reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 7 - Toplam 7

Yüksek Lisans için 35.madde görevlendirmemiz onaylanmadan yüksek lisans biterse,görevlendirmeyi doktoraya çevirebilirmiyiz?

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda Yüksek Lisans için 35.madde görevlendirmemiz onaylanmadan yüksek lisans biterse,görevlendirmeyi doktoraya çevirebilirmiyiz? Konusunu İncelemektesiniz

Yüksek lisans için 35. madde görevlendirme istedim ve şu anda yök te bekliyor.Bu arada tezimi ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    6

    Yüksek Lisans için 35.madde görevlendirmemiz onaylanmadan yüksek lisans biterse,görevlendirmeyi doktoraya çevirebilirmiyiz?

    Yüksek lisans için 35. madde görevlendirme istedim ve şu anda yök te bekliyor.Bu arada tezimi vermek üzereyim...görevlendirmem çıkmadan bitirirsem,nasıl değiştirmem gerekir?

  2. #2
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    6
    yüksek lisans görevlendirmesi çıktıktan 1 ay sonra tez savunmasını bitirirsek, görevlendirmeyi doktora çevirmek için tekrardan aynı işlemleri(dilekçe,senet..) yapmamız gerekir mi?

  3. #3
    Yasaklı Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    11
    evet.baştan görevlendirme isticeksiniz.

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    6
    çok kısa süre için imzalayacağımız senet tutarı normal y.l için imzalatılanlarla aynı mı olur acaba?

  5. #5
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    357
    arkadaş sen görevlendirmeyi yl ve doktora süresinde de istesen kaç yılda bitirisen o kadar görevlendirme alırsın...yani doktra yada yl+doktra görevlendirmesi farketmez..

  6. #6
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    8
    Benim de şöyle bir sorum olacaktı, ben çok istediğim bir yerde yüksek lisansı kazandım önümüzdeki aylarda başlayacağım ama ardından mesafe olarak uzak, fakültesi yeni kurulan bir üniversitede araştırma görevlisi olarak başlamayı düşünüyorum, o şehirde yüksek ve doktora yok haliyle yok ancak 45 dakikalık mesafeli bir şehirde doktora var. Şimdi diyorumki 35.maddeyle ben yüksek lisansımı kazandığım uzak üniversitede tamamlayım doktorayı da 45 dakika mesafeli yakın şehirde git-gelle hallediyim, bu mümkün müdür. Kısaca 35.maddeyi halihazırda kazandığım sadece yüksek lisans için kullanacağım doktorayı ise kadromun bulunduğu yere yakın üniversitede yapacağım. 35.madde sözleşmesi sadece ''yükseklisans'' için yapılabiliyor mu yani yoksa yüksek artı doktora için mi imzalanmak zorunda mı, bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim, acil.

  7. #7
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    10-2011
    Mesaj
    198
    her senet, imzalanma amacı olan eğitim süresi içindir. YL a bitirmek üzere 35. madde görevlendirmesi istemeseydiniz daha iyiydi sports science hoca. şimdi doktora için ayı sürece gireceksiniz gibi duruyor. personel ile bir görüşün

    medyakurdu_88 hoca, kadronun olduğu üniversite ile uzlaşırsanız, YL yapmayı arzuladığınız yere geçici görevlendirmeyi 35. madde görevlendirmesi yani, isteyin. doktora için nasılsa ayrı bir senet imzalanıyor. onu başka bir yerde yapmak mümkün.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Yüksek Lisans Tezdeyken Doktoraya Başvurmak
    Doktora Eğitimi forum içinde, yazan msttrk
    Cevap: 14
    Son Mesaj: 02-08-2017, 13:39
  2. ÖYP Yüksek Lisansta 39. Madde ve 35. Madde Farkı
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan bukala
    Cevap: 121
    Son Mesaj: 20-10-2016, 02:23
  3. Doktoraya başvurmak için lisans gno en az 3.00 mu olmalı?
    Doktora Eğitimi forum içinde, yazan math_sev
    Cevap: 16
    Son Mesaj: 17-06-2012, 18:20
  4. Yüksek Lisans Mezunları ÖYP Doktoraya Başvurabilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan deadline06
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 16-06-2012, 10:44
  5. Cevap: 0
    Son Mesaj: 06-01-2011, 20:57

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git