reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 8 - Toplam 8
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Oldboy

Eğitim İçin Gideceğim Kurs Ücretimi Karşılamak İçin Ödenek Alabilir miyim?

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda Eğitim İçin Gideceğim Kurs Ücretimi Karşılamak İçin Ödenek Alabilir miyim? Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar Merhaba; Size bir şey sormak istiyorum; ÖYP Ocak 2013 atamalarında ilgili alanda yüksek lisans ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    36

    Eğitim İçin Gideceğim Kurs Ücretimi Karşılamak İçin Ödenek Alabilir miyim?

    Arkadaşlar Merhaba;
    Size bir şey sormak istiyorum;
    ÖYP Ocak 2013 atamalarında ilgili alanda yüksek lisans yapıyor olmak ilanlarından birine atandım ve yüksek lisans yaptığım üniversiteme görevlendirilme işlemlerim devam ediyor. Yüksek lisansta şuan ders yılının 2. dönemindeyim.

    Seminer ve tezimde çalışacağım konu ile ilgili iki adet eğitime katılmak istiyorum. Almak istediğim eğitimler İstanbul'da veriliyor, her biri 5'er gün ve 3'er bin lira. Bu eğitimlerin ücretlerini, yol konaklama gibi giderlerimi karşılayabileceğim bir ödenek var mı? Eğer varsa bu prosedür nasıl işliyor beni aydınlatabilir misiniz?

    İyi çalışmalar dilerim.

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hocam ÖYP ödenekleri ile karşılamıyorlar ne yazık ki.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    36
    hocam peki bu eğitimler için kullanabilceğim bir ödenek hakkım var mı enstitüden vb?
    birde öyp ödeneklerini nerelerde kullanabilirim?

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    506
    Alıntı selimii Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam peki bu eğitimler için kullanabilceğim bir ödenek hakkım var mı enstitüden vb?
    birde öyp ödeneklerini nerelerde kullanabilirim?
    Madde 39 - (Değişik madde: 09/04/1990 - KHK - 418/25 md.; İptal: Anayasa Mahkemesi'nin 05/02/1992 tarih ve E.1990/22, K.1992/6 sayılı Kararı ile; Yeniden düzenlenen madde: 18/05/1994 - KHK - 527/17 md.)

    Öğretim elemanlarının kurumlarından yolluk almaksızın yurt içinde ve dışında kongre, konferans, seminer ve benzeri bilimsel toplantılarla, bilim ve meslekleri ile ilgili diğer toplantılara katılmalarına, araştırma ve inceleme gezileri yapmalarına, araştırma ve incelemenin gerektirdiği yerde bulunmalarına, bir haftaya kadar dekan, enstitü ve yüksek okul müdürleri, onbeş güne kadar rektörler izin verebilirler. Bu şekilde onbeş günü aşan veya yolluk verilmesini gerektiren veya araştırma ve incelemenin gerektirdiği masrafların üniversite ile buna bağlı birimlerin bütçesinden veya döner sermaye gelirlerinden ödenmesi icabeden durumlarda, ilgili yönetim kurulunun kararı ve rektörün onayı gereklidir.
    Maddeden anlaşıldığı gibi okul -isterse- karşılayabiliyor. Okulunuza danışmanızı tavsiye ederim. Pek olumlu cevap alacağınızı da söyleyemem.
    Son düzenleyen Oldboy, 30-03-2013 saat 00:00.
    Mr December bunu beğendi.

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    36
    Alıntı Oldboy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Maddeden anlaşıldığı gibi okul -isterse- karşılayabiliyor. Okulunuza danışmanızı tavsiye ederim. Pek olumlu cevap alacağınızı da söyleyemem.
    Hocam anladığım kadarıyla, okul "isterse" kendi bütçesinden karşılayabiliyor öyle mi? Peki ben ÖYP ödeneğimi bu gibi eğitimlerim için kullanamayacaksam neler için kullanabilirim, mutlaka laptop, proje için gerekli materyaller için mi kullanmalıyım, bu tarz projede bana 7-8 aylık bir süreci atlatacak eiğitimlerde kullanamazmıyım?

  6. #6
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    506
    Alıntı selimii Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam anladığım kadarıyla, okul "isterse" kendi bütçesinden karşılayabiliyor öyle mi? Peki ben ÖYP ödeneğimi bu gibi eğitimlerim için kullanamayacaksam neler için kullanabilirim, mutlaka laptop, proje için gerekli materyaller için mi kullanmalıyım, bu tarz projede bana 7-8 aylık bir süreci atlatacak eiğitimlerde kullanamazmıyım?
    Bu konuda kimse net bir şey söyleyemiyor hocam. Usül ve esaslarda aynen şöyle geçiyor:

    ÖYP Giderleri
    Madde 11- (1)ÖYP araştırma görevlilerinin eğitimleri süresince kullanılmak üzere Yükseköğretim Kurulu tarafından her bir ÖYP araştırma görevlisi için eğitim?öğretim ve araştırma amacıyla ilgili yükseköğretim kurumuna aktarılan kaynaklar:
    (a) Proje Giderleri: Lisansüstü eğitim için gerekli alımlar, temel ofis ekipmanları, sarf malzemeleri, makine-teçhizat ve hizmet alım, bakım ve onarım harcamaları (tez çalışmaları ile eğitim programı kapsamında yapılacak diğer ödemeler dahil)
    (b) Seyahat Giderleri: ÖYP araştırma görevlilerinin ile bunların danışmanlarının yılda 15 günü aşmayacak şekilde yurtiçi ve yurtdışı bilimsel amaçlı toplantılara katılmaları (6245 sayılı Harcırah Kanunu uyarınca yapılan ödemeler ile ÖYP araştırma görevlisinin danışmanları için ÖYP kapsamında yapılacak diğer ödemeler dahil) için kullanılır.
    Öyp koordinatörlüğünüze gidin konuşun. Ne gibi durumlar için harcanmış bugüne kadar öğrenin.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    36
    Merhabalar bugün okulumun öyp koordinatörlüğü ile görüştüm. 35.madde işlemlerim tamamlandıktan sonra ve ödenek geldikten sonra ödeneğinizi bu eğitimler için kullanabilirsiniz dediler. ilk olarak bölümünüze bir dilekçe yazacaksınız, bölümünüz enstitünüze yazacak enstitü kuruly toplanıp uygun görürse ödeneği eğitiminiz içi kullanabilirsiniz dediler

  8. #8
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Ooo güzel haber bu, inşallah kuruldan da bir sorun çıkmaz hocam. Sonucu bize de yazarsanız, biz de bu durumu emsal olarak alırız.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Doktora Öğrencisi Ödenek Alabilir mi?
    Doktora Eğitimi forum içinde, yazan endüstrici
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 04-03-2013, 10:57
  2. Atama Yazısı Gelmeden Muvafakat İçin Başvurabilir miyim?
    ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan baklava
    Cevap: 13
    Son Mesaj: 06-02-2013, 14:50
  3. ÖYP Ödeneğim İle Tablet Alabilir miyim?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mellifluously
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 26-11-2012, 22:04
  4. Doktora İçin Geçici Görev Alabilir miyim?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan SARDUNYA
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 20-08-2012, 09:41
  5. ÜDS İçin Kurs Tavsiyesi
    ÜDS - Üniversiteler Arası Kurul Yabancı Dil Sınavı forum içinde, yazan cembeli
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 10-01-2011, 12:31

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git