+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12

2011 ÖYP Bilgisayar Sistemleri Öğrt.

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2011 ÖYP Bilgisayar Sistemleri Öğrt. Konusunu İncelemektesiniz

tef mezununu bilgisayar sistemleri öğretmenliği mezunları var mı öyp ye başvuran..???...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  6

  2011 ÖYP Bilgisayar Sistemleri Öğrt.

  tef mezununu bilgisayar sistemleri öğretmenliği mezunları var mı öyp ye başvuran..???

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  henüz başvuru yapabilmiş değilim ama planlıyorum.. ama 78.86 puanla çok da beklenti içerisinde değilim açıkçası..
  sanırım siz de başvuruyorsunuz, başarılar..

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  4
  Bende bilg sist. öğret. denim. Şimdi biz tam olarak nereleri tercih edebiliyoruz? İlanlarda karışık olan yerler var. Amasya Üni. ile Kastamonu Üni.nin bilgisayar öğretmenliği ile ilgili alımları karışık. Amasya üniversitesini aradım başvurabilirsiniz dedi yökü aradım başvuramazsınız dedi. Kastamonu üni.yi o yüzden aramadım bile. Başvurabileceğimiz yerler hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  bkd hocam siz de fark etmişsinizdir, "bilgisayar sistemleri öğretmenliği" koşulunu içeren tek ilan 25156 nolu balıkesir üniv'in ilanı.. ancak şöyle bir durum var, forumu incelediğim kadarıyla hangi ilanlara hangi alan mezunlarının başvurabileceği konusu anlaşılan ilgili üniversitelere bırakılmış durumda.. şu halde amasya "başvurabilirsiniz" dediyse başvurabiliyoruzdur sanırım.. kastamonu'ya da sormakta fayda var..
  hatta böte mezunu olmak koşuluyla ilana çıkan üniversitelerden olumlu yanıt almayı bile deneyebiliriz sanırım..

  ben şahsen eğitim bilimleri alanında çalışmayı planladığımdan o türdeki ilanları yoğun olarak tercih etmeyi planlıyorum ama orada da biliyorsunuz eğt.fak.-tek.eğt.fak. sorunu var.. diğer başlıkta Teknik Eğitim Fak. dekanını haberdar ettiğinizi belirtmişsiniz hangi üniversite olduğunu merak ettim de, söylemenizin mahsuru var mı?

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  4
  gazi üniversitesi dekanının durumdan haberi var, ilgilenirmi hiç bilemiyorum ama inşallah ilgilenir. Amasya üniversitesi başvurabilirsiniz dedi ama son sözü yök söylüyormuş o olmaz diyince olmuyormuş. Sizde kendi üniversitenizin hocalarını durumdan haberdar edebilirsiniz onlarda durumu üstlerine iletebiliyorlar. Bu ilanlarda birşey değişmez. Ama diğer ilanlarda bizide hesaba katarlar heralde. Yökü aradığımızda öyp ile ilgili bir kadın çıktı ve bilgisayar sist. öğrt adını ilk defa duyduğunu söyledi. Buda ilgisizliğin bir kanıtı işte.

 6. #6
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  ben de gazi üniv. mezunuyum ama şu an istanbul'dayım.. fırsat bulup marmara-tef ile görüşmeyi başarabilirsem aktarırım durumu..

  ama koşulları üniversiteler belirliyorsa "tamam, başvurabiliyorsunuz" diyen üniversitelere başvurabilme konusunu netleştirmeliyiz sanırım.. sonuçta şu "yanlış yaptırım" işine galiba yök değil üniversiteler karar verecek, çünkü atama işlemi atandığımız üniversite'nin personel daire başkanlığında yapılıyor.. bu durumu ben de yök'e tekrar sormak istiyorum ama cevap almak ne mümkün... zaten yanıt verince ne düzeyde ilgili olduklarını da sizin deneyiminizde görüyoruz..

 7. #7
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  ben de şimdi kastamonu ile görüştüm.. "bizim açımızdan bir mahsur yok başvurabilirsiniz ama merkezi olarak yök bir problem çıkarırsa yapabileceğimiz bir şey olmayabilir" yanıtını aldım.. bu durumu bir şekilde yök'ten netleştirmeliyiz ama nasıl..

 8. #8
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  4
  Yökü aradığımda Amasya Üni.nin o durumu için kurulun toplanacağını söylediler daha sonra tekrar ulaştığımda başvuramazsınız dediler ama Amasya üniversitesi başvurabilirsiniz diyor ve biz orada genel olarak bilgisayar öğretmenliği demek istedik diyorlar, bu durumu açıklayan dilekçeler göndermek gerekiyor bence yöke çünkü ortada saçma bir durum var Amasya üniversitesi sizide kastettik diyor ama yök kestirip atıyor eğer kastamonuda başvurabilirsiniz dediyse onuda bildirmek gerek yöke, zaten balıkesir dışında hiçbir üniye başvuramıyoruz ve ilanı veren ünilerin bilgisayar sist. öğret.den haberi bile yok ortada çok büyük bir haksızlık var zaten, bilgisayar öğretmenliği ile ilgili ilanların genel olması gerekiyor, teknik eğitim fakülteleri kapatıldı mühendislik oldu, bilgisayar öğretmenliğine almıyorlar, bilgisayar mühendisliğine almıyorlar o zaman biz ne yapıcaz bilemiyorum. Amasya ve Kastamonu dışında diğer ilanlar kesin onlarda bu saatten sonra bir değişiklik yapmazlar ama Amasya ve Kastamonu açık kapı bırakmış ve ilanlarda bir değişiklik yapmalarına da gerek yok onlara kesinlikle başvurabilmemiz gerekiyor. Bu durumda gerek yökü arayarak gereksede dilekçe göndererek durumdan haberdar etmemiz gerekiyor, ne kadar çok kişi durumumuzu bildirirse o kadar dikkate alınırız.

 9. #9
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  3
  arkadaşlar şimdi hiç bi yer yokmu başvurabileceğimiz.Bilişim teknolojileri ile ilgili yerlere basvuramıyomuyuz? eğitim ile ilgli yerlere?

 10. #10
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  bilgisayar sistemleri öğretmenliği mezunu olarak problemsiz şekilde doğrudan başvurabileceğimiz iki ilan var:
  1) 25156 nolu balıkesir üniv ilanı.. koşul olarak "Bilgiayar Donanımı Anabilim Dalı için; Bilgisayar Müh., Yazılım Müh., Bilgisayar Bilimleri ve Müh., Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği lisans mezunu" belirtilmiş..
  2) 24488 nolu mehmet akif ersoy üniv ilanı.. bunda da koşul olarak "Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümüne; Fakültelerin Bilgisayar ile ilgili bölümlerinden mezun olmak" belirtilmiş..

  bunların dışında amasya üniv. 25429 nolu ilana ve kastamonu üniv. de 24323 nolu ilana başvurabileceğimizi söylüyor ama bu ikisi için yök'ün problem çıkarmayacağını netleştirip öyle başvurabileceğiz.. çünkü koşullar muğlak bırakılmış..

  bir de "eğitim fakültesi mezunu olmak" koşulu olan ilan grubu var, "tef" mezunu olarak bunlara başvurabilmek için de yök'ten yanıt bekliyoruz..

  gözden kaçırdığım ilan yoksa şimdilik bunlar..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 12-12-2011, 17:19
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-02-2011, 14:54
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-01-2011, 22:47
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-01-2011, 22:41
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-01-2011, 22:29

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git