reklam
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 15 - Toplam 20

Allah Bir Daha Bana Sağlık Kurulu Raporu Aldırtmasın

ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda Allah Bir Daha Bana Sağlık Kurulu Raporu Aldırtmasın Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar malumunuz (YÖK, istemeyin demesine rağmen) üniversiteler bizden sağlık kurulu (heyet) raporu istiyor. Bu raporu ...

 1. #1
  ch.accepted
  Misafir

  Allah Bir Daha Bana Sağlık Kurulu Raporu Aldırtmasın

  Arkadaşlar malumunuz (YÖK, istemeyin demesine rağmen) üniversiteler bizden sağlık kurulu (heyet) raporu istiyor. Bu raporu almak kolay değil. Ben de 3 günlük çalışmam sonucu ancak alabildim. Bu üç günlük anımı inanın anlata anlata bitiremem 2 yılda o derece ilginçti. Burada kısa bir özetini geçeceğim. Bu dönem ve bundan sonraki dönemlerde sağlık kurulu raporu alacak arkadaşlar için süreci de detaylıca anlatacağım ki bilgilensinler. Evet sağlık raporunu bu öğleden sonra aldım ancak birkaç günümü yedi cidden. Her neyse olayın başına dönelim.

  X hastanesinn sağlık kurulu çok iyiymiş kolayca veriyorlarmış oraya git...

  işte benim ocağıma incir ağacı diken cümle buydu arkadaşlar. Beşiktaş'ta oturuyorum 10-15 km lik çemberde belki 10 a yakın devlet hastanesi vardır ama bu cümleyi 2-3 yerden duyduğum için bu hastaneye gitmeye karar veriyorum. Hastane Beşiktaş'a epey uzak.

  Pazartesi öğlen bu hastaneye gidiyorum. Hiç acelem yok. Hani kolayca veriyormuş dediler ya o yüzden rahatım. Sanki tüm doktorlar orada biri gelse de 2 saat içinde heyet raporu verip yollasak diye bekliyormuş psikolojisindeyim. 3 saatlik yolculuk sonrası hastaneye ulaşıyorum. Hastanedeki kalabalığı görünce bir şeylerin ters gittiğini anlıyorum aslında. Girip soruyorum. Heyet raporu için sabah 8 de burada olmanız gerekiyor diyor görevli kişi bana. En azından giriş işlemlerimi yaptırıp dönüyorum tekrar Beşiktaş'a.

  8 de orada olabilmem için 5 te kalkmam gerekiyor. Kalkarım sorun değil de 5 te oraya gidecek bir otobüsü nereden bulacağım. Bir arkadaştan arabasını ödünç istiyorum. (zaten arabası olan tek arkadaşım, o vermeseydi başka yok yani) iyi gününe denk geliyorum tamam diyor. Sabah 5 te kalkıyorum salı günü. Yola çıkmadan önce 3 kahve içiyorum ki uyuklama falan olur varır bir yere vururum Hakan'ın (arabayı veren kişi) dilinden kurtulamam, hastaneye gelir geçmiş olsun kardeşim ders sonra arabanın ön kaput göçmüş olur ikinci cümlesi ben arkadaşımı tanımaz mıyım.

  Arabaya binip ilerlemeye başlıyorum. İyi bari her şey yolunda diyerekten. Tam Mahmutbey'i geçiyorum bilen bilir bulvarın basın ekspress yoluyla birleştiği yer var ya orada polis durmuş geleni geçeni durduruyor. Zaten dün sabah 6 sularında oradan geçtiyseniz görmüşsünüzdür polis sizi de durdurmuştur. Her neyse polis sağa çek diye eliyle işaret ediyor duruyorum. Ehliyetimi iyiki de evde unutmamışım, ehliyet ruhsat gösteriyorum hemen bitse de gitsem derdindeyim polisse aksine uzatmak derdinde.

