reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 6 - Toplam 6

sertifikalar kıdem yükselmesinde veya maaşta işe yarar mı?

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda sertifikalar kıdem yükselmesinde veya maaşta işe yarar mı? Konusunu İncelemektesiniz

MEB onaylı bilgisayar işletmenliği vb.. sertifikalar kurslar öyp ile atanan araştırma görevlilerinin kıdemini arttırmada veya ...


  1. #1
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    126

    sertifikalar kıdem yükselmesinde veya maaşta işe yarar mı?

    MEB onaylı bilgisayar işletmenliği vb.. sertifikalar kurslar öyp ile atanan araştırma görevlilerinin kıdemini arttırmada veya maaş arttırmada etki yapar mı?

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hayır, onlar bir etki yapmıyor ancak lisede hazırlık okuduysanız veya lisansüstü eğitim (yüksek lisans, doktora) mezunu iseniz onlar kademe artırıyor. Bir de maaşa kpds dil tazminatı etki yapar o kadar.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    318
    Merhaba, lisans döneminde kısmi zamanlı çalışılan süreler (yemekhane, kütüphane, öğrenci asistanlığı) kademe artışında kullanılabilir mi? Lisans döneminde 1+1 toplamda 2 yıl öğrenci asistanı olarak görev yaptığıma dair iki adet öğrenci asistanlık belgesi var. Bu belgeler kademe artışında işe yarar mı? Kısmi zamanlı çalışanların kademe artışıyla ilgili herhangi bir resmi yazı varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler...

    üstteki soruyu yanıtlayabilecek yok mu? Güncel...
    Son düzenleyen Mr December, 05-08-2012 saat 23:49.

  4. #4
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    318
    Öğrenci asistanlık belgesi kademe artışında kullanılabilir mi? Kısmi zamanlı çalışanların kademe artışıyla ilgili resmi yazı var mı? Güncel...

  5. #5
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Devlet Memurları kanunu 36. maddenin içinde ortak hükümler; orada hangi şartlarda derece ve kademe ilerleyeceği yazıyor DMK link; http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/388.html
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #6
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    318
    çok teşekkürler Nazmi Hocam, gönderdiğiniz linkte şu şekilde bir madde yer almaktadır:
    "7 - a) Kurumlarınca açılan ve bir kısım görevlere atanmada kanuni nitelik olarak şart koşulan kursları, memurluğa girmeden önce başarı ile bitirenler hakkında bu meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmış olmak ve 3 kademeyi geçmemek şartiyle, bu kurslarda geçirdikleri başarılı sürelerin her yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır"
    Bu durumda lisansta kısmi zamanlı çalışanların öğrenci asistanlık belgesi vs. gibi belgelerle ispatlarsa kademe artışı yapılması gerekir değil mi? Bu konuda çoğu kısmi zamanlı çalışan arkadaşın haberdar olmadığını düşünüyorum. Nazmi Hocam son soru: ARŞ.GÖR. leri 5. kıdemden aşağı düşebiliyor mu maaş artışı kaçıncı kıdemden sonra çok fark ediyor? Teeşekkürler...





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Önlisans mezuniyeti bi işe yarar mı ?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan acarozgen
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 07-06-2012, 14:47

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git