Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 11

2015 ÖYP Aralık Atamalarının Yapılmama İhtimali

ÖYP 2015- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda 2015 ÖYP Aralık Atamalarının Yapılmama İhtimali Konusunu İncelemektesiniz

Şu sıralar böyle bir ihtimalden endişelenmiyor değilim. YÖK aylar önce açıklama yaptı yapmış olmasına ama ...


 1. #1
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  85

  2015 ÖYP Aralık Atamalarının Yapılmama İhtimali

  Şu sıralar böyle bir ihtimalden endişelenmiyor değilim. YÖK aylar önce açıklama yaptı yapmış olmasına ama benzer kesinlikteki açıklamasını haziran başında alan sınavını getirirlerken de görmüştük, alan sınavını uzun süreli bir uygulama olarak belirleyeceklerdi güya. Gündüz chatbox sayfasında da yazıldı edildi, sizce gerçekten böyle bir ihtimal var mı arkadaşlar? Bu konu hakkında YÖK ile görüşen veyahut bilgisi olan var mıdır?

  Yani insan en azından son birkaç ay için hem alan sınavı yapılacak diğer bölümler için hem de merkezi atamalar için bir takvim belirler di mi. Ama ülkenin en baştan savma kurumunda işlerin nasıl yürüdüğünü biliyoruz hepimiz. 1.5 hafta sonraki alese çalışamıyorum aylardır bu yüzden, ulan bir katakulli olacak da aralıktaki atamayı da bir şekilde atlatıp yapmayacaklar diye.

  O yüzden bu konuda bilgili bir kişi varsa aramızda açıklamasını duymayı çok isterim.

 2. #2
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  277
  Hiçbir zaman bir takvime göre gidilmedi ki bunun için bir takvim belirlensin? Bütçe dahilinde belirli bir kadro var sonuçta; o kadar kadronun yakılacağını sanmam ki alan sınavı da olsa öyp kapsamında bir kısım bölümlerin atanması yapıldı.Atanması yapılmayan çok sayıda bölüm var. Endişeleriniz tamamen yapılması beklenen alan sınavının henüz açıklanmamasından mı kaynaklanıyor? Sonuçta ülkede bir seçim yapıldı ve birçok şeyin yeni yeni şekilleneceği aşikar. Bu konuda ortada birçok söylenti dolanıyor ama bu söylentiler insanları daha fazla endişelendirmekten başka bir işe yaramıyor maalesef; yapılan açıklamalar belli hatta öyp kaldırılma açıklamasında bile 2016 öncesinde atananların etkilenmeyeceğinden bahsediliyor. Ayrıca alım yapılmayacak olsaydı yapılan açıklamada neden 2016 yılından itibaren denilsin? Sadece yıl başı olduğu için mi? Alan sınavlarından sonra da kaldırılabilirdi hemen.
  Yakın zamanda bir açıklama gelecektir bence
  Son düzenleyen Dyt.Yucel, 10-11-2015 saat 21:24.

 3. #3
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Ellerindeki kadroyu yakacaklarını zannetmiyorum, sonuçta Başbakanlıktan atama için izin bile almışlardı yani normal atamalar açılmasa bile ÖYP atamaları olacaktı.
  Dyt.Yucel ve qpuro bunu beğendiler.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 4. #4
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  970
  Muhtemelen Aralık'ın son haftası açıklama yapılacak o yüzden boşa stres yapma. Geçen senelerde her şey normal ilerlerken bile son hafta duyuru yaptılar. Daha önlerinde yapacakları alan sınavı varken gün vereceklerini sanmıyorum.

  Hiç bir çalışma yapmadan sadece üstten gelen emirle alan sınavı yapmaya karar verdiler. Sonra da baktılar ki işin içinden çıkamayacaklar ÖYP'yi kaldırdılar. Önümüzdeki senelerde ÖYP benzeri bir program tekrardan gündeme gelebilir. Bu sefer hazırlıkları iyice yaparlar ve öyle işleme sokarlar.

  Ayrıca Eylül-Ekim demiş olabilirler ama kendileri de ilk kez böyle bir işe giriştiklerinden dolayı evdeki hesap çarşıya uymadı. Kasım olmuş ve daha alan sınavları bitmemiş olabilir ama bunun için stres yapacağına kendi adına sevinmen gerekir çünkü başka bölüme alan sınavı yapılmayacağı belli oldu. Eğer Ekim'de bütün sınavlar bitmiş olsaydı şuan acaba bölümüme mülakat geliyor mu diye sıkıntı yapıyor olabilirdin.

  Önlerinde daha koskoca 40 gün var. Eğer sınavları hafta sonu yapacağız diye diretirlerse ALES'ten dolayı adayları en erken 28-29 Kasım'da Ankara'ya çağırabilirler. Aralık'ın ilk haftası sonuçları açıklayıp ikinci haftası tercihleri alsalar bile Aralık atamaları için hala yeterli vakit kalıyor. O yüzden boşuna endişelenme.
  Son düzenleyen qpuro, 10-11-2015 saat 22:25.
  Nazmi, erdibasak ve Nozdriyef bunu beğendiler.

 5. #5
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  115
  Alan sınavları yapılacak ARalıkta da diğer bölümlerin alımları olacak dedi YÖK.Kendileri birçok şaşırtıcı uygulamaya imza atmış olabilir ama insanların hayatıyla bu kadar oynayacaklarını sanmam.Sonuçta alım yapacağız dediler.Böyle şeyleri gündeme bile getirmemek en iyisi.