  ben-memur bey biraz daha hızlı olabilir misiniz işim acele hastaneye gideceğim?
  memur-hayırdır neyin var hangi hastaneye gidiyorsun? (sanki 40 yıllık arkadaşım iki cümle sonra okeye 4. lazım gelir misin diyecek utanmasa)
  ben-rapor alacağım, bir şeyim yok x hastanesi
  memur-rapor için sabah mı gitmek gerekiyor (adamın derdi muhabbet)
  ben-evet memur bey işlemler bittiyse müsadenizi isteyim
  memur-dur bir de GBTne bakacağız
  ben- (içses: bu yoldan geçip sana denk gelmemden daha büyük suç olamaz zaten boşa arama)
  memur iki dakika sonra elinde kimliğimle gelir
  memur- al
  ben- sağ olun iyi çalışmalar
  memur- o hastanenin gözcüsü nasıl acaba benim oğlanı götüreceğim de iyiyse.
  ben-bilemiyorum. iyi çalışmalar
  memur-sağ ol

  sonunda 7:46 da hastaneye geldim ama otoparkta yer yok. al belayı işte. çevrede dolaşıyorum ama otopark yok bir tane. sadece hastanenin 100m ilerisinde 4 katlı bir iş bankası var onun otoparkı var. (bu arada hastaneyi de deşifre etmiş oluyoruz bankayı bilenler hemen hastaneyi de tahmin edeceklerdir.) keşke şu arabayı ağzıma atıp kendi içimde özütme şansım olsa diyorum ama mecburen bunu bir yerlere koymak zorundayım işte.

  iş bankasının otoparkına yaklaşıyorum. park sorumlusu arkadaşa diyorum ki hastaneye geldim bunu buraya park edebilir miyim. Hayır bu park sadece bankamız personeli için misafirler arabalarını buraya koyamaz diyor. yalvar yakar kabul ettiriyorum. arabayı parka çekiyorum.

  park görevlisi-koydun ama ücret almak durumundayım?
  ben-nasıl yani?
  park görevlisi-misafirler ücret ödemek zorunda.
  ben-e hani misafirler arabalarını buraya koyamazdı?
  park görevlisi-koyamazlar ama koyarlarsa ücret ödemek zorundalar.
  ben-koyamaz ama koyarlarsa...hmm al sana felsefe diyorsun yani?
  park görevlisi-arkadaşım işim var benim ücreti öde ya da arabanı al git.

  çaresiz kabul edip parayı ödüyorum. arkadaşlar daha dikkat ederseniz hastaneye gelmedim. x hastanesi kolay veriyormuş diye çıktığım yolda x hastanesine uğramadan önce yaşadıklarım bunlar. (hastane hakkında da eleştirilerde bulunacağım için hastane ismini gizli tutacağım.) Her neyse hastaneye varıyorum sonunda. (Devam edecek...)
  ahmet09, bil_muh, Cashmere ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

 2. #2
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  133
  hocam Allah size bır daha saglık raporu aldırtmasın ama bır sonrakı oyp de bızlere aldırtsın inş ayrıca trajikomık anınıza da pek guldum çok hoşş
  Cashmere ve nathalie bunu beğendiler.

 3. #3
  ch.accepted
  Misafir
  Alıntı sabihagökçenn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam Allah size bır daha saglık raporu aldırtmasın ama bır sonrakı oyp de bızlere aldırtsın inş ayrıca traji komık anınıza da pek guldum çok hoşş
  hocam yazmaktan ellerim ağrıdı yeter dedim daha hastaneye yeni geldim yani, hastanede yaşadığım saçmalıkları vs bir bilseniz, parmaklarımda derman oldukça yazacağım buraya sürecin tamamını.
  sabihagökçenn bunu beğendi.

 4. #4
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  466
  Demek ki neymiş? Herkesin aklına uyulmazmış, adamı böyle delirtirlermiş :P Raporu olması gerektiği gibi aldıysanız gerisi hikaye Hocam
  Bir garip akademisyen...

