+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Yüksek lisans yapıyorum ama;

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda Yüksek lisans yapıyorum ama; Konusunu İncelemektesiniz

Yüksek lisans yapıyorum ve şu an ilk senem bitti. Tez aşamasına geçeceğim. ÖYP kadrolarına da ...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  4

  Yüksek lisans yapıyorum ama;

  Yüksek lisans yapıyorum ve şu an ilk senem bitti. Tez aşamasına geçeceğim. ÖYP kadrolarına da başvurmak istiyorum. Ancak yüksek lisansıma devam edebileceğimi söyledi yüksek lisans yaptığım üniversite (Çukurova). Ama doktora mı Çukurova'da yapabilir miyim diye sorunca, eğer ÖYP kadrolu olduğun üniversitede doktora programı varsa oraya gidersin dediler. Ama ben Çukurova'nın da ÖYP eğitim üniversitesi olduğunu söyledim. Hocamız da şaşırdı biraz. Doktora olabilir mi? Falan dedi. Yazışmalarla falan filan dedi.

  Yani sonuç olarak ben Çukurova'da yüksek lisansıma devam edeceğim tamam buraya kadar. Ama sonrasında bana Doktoranı gel burda yapacaksın derlerse ben çok zorlanırım. Bu yüzden bu konuyla ilgili özellikle Nazmi Hocamızdan bilgi almak istiyorum.

  Saygılar...

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  16
  evet bu konuyu ben de merak ediyorum.. bide mesela adanaspor gibi yüksek liasnsın yarını bitirmiş birisi baştan mı başlıyor?

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  138
  YÜKSEKÖĞRETİM KURULU

  PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI’ NA

  ANKARA

  Bilindiği gibi üniversitelerin araştırma görevlisi ihtiyacını karşılamak üzere, alınması planlanan araştırma görevlisi kadrolarına ÖYP programı ile yerleştirme yapılmaktadır. Söz konusu program, mevcut şartlarda lisans mezunu ile yüksek lisans mezunlarını bir arada ve sadece “lisans ortalaması” ile değerlendirmeye alarak, yüksek lisans/doktora yapmakta/yapmış olan adaylar aleyhine, eşitsiz bir durum yaratmaktadır.

  Bu nedenle, ÖYP programı kapsamında alınması planlanan araştırma görevlisi kadrolarına yerleştirme yapılırken daha adil bir sonuç elde etmek için, yüksek lisansını sürdüren ve doktora yapmakta olan öğrencilerin de göz önünde bulundurulması, söz konusu ilanlara “İlgili alanda Yüksek Lisans/doktora yapıyor olmak” maddesinin de eklenmesi ve yüksek lisans mezunu adayların “yüksek lisans ortalamasının” da değerlendirmeye alınması gerekmektedir.

  Gereğini arz ederim.

  Ad-soyad /imza
  lüfer olacak.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP İle Atandığım Üniversitenin Atandığım Bölümünde Yüksek Lisans Yapıyorum
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan CanKırığı
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 05-08-2012, 01:08
 2. Cevap: 2
  Son Mesaj: 17-07-2012, 15:59

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git