Merhaba,

Konuyla ilgili daha önce bir kaç tane başlık açılmış aslında ama oralarda olmayan bir kaç husus daha soracağım için konuyu tekrar açmak zorundaydım.

Anladığım kadarıyla, yüksek lisans sonrası, doktoranın tamamını yurtdışında yapmak için üniversitemizin bir engeli olmazsa (yani izinler alınırsa) hiçbir sorun olmuyor, gidebiliyoruz. (Tabi, ödenek talep etmediğimiz durumda).
Bu süreç tam olarak nasıl oluyor? ÖYP koordinatörlüğü mü, bölüm mü, dekanlık mı yoksa rektörlük mü buna karar veriyor?

Doktora eğitimini yapacağımız yurtdışındaki üniversitede, buradaki gibi bir statüde olamayacağımız kesin. Yani, 35. madde ile görevlendirme gibi orda asistanlık yapamayız. Sadece öğrenci olarak orada bulunabiliyoruz yani. Maaşımız yatmaya devam edecek, öyle değil mi?

Son sorum da, eğer böyle bir durum söz konusu olursa, yurdışı görevlendirmelerinde iki katı mecburi hizmet yapmamız isteniyor ya, o geçerli olacak mı? yani doktoranın tamamını 4-5 sene desek, iki katı mı mecburi hizmet eklenecek? Ödenekle çıkmadığımız için mecburi hizmet süresi de yine yurtiçi gibi mi olacak yoksa?

Teşekkür ederim.