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  16
  Bahçelievler Siyavuşpaşa'da Bakırköy Devlet Hastanesi'ne bağlı Bahçelievler Semt Polikliniği var.Gerçi siz de tavsiye üzerine gitmişsiniz ama ben bugün 08:30'da gittim,14:30'da hastaneden çıktım.Önceden randevu alınmıyor,Çarşamba günleri varmış sadece heyet.Maalesef bayram haftası yok heyet orada en yakın 14 Ağustos'ta var.122 lira da ücreti var.
  Cashmere bunu beğendi.

 6. #6
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  850
  beşiktaş sait çitfçi hastanesi gittiğiniz gün raporu veriyor arkadaşlar. siz doktorları dolaşıyorsunuz sonra hemşireler doktorları dolaşıyor saat 4'te alıyorsunuz raporu. yakın olanlar değerlendirsin.
  Cashmere bunu beğendi.
  2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

 7. #7
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Nerden
  Elazığ
  Mesaj
  213
  Klasik Türkiyem hacı..
  ch.accepted ve nathalie bunu beğendiler.
  Çok sıkkın.. Bıkkın.. Gergin.. Üzgün.. Yorgun.. olsak da çok şükür hala yaşıyoruz... [Can Dündar]

 8. #8
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  5.041
  Hocam erken kalkan yol alır. Öğlen hastaneye mi gidilir, TR burası
  --------------------------------------
  #akademikzam

 9. #9
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  399
  Alıntı Tarko Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  beşiktaş sait çitfçi hastanesi gittiğiniz gün raporu veriyor arkadaşlar. siz doktorları dolaşıyorsunuz sonra hemşireler doktorları dolaşıyor saat 4'te alıyorsunuz raporu. yakın olanlar değerlendirsin.
  Aynen ben de oradan aldım. 1 saatte işlemler tamamlandı. KBB, Göz de muayene Dahiliye de kan tahlili ve akciğer filmi çekildi, diğerleri de sözlü olarak geçti. 11 de girdim saat 15,30 da aldım raporu. Üstelik 90 tlye geldi. İstanbulda olanlar kesinlikle Sait çiftçiden(YTU durağı karşısı) almalı raporu.

 10. #10
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  31
  devamını merakla bekliyorum Hocam
  Kötü olmuş ama sonraları gülerek hatırlanacak anılar

 11. #11
  ch.accepted
  Misafir
  Hastaneye girdim. İyi ki giriş yaptırmışım önceki gün. Giriş yaptırmak bile yarım saat sürerdi o kalabalıkta.

  Siz Hastanede Beklemeyin Hastane Sizi Beklesin!

  Arkadaşlar bu sloganı bu reklamı bilmeyeniniz yoktur isteyenlerin hafızalarını tazeleyeyim buyrun. Kamu spotu - T.C. SB - Hastane randevu sistemi - YouTube

  Orada diyor ya istediğiniz sağlık bakanlığı hastanesinden randevu alın siz hastanede beklemeyin hastane sizi beklesin alakası yok. İlk gittğim polikliniğin önünde 10-15 kişi bekliyordu. Doktor nerede yok. Adamın randevusu kağıt üstünde 8:15 te saat 9 buçuğa geliyor doktor yok. Haliyle dokuz buçuğa kadar randevusu olan herkes yığılıyor. Bu durumda iki çıkarım yapılabilir.

  1- Orası bir sağlık bakanlığı hastanesi değil. Hayır, orası bir devlet hastanesi sağlık bakanlığına da bağlı dolayısıyla.
  o zaman tek çıkarım şu kalıyor.
  2-Orada kapı önünde bekleyen 10-15 kişi doktor sonradan odaya geçen tek kişi hasta. Bu durumda reklam vadedilen şey doğru doktorlar hastayı beklemiş oluyor yani.

  Elimde 8 boşluklu form var. 8 i de farklı bir poliklinik. Herkesin de randevusu var (her ne kadar saati tutmasa da adamların bir randevusu var sonuçta bende o da yok.) Şimdi önce herkesin muayene olmasını beklesem 5 günde ancak doldurabilirim bu formu. Araya girsem sıkıntı. Çünkü mesela 1 diyor 1 sıralı hasta giriyor 5 diyor 5 sıra numaralı hasta giriyor vs vs.

