reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 24

ÖYPyi kazandığımız üniversite VS yl yaptığımız üniversite

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda ÖYPyi kazandığımız üniversite VS yl yaptığımız üniversite Konusunu İncelemektesiniz

ÖYP ile kazandığım üniversite diyor ki YL yaptığın üniversiteye 2 gün gideceksin buraya 3 gün ...


  1. #1
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    12-2010
    Mesaj
    84

    ÖYPyi kazandığımız üniversite VS yl yaptığımız üniversite

    ÖYP ile kazandığım üniversite diyor ki YL yaptığın üniversiteye 2 gün gideceksin buraya 3 gün geleceksin.(Asistanları az, 2. öğretim bile var)
    Bu durum kendi asistanları için geçerli ama ÖYP liler için böyle bir yaptırımda bulunabilirler mi?
    Bana kim yaptırımda bulunabilir ÖYP yi kazandığım yer mi YL yaptığım mı? Yani ben onlar için gelip gideceksem bana yolluk vs. ücretler vermeliler diye düşünüyorum bunu hangisinden talep etmeliyim?(yol ücretinden başka ne gibi ücretler talep edebilirim çünkü yol parası sorun değil de o kadar zamanım yollarda geçecek bari biraz karşılığı olsun)
    Son düzenleyen Nazmi, 25-01-2011 saat 23:39.

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    T.C.
    YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI
    YÜRÜTME KURULU KARARLARI
    KARAR 2010.28.5443

    547 sayılı Kanun'un 33/a maddesi uyarınca, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazananlar hakkında uygulamada birliği sağlamak amacıyla;

    1- ÖYP Araştırma görevlisi, halen bir devlet üniversitesinde lisansüstü (yüksek lisans, doktora veya bütünleşik doktora) eğitimine devam ediyor ve devam ettiği anabilim dalı Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında yer alıyorsa, bu araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitimlerine ÖYP kapsamına dahil olarak devam edebilmeleri,

    2- ÖYP araştırma görevlilerinin devam ettikleri lisansüstü eğitim programı söz konusu Kurul Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamındaki lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında değilse ÖYP kapsamındaki desteklerden faydalanmamaları kaydıyla;

    a) Araştırma Görevlisi kadrolarının, 2547 sayılı Kanun'un 35. maddesi uyarınca lisansüstü eğitime devam ettikleri üniversiteye geçici olarak tahsis edilebilmesi,

    b) Lisansüstü eğitiminin ders aşamasındaysa haftanın belirli günlerinde, tez aşamasındaysa tez izleme komitelerine katılmak üzere üniversitelerince belirli sürelerde izinli sayılabilmeleri,


    Yukarıda gördüğünüz gibi size "b" maddesi vurmuş ne yazık ki.. Yani atandığınız üniversite yetkilidir. ÖYP araştırma görevlisi olmanız farketmez, yolluksuz yevmiyesiz git gel deme hakları vardır. Eğer ki yüksek lisansınızı ÖYP üniversitesinde yapıyorsanız bunlar geçersizdir tabi.. Siz önceden kazandığınızda yaptığınız için ÖYP haklarından yararlanamıyorsunuz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    12-2010
    Mesaj
    84
    Ben mi yanlış anladım yazdığınızı bilmiyorum ama ben ek yerleştirme ile kazandım, göreve yeni başladım ve başladığım ilk gün böyle dendi yani daha yüksek lisansa başlamadım. Başlayacağım YL üniversiteside doğal olarak ÖYP tarafından açıklanan üniversitler olacak.
    Ayrıca git gel demeleri bana hiç mantıklı gelmiyor neticede ben uzak bir yerede gidebilirim YL için o zaman ne diyecekler.

