazabilirsiniz..

    Dilekçenin rektörlükten çıkması, herşeyin bittiği manasına gelmemekte; dilekçe çekme hakkına sahipsiniz diye biliyorum..

  11. #10
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    47
    Hocam zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu durum için atanmış olduğum üniversite ile mi yök ile mi görüşmem gerekiyor. Ya da bu 35 sürecini eylüle kadar uzatmam mümkün mü? Üniversite insiyatifinde mi? 39 ile Lisansüstü eğitim aldığım üniversitede gerçekten çok mutsuzum ve istifa etmeyi göze almış bulunmaktayım. Zaten istemeyerek mecburiyetten tercih etmiştim. Etmez olaydım

    Alıntı aktan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Siz ÖYP'lisiniz tabi ya Çok pardon..

    39.Madde ile araştırma iznindeyken ve 35.madde çıkmadan, YÖK'ün olur verdiği ve sizin başvuru yaparak kabul aldığınız bir üniversitede lisansüstü eğitimi alabilirsiniz.

    Ancak, ne yazık ki, lisansüstü eğitim veren ÖYP üniversitelerine başvurmak için sizin de söylemiş olduğunuz gibi beklemek gerekli..
    Eğer, kabul alacağınızdan eminseniz, YÖK'e 35.maddeyi iptal için üniversitenizden başlamak üzere bir dilekçe yazabilirsiniz..

    Dilekçenin rektörlükten çıkması, herşeyin bittiği manasına gelmemekte; dilekçe çekme hakkına sahipsiniz diye biliyorum..





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP ile Doktora Yaptığın Üniversiteyi Değiştirmek
    Doktora Eğitimi forum içinde, yazan apoclyptica
    Cevap: 17
    Son Mesaj: 15-05-2017, 21:49
  2. Yüksek Lisans'tan Sonra Üniversiteyi Değiştirmek
    ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan MeNscH
    Cevap: 29
    Son Mesaj: 01-09-2014, 00:28
  3. Cevap: 6
    Son Mesaj: 17-09-2013, 15:59
  4. Kadronun hala çıkmaması sorunu- GOP
    ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan biryeldeğirmeni
    Cevap: 30
    Son Mesaj: 07-09-2012, 20:22
  5. ÖYP'liyken Yüksek Lisans Yaparken Üniversiteyi Değiştirmek
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan loyalty
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 10-08-2012, 22:47

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git