  Baktım olacak gibi değil elimdeki dosyanın rapor yazan kısmını kapatıyorum. KBB polikliniğine geliyorum. Sıradaki adama diyorum ki "PARDON KURUL İÇİN İMZA ALMAM GEREKİYOR" kurul için imza evet sanki durum benle ilgili değilmiş de hastanenin bir sürecini devam ettiriyormuşum, sanki hastane yönetim kurulu için doktorun imzası eksikmiş de onu tamamlıyormuşum izlenimi işte. Giriyorum KBB ye bu şekilde muayene ve sonrası sağlam yazısı...Geçiyorum onu. Bu mantık işe yarıyor.

  Dahiliyeye gidiyorum hasta çıkıyor hemşire 6 numara gelsin diyor 6 numaralı hastayı durduruyorum. "Pardon kurul için imza almam gerekiyor." Hemen o hasta da geri çekiliyor, peki buyrun diyor. Benim kendi raporum için uğraştığımı bir bilselerdi orada linç ederlerdi. Ancak dahiliyede iş o kadar kolay değil. Bir sürü kan testi falan istiyor. Onları acil olarak yaptırıyorum dolayısıyla da sonucu hemen çıkıyor. Döndüğümde bakıyorum ki sabah gördüğüm bazı insanlar halen sıra bekliyor. Bu durumda bahanemi değiştirmek zorundayım. "Kurul için kaşe almam gerekiyor." diyorum 14 numaralı hastaya. Peki buyrun diyor... giriyorum dahiliyede de işimi hallediyorum. Göz bölümünde de zaten hemen bir şey okutuyor ve o da sağlam yazısını basıyor.

  Psikiyatri bölümüne geldiğimde de hemen bir rahatsızlığın var mı diye sorar sağlam yazısını basar sanıyorum. Öyle olmuyor. Psikiyatrist saçma sapan sorular soruyor.
  "hmm demek öğretim üyesi olmak için...canım ben senle biraz muhabbet etmek istiyorum. (bak bak bak nasıl da doğalız, muhabbet etmek istiyormuş, amacın muhabbetse bas sağlam yazısını sonra muhabbet edelim) Mesela öğrencilerinden biri sana küfretse tepkim ne olur, hiç kendini kaybedecek şekilde sinirlendiğin oldu mu? Kaygıların seni mutsuzluğa sürükleyecek derecede oldu mu hiç, mesela iki arkadaşın haksız yere bir yarışmada senin önüne geçse tepkin ne olur? vs vs... Her birine de mantıklı cevaplar veriyorum. Öğrencim küfrederse öncelikle onu bu duruma kadar sürükleyen makro ve mikro faktörleri analiz ederim, onunla iletişim yoluna giderim vs vs diyorum. Onun orada ağzını burnunu kırarım desem sağlam yazısını basmayacak çünkü. Sonuç olarak psikiyatriden de sağlam yazısını alıyorum.

  Bir tek nöroloji kalıyor geri. Onu da alacağım saat 2 de heyete çıkacağım 4 gibi raporu alıp bu cehennemden kurtulacağım planım bu.Nörolojici yerinde yok. Bir hasta için bir şey çekmeye gitmiş ama ne çekmeye gitmiş bilmiyorum. EEG mi diyordu neydi öyle bir şey. Çaresiz o çekilen şeyin çekildiği yere gidiyrum buluyorum doktoru. Zor bela ondan da imzayı alıyorum. Ancak o gün heyete giremiyorum. Çünkü heyete girmek için en geç 12 de sonuçları kurulun danışmasına vermek gerekiyormuş. Sanki keyfimden vermedim. Her neyse. Yarın gel diyorlar. Sadece onun için yarın mı geleyim diyorum. Evet diyorlar.