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı pinar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben mi yanlış anladım yazdığınızı bilmiyorum ama ben ek yerleştirme ile kazandım, göreve yeni başladım ve başladığım ilk gün böyle dendi yani daha yüksek lisansa başlamadım. Başlayacağım YL üniversiteside doğal olarak ÖYP tarafından açıklanan üniversitler olacak.
    Ayrıca git gel demeleri bana hiç mantıklı gelmiyor neticede ben uzak bir yerede gidebilirim YL için o zaman ne diyecekler.
    Şimdi oldu ben halihazırda yüksek lisansınıza bu şekilde gidin dediler sandım. Neyse cevap: Hayır öyle bir şey yapamazlar merak etmeyin ÖYP kapsamındaki üniversitelerden birine lisansüstü eğitim yapmak için yerleştiğinizde sizi mecburen 35. madde ile yani geçici görevlendirme ile oranın kadrosuna gönderecekler, maaşınızıda orda alacaksınız. Geçici olarak kadronuz üzerinde tüm haklara onlar sahip olucak o yüzden sizi çağıramazlar.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    12-2010
    Mesaj
    84
    Hocam son bir soru benim kadrom YL yapacagım yere mi gidecek bunu sormamın sebebi eş durumundan tayin isterse karşı taraf kedromun nerde olduğu onemli olcak o yuzden soruyorum.
    Ayrıca hayır ben git gel yapmak istemiyorum bunu OYP lilere yaptıramazsınız dediğimde elimde yazılı birşeyler olmasını istiyorum, sizde bu dediklerinizin olduğu bi link varsa verirseniz sevinirim.

  6. #6
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2010
    Mesaj
    38
    T.C.
    YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI
    YÜRÜTME KURULU KARARLARI
    KARAR 2010.28.5443

    547 sayılı Kanun'un 33/a maddesi uyarınca, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazananlar hakkında uygulamada birliği sağlamak amacıyla;

    1- ÖYP Araştırma görevlisi, halen bir devlet üniversitesinde lisansüstü (yüksek lisans, doktora veya bütünleşik doktora) eğitimine devam ediyor ve devam ettiği anabilim dalı Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında yer alıyorsa, bu araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitimlerine ÖYP kapsamına dahil olarak devam edebilmeleri,

    2- ÖYP araştırma görevlilerinin devam ettikleri lisansüstü eğitim programı söz konusu Kurul Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamındaki lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında değilse ÖYP kapsamındaki desteklerden faydalanmamaları kaydıyla;

    a) Araştırma Görevlisi kadrolarının, 2547 sayılı Kanun'un 35. maddesi uyarınca lisansüstü eğitime devam ettikleri üniversiteye geçici olarak tahsis edilebilmesi,

    b) Lisansüstü eğitiminin ders aşamasındaysa haftanın belirli günlerinde, tez aşamasındaysa tez izleme komitelerine katılmak üzere üniversitelerince belirli sürelerde izinli sayılabilmeleri,

    BU KARARDAN DA ANLAŞILDIĞI ÜZERE GİT-GEL YAPMANIZ DEMEK ÖYP KAPSAMINDAN ÇIKMANIZ DEMEKTİR. KİMSE SİZİ ZORLAYAMAZ. ÖYP KAZANILMIŞ BİR HAKTIR. KİMSENİN İNSİYATİFİNDE DE DEĞİLSİNİZ. =)
    Cashmere bunu beğendi.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2010
    Mesaj
    38
    Alıntı mavi_oje Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    T.C.
    YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI
    YÜRÜTME KURULU KARARLARI
    KARAR 2010.28.5443

    547 sayılı Kanun'un 33/a maddesi uyarınca, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazananlar hakkında uygulamada birliği sağlamak amacıyla;

    1- ÖYP Araştırma görevlisi, halen bir devlet üniversitesinde lisansüstü (yüksek lisans, doktora veya bütünleşik doktora) eğitimine devam ediyor ve devam ettiği anabilim dalı Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında yer alıyorsa, bu araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitimlerine ÖYP kapsamına dahil olarak devam edebilmeleri,

