Merhaba arkadaşlar,

ÖYPli araştırma görevlisiyim ve 1,5 yıldır yüksek lisans yapıyorum.
Yurdışındaki bir üniversiteden maaşlı olarak bütünleşik doktora(yüksek lisans ve doktora) kabulu alma durumum var. Böyle bir durumda öypli olarak bulunduğum üniversiteden aylıksız izin alarak yurdışında bütünleşik doktoraya yapabilir miyim? Veya en azından yüksek lisans sonrası sadece doktorayı yurdisinda yapabilir miyim?
2547 Sayılı Kanunun 39. maddesi kapsamında bu mümkün mü?

Eğer yapabiliyorsam veya yapamıyorsam, bununla ilgili mevzuatı nerden bulabilirim?
2914 ve 2547 kanunlar ve OYP usul ve esasları dışında bu konuda mevzuat var mı?

Nazmi hocam, özellikle sizin, bilginiz varsa öğrenmek isterim

Cevap verecek arkadaşlardan ricam, cevaplarının hangi ilgili mevzuatta yazdığını referans vermelerini rica ediyorum. Yapabilmem veya yapamayacağımla ilgili olarak.

Teşekkürler