 6. #6
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  602
  Şuan bunu düşünmen gerektirecek bi durum yok. Düşünmeye devam edersen dediğin gibi Alesini yakarsın. Aralık ayında atama yapılacak, eylül ekimde alan sınavları bitecek kasımda da yeni alan sınavı yapılacak dendi.. 2. dedikleri olmadı henüz.. yeni alan sınavı olmayacak artık mevcutlarıda bitirip Aralık ayının sonlarında herkesi atarlar.. hatta belki bu ayın sonunda müh.-mimarlıkları yaparlar aralığın ortasında da iletişimleri yaparlar ve belki ocağın ilk haftası herkesi atarlar.. çünkü önemli olan bizim 2. döneme yetişmemiz. ocak ayı içinde atanıp ve ocak ayı sonu şubat başı yüksek lisans tercihleri yapılabilir.. yani Yök bizi ha 1 Aralıkta atamış ha 31 ocakta.. onlar için değişen bi durum yok.. bizim için var 2 ay daha fazla maas alırız onun dışında zaten eğitimler şubat ortasında başlıyor.. yanlış bilmiyorum demi? ben ilan edilen alan sınavlarını yapacaklarını düşünüyorum ocak ayına sarksa bile.. çünkü aralık ayının son haftasında yapılacak bir duyuru ile hallderler.. ocağın su tarihinde herkes tercihini yapacak diye.. kimsede o zaman ama aralıkta demiştiniz demez.. çok çile çektik umarım karşılığını alırız..

 7. #7
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  61
  Arkadaşlar iyi akşamlar.. sanırım bu konuyu chat kısmında ben gündeme getirip kafalarda soru işaretleri oluşturdum. Bende çoğunuz gibi aylardır bu süreci takip ediyorum ve her an olumsuz bir durum olmasından çekiniyorum . Yök`ü bugün aradığımda aralık ayında atama yapılacak diye kesin bi durum yok denilmesi üzerine keyfin kaçtı açıkçası. Daha önce çeşitli kaynaklardan aralık ayında kesin atama yapılacak şeklinde cevaplar aldım ve yök`ün öyp atamaları için özel izin alması bunun yanında öyp kaldırılacak denilip alan sınavlarına devam etmesi olumlu ve moral veren durumlar. Umarım bi aksilik olmaz ve aralık ayında güzel kadrolar gelir atanırız . Birazcık sabır ve her şeyi öyp atmasına bağlamamak gerekir sanırım. Selamlar ve iyi geceler herkese.

 8. #8
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  341
  Kafaları bulandırmak değil niyetim. Bu fikirlerin ortada dolaşıyor olmasını ben de sevmiyorum. Lakin bütün bu olup bitenler, zaten hukuk normları dışında ve alenen bir suç halini almış iken, iyimser kalmak oldukça zor.

  Dilerim en korkunç senaryo ile karşılaşmayız. Fakat YÖK'ün son siyasi tablo çerçevesinde elini ne denli güçlendirdiğini anlamak için, ülkemizin mevcut yapısına göz atmak yeterli olacaktır. Derinlemesine bir durum analizi yapmak, süreci madde madde açıklamak ve YÖK'ün hukuksuzluklarını saymak mümkün. Fakat gerek yok, burada bulunan her birey artık yaşananların bilincindedir.

  Tek temennim daha fazla bulantı yaşanmadan, YÖK'ün yanlıştan dönerek en erken zamanda kadroları serbest bırakmasıdır. Teoriler, senaryolar yazılıp çizilebilir. Fakat YÖK'ün Haziran ayından bu yana hareket alanını ve kararlarını okuyacak olursak, sanırım sürecin bizlerin tahmin edemeyeceği kadar iyi ya da daha büyük bir olasılıkla kötü bitmesi de muhtemeldir.

  ALES, en azından şu tabloda ve gelecek bir kaç ay içerisinde radikal bir değişiklik olmazsa eğer, akademi için en değerli yapı taşlarından birisidir. Bu sebeple 22 Kasım'a kadar bu konulara kafa yormanın alemi yok. Sanırım YÖK'ün de bu konuyu aciliyete getirme gibi bir maksadı da yok. ALES ilk hedef olsun, gerisi sonra gelir elbet
  Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

 9. #9
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  307
  Arkadaslar alan sinavi için açılan dava noldu


 10. #10
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Mesaj
  129
  kesin olur diye bir şey yok ama aralık eyds'yi bekleme ihtimalleri de var tabi! yani bu durumda 21 Aralık'tan sonraya kalır.

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. 2015 ÖYP Aralık Atamalarıyla İlgili Bir Soru
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yolcu_20
  Cevap: 24
  Son Mesaj: 26-09-2015, 23:05
 2. 2015 aralık sosyoloji puan paylaşımı
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yolcu_20
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-09-2015, 13:34
 3. ÖYP Lisansüstü Tercihlerinde Açıkta Kalma İhtimali ?
  ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan gloomyidealist
  Cevap: 38
  Son Mesaj: 15-01-2014, 23:23
 4. Dil Kursunun 1 Hafta Ertelenme İhtimali?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan skocak
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 18-03-2013, 23:08
 5. Herhangi Bir Enstitü Kadrosunun 33/a Olma İhtimali var mı? Yoksa Hepsi 50/d mi Oluyor?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ahmet_88
  Cevap: 21
  Son Mesaj: 23-11-2012, 10:12

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git