+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Gazi Üniversitesi ÖYP Lisansüstü EK Kontenjan Hk. (Özellikle Eczacılık Fak.)

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda Gazi Üniversitesi ÖYP Lisansüstü EK Kontenjan Hk. (Özellikle Eczacılık Fak.) Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar, ÖYP ile İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi F. Teknolojiyi kazandıktan sonra Gazi Üniversitesine görevlendirilmek için ...


 1. #1
  Yardımcı Editör
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  503

  Gazi Üniversitesi ÖYP Lisansüstü EK Kontenjan Hk. (Özellikle Eczacılık Fak.)

  Arkadaşlar,
  ÖYP ile İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi F. Teknolojiyi kazandıktan sonra Gazi Üniversitesine görevlendirilmek için lisansüstü kontenjanları beklemiştim ve hocalarla daha önceden tanışık olduğumdan sürekli bilgi alışverişindeydik.Gazi'ye gelebilmemin yolları hocalara anlattım ve ÖYP ilgilerini çektiğinden adım adım her yönetmeliğin ve sürecin üzerinden geçtik.
  Lisansüstü kontenjanları açıklandığında Gazi Üniversitesi Sağlık bilimleri enstitüsünden çok az bir kontenjan açıldığı tıptan 1, diş hekimliği ve eczacılıktan hiç kontenjan olmadığı çok az BESYO kontenjanı olduğu görüldü ve kontenjanları kimin ayarladığı bilinmiyordu.
  kazandığım ABD'nin bölüm başkanı hem beni gaziye alabilmek için hem de bundan sonraki süreçte istedikleri zaman öyp araştırma görevlisi bölüme alabilmek için bu konunun üzerine gitmeye karar verdi. YÖK'tende randevu aldı ve Muhittin hocayla fakülte dekanımızla birlikte görüşmüşler. Muhittin hocada Gazi'nin neden kontenjan vermediğini anlayamadığını ve iliştim kuracak birini bulamadıklarını söylemiş. Sorunun üzerine gidildi ve rektör Prof. Dr. Süleyman Büyükberber'ede konu hakkında bilgi verildi ve ÖYP Koordinatörlüğünün üzerine ağırlık verilmesine karar verildi.
  Mevcut kadrolarda da Gazinin Sağlık Bilimleri Enstitüsü için özellikle ek kontenjanların çıkacağı dile getirilmiş.
  Aynı şekilde muhatap bulunamadığı için Gazi Eczacılığı daha önceden kazanan bir çok öyp araştırma görevlisi arkadaşımda bütçelerinden bihaber durumdaydılar.
  Yani yakın süreçte ÖYP lisansüstü kontenjanları kapsamında bu yeni açıklanan kontenjanlara Gazi'den ek kontenjanlar gelebilir. Hocam bana takip etmem gerektiğini ek kontenjan duyurusu altında açılabileceğini iletti.
  Yani atanma olduktan sonra başvuru için Gazi'yide takip edin derim. belki sizin bölümleriniz içinde olmayan kadrolardan ek gelebilir. Eczacılık için bir çok bölüme ek kontenjan gelecekmiş
  Ayrıca da daha önceden Gaziyi kazananlar ve bu dönemde Gaziyi kazananlarda duyuruları vs. takip etsin. bütçelerle ilgili veya sorunlar hakkında yakın zamanda kolay ulaşılabilecek öyp koordinatörlükleri ve rektörlükte bu işin başında duracak danışmanlar olacakmış
  bilgi vermek istedim. ilgilnenlere duyurulur.

 2. #2
  argor
  Misafir
  Hocam 2012 bahar döneminden boşta kalan kontenjan varsa onuda üniversite öyp koordinatörlüğü açıp/ilan edip o kontenjanlardan da faydalanabilmeniz sağlanabiliyor diye biliyorum.

 3. #3
  Yardımcı Editör
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  503
  hocam önceden beri bir ilgilenen olmadığı için linsasüstü programları için hiç kontenjan verememiş bölümler. ondan zaten bütün problem.. yıllardır süregelen ve bilinmeyen bir sorun ortaya çıktı ve hallediliyor umarım şu an.. gazide bu sistem değişecek yani ..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Gazi Üniversitesi Güz Dönemi 2012 ÖYP Lisansüstü Başvuru Duyurusu
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 01-10-2012, 09:37
 2. Gazi Üniversitesi 2012 ÖYP Lisansüstü Yerleştirme Sonuçları Açıklanmıştır.
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan Anjerdo
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-02-2012, 16:26
 3. Gazi Üniversitesi ÖYP 2011 Lisansüstü Başvuru İlanı
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan xman
  Cevap: 45
  Son Mesaj: 28-09-2011, 14:28
 4. 2011 ÖYP Lisansüstü Eğitimi için Gazi Üniversitesi ile İlgili İlan Neden Yok??
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan likya7
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 17-08-2011, 12:36
 5. Gazi Üniversitesi ÖYP Lisansüstü Eğitim Başvurusu
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan fridaferda
  Cevap: 36
  Son Mesaj: 27-06-2011, 11:33

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git