  Sonunda dün gittim 1 de heyete girdim ve 3 te de raporu aldım. Bu işin bu kadar kolay olmasını beklemiyordum cidden.
  fallenangel ve Cashmere bunu beğendiler.

 12. #12
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  133
  ch.accepted hocam dun hastahanede basınıza gelen olaylara guldum bugun benım basıma geldı hayat bu ıste hep trajikomık hep trajıkomık
  ch.accepted ve Cashmere bunu beğendiler.

 13. #13
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  54
  aaaa inanamıyorum neler yaşamışınız öyle bende bu gün gittim hastaneye ve sadece üzerinde gireceğim yerlerin ismi yazan kağıdı alabildim arkası yarın ama bende sadece 6 tane bölüm vardı. bir yanlışlık mı var yoksa

 14. #14
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  385
  Hocam geçmiş olsun vallahi sıkıntılıymış baya
  Bu raporu ille devletten mi almak gerekiyor? Hastaya müşteri gözüyle baktığı için de olsa işini kolaylaştırmak için çabalayan bir özel hastaneden alabiliyor muyuz?

 15. #15
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  47
  geçmiş olsun. ben pazartesi alacağım daha. inş bu kadar uzun sürmez  Alıntı ch.accepted Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar malumunuz (YÖK, istemeyin demesine rağmen) üniversiteler bizden sağlık kurulu (heyet) raporu istiyor. Bu raporu almak kolay değil. Ben de 3 günlük çalışmam sonucu ancak alabildim. Bu üç günlük anımı inanın anlata anlata bitiremem 2 yılda o derece ilginçti. Burada kısa bir özetini geçeceğim. Bu dönem ve bundan sonraki dönemlerde sağlık kurulu raporu alacak arkadaşlar için süreci de detaylıca anlatacağım ki bilgilensinler. Evet sağlık raporunu bu öğleden sonra aldım ancak birkaç günümü yedi cidden. Her neyse olayın başına dönelim.

  X hastanesinn sağlık kurulu çok iyiymiş kolayca veriyorlarmış oraya git...

  işte benim ocağıma incir ağacı diken cümle buydu arkadaşlar. Beşiktaş'ta oturuyorum 10-15 km lik çemberde belki 10 a yakın devlet hastanesi vardır ama bu cümleyi 2-3 yerden duyduğum için bu hastaneye gitmeye karar veriyorum. Hastane Beşiktaş'a epey uzak.

  Pazartesi öğlen bu hastaneye gidiyorum. Hiç acelem yok. Hani kolayca veriyormuş dediler ya o yüzden rahatım. Sanki tüm doktorlar orada biri gelse de 2 saat içinde heyet raporu verip yollasak diye bekliyormuş psikolojisindeyim. 3 saatlik yolculuk sonrası hastaneye ulaşıyorum. Hastanedeki kalabalığı görünce bir şeylerin ters gittiğini anlıyorum aslında. Girip soruyorum. Heyet raporu için sabah 8 de burada olmanız gerekiyor diyor görevli kişi bana. En azından giriş işlemlerimi yaptırıp dönüyorum tekrar Beşiktaş'a.

  8 de orada olabilmem için 5 te kalkmam gerekiyor. Kalkarım sorun değil de 5 te oraya gidecek bir otobüsü nereden bulacağım. Bir arkadaştan arabasını ödünç istiyorum. (zaten arabası olan tek arkadaşım, o vermeseydi başka yok yani) iyi gününe denk geliyorum tamam diyor. Sabah 5 te kalkıyorum salı günü. Yola çıkmadan önce 3 kahve içiyorum ki uyuklama falan olur varır bir yere vururum Hakan'ın (arabayı veren kişi) dilinden kurtulamam, hastaneye gelir geçmiş olsun kardeşim ders sonra arabanın ön kaput göçmüş olur ikinci cümlesi ben arkadaşımı tanımaz mıyım.