    2- ÖYP araştırma görevlilerinin devam ettikleri lisansüstü eğitim programı söz konusu Kurul Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamındaki lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında değilse ÖYP kapsamındaki desteklerden faydalanmamaları kaydıyla;

    a) Araştırma Görevlisi kadrolarının, 2547 sayılı Kanun'un 35. maddesi uyarınca lisansüstü eğitime devam ettikleri üniversiteye geçici olarak tahsis edilebilmesi,

    b) Lisansüstü eğitiminin ders aşamasındaysa haftanın belirli günlerinde, tez aşamasındaysa tez izleme komitelerine katılmak üzere üniversitelerince belirli sürelerde izinli sayılabilmeleri,

    BU KARARDAN DA ANLAŞILDIĞI ÜZERE GİT-GEL YAPMANIZ DEMEK ÖYP KAPSAMINDAN ÇIKMANIZ DEMEKTİR. KİMSE SİZİ ZORLAYAMAZ. ÖYP KAZANILMIŞ BİR HAKTIR. KİMSENİN İNSİYATİFİNDE DE DEĞİLSİNİZ. =)
    AYRICA 2. MADDEDEKİ "yapılabilecek anabilim dalları arasında değilse" İFADESİ ÖNEMLİ BURADA. SİZİN YL YAPTIĞINIZ ÜNİ LİSTEDE YOKSA a VEYA b ŞIKLARINDAN BİRİNİ UYGULARSINIZ. AMA DEĞİLSE 1. MADDE KAPSAMINDA DİREKT GEÇİŞ HAKKINIZ VARDIR VE BU HAKKI KİMSE SİZDEN ALAMAZ. SAYGILAR.

  8. #8
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Evet kadronuz geçici olarak lisansüstü eğitim yaptığınız üni.ye gidecek. Yazılı belge olarak ÖYP usul ve esasları incelemelerini söyle orda belirtiyor.

    ÖYP Öğrenci Kontenjanları ve yerleştirme
    MADDE 8 – (1) Programa öğretim üyesi yetiştirmek amacıyla katılan yükseköğretim kurumları, lisansüstü öğrenim verebilecekleri anabilim dallarını, bu anabilim dallarındaki öğretim üyesi sayılarını, eğitim-öğretim ve araştırma altyapılarını, ÖYP dışı mevcut ve bu kapsamda almayı planladıkları öğrenci sayılarını ve bu öğrencilerde arayacakları asgari şartları YÖK’e bildirir. Yürütme Kurulu tarafından YÖK-ÖYP Komisyonunun görüşü de alınarak bu talepler arasından ÖYP kapsamında desteklenecek lisansüstü programlar, öğrenci kontenjanları ve öğrencilerin kabulüne ilişkin şartlar YÖK resmi internet sitesinde ilan edilir.

    (2) 65 ve üzeri Yabancı Dil Sınav puanı olan ÖYP araştırma görevlileri, YÖK tarafından ilan edilen ÖYP lisansüstü programlarına, lisansüstü öğrenci olarak kayıt yaptırdıktan sonra, YÖK Yürütme Kurulu kararı ilgili üniversitelere görevlendirilir.

    İlgili üniversitede görevlendirildikten sonra sizi çağıramazlar
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  9. #9
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    11-2010
    Mesaj
    24
    Valla ben halihazırda yükseklisans yapıyorum ve ek yerleştirme ile girdim. bildiğin git gel yapıyorum. dilekçe verdim okula görevlendirmemin yl yaptığım üniversiteye verilmesi için ama ne zaman çıkar görevlendirme bilinmez :S

  10. #10
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    1,5-2 ayda hallederler. biizm arkadaşlarımız ilk yerleştirme ile girdiler eylülde daha bu ay başladılar göreve..
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Öğretim Görevlisiyken Başka Yerde Kadroyu Kazanında Süreç Nasıl Olur?
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan History of Art
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 09-12-2013, 14:38
  2. Cevap: 12
    Son Mesaj: 05-08-2012, 21:22
  3. Sınavsız üniversite!
    Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan aDNA
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 07-07-2012, 15:25
  4. Yetiştirici üniversite?
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Tywe
    Cevap: 31
    Son Mesaj: 24-08-2011, 17:53
  5. oyp üniversite tercihi
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan cexman
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 27-01-2011, 12:01

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git