  Arabaya binip ilerlemeye başlıyorum. İyi bari her şey yolunda diyerekten. Tam Mahmutbey'i geçiyorum bilen bilir bulvarın basın ekspress yoluyla birleştiği yer var ya orada polis durmuş geleni geçeni durduruyor. Zaten dün sabah 6 sularında oradan geçtiyseniz görmüşsünüzdür polis sizi de durdurmuştur. Her neyse polis sağa çek diye eliyle işaret ediyor duruyorum. Ehliyetimi iyiki de evde unutmamışım, ehliyet ruhsat gösteriyorum hemen bitse de gitsem derdindeyim polisse aksine uzatmak derdinde.

  ben-memur bey biraz daha hızlı olabilir misiniz işim acele hastaneye gideceğim?
  memur-hayırdır neyin var hangi hastaneye gidiyorsun? (sanki 40 yıllık arkadaşım iki cümle sonra okeye 4. lazım gelir misin diyecek utanmasa)
  ben-rapor alacağım, bir şeyim yok x hastanesi
  memur-rapor için sabah mı gitmek gerekiyor (adamın derdi muhabbet)
  ben-evet memur bey işlemler bittiyse müsadenizi isteyim
  memur-dur bir de GBTne bakacağız
  ben- (içses: bu yoldan geçip sana denk gelmemden daha büyük suç olamaz zaten boşa arama)
  memur iki dakika sonra elinde kimliğimle gelir
  memur- al
  ben- sağ olun iyi çalışmalar
  memur- o hastanenin gözcüsü nasıl acaba benim oğlanı götüreceğim de iyiyse.
  ben-bilemiyorum. iyi çalışmalar
  memur-sağ ol

  sonunda 7:46 da hastaneye geldim ama otoparkta yer yok. al belayı işte. çevrede dolaşıyorum ama otopark yok bir tane. sadece hastanenin 100m ilerisinde 4 katlı bir iş bankası var onun otoparkı var. (bu arada hastaneyi de deşifre etmiş oluyoruz bankayı bilenler hemen hastaneyi de tahmin edeceklerdir.) keşke şu arabayı ağzıma atıp kendi içimde özütme şansım olsa diyorum ama mecburen bunu bir yerlere koymak zorundayım işte.

  iş bankasının otoparkına yaklaşıyorum. park sorumlusu arkadaşa diyorum ki hastaneye geldim bunu buraya park edebilir miyim. Hayır bu park sadece bankamız personeli için misafirler arabalarını buraya koyamaz diyor. yalvar yakar kabul ettiriyorum. arabayı parka çekiyorum.

  park görevlisi-koydun ama ücret almak durumundayım?
  ben-nasıl yani?
  park görevlisi-misafirler ücret ödemek zorunda.
  ben-e hani misafirler arabalarını buraya koyamazdı?
  park görevlisi-koyamazlar ama koyarlarsa ücret ödemek zorundalar.
  ben-koyamaz ama koyarlarsa...hmm al sana felsefe diyorsun yani?
  park görevlisi-arkadaşım işim var benim ücreti öde ya da arabanı al git.

  çaresiz kabul edip parayı ödüyorum. arkadaşlar daha dikkat ederseniz hastaneye gelmedim. x hastanesi kolay veriyormuş diye çıktığım yolda x hastanesine uğramadan önce yaşadıklarım bunlar. (hastane hakkında da eleştirilerde bulunacağım için hastane ismini gizli tutacağım.) Her neyse hastaneye varıyorum sonunda. (Devam edecek...)


       
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Sağlık Raporu Hakkında..
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Aydan
  Cevap: 260
  Son Mesaj: 25-09-2016, 20:43
 2. Eskişehirde Sağlık Raporu
  ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan Awe
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 05-11-2013, 16:07
 3. Eskişehirde Sağlık Raporu
  ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan Awe
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-07-2013, 13:52
 4. Sağlık Raporu
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Ezberbozan
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 05-12-2012, 13:00
 5. öyp sağlık kurulu raporu alma zorunluluğu
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan kemal19
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 12-01-2012, 11:32

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git