reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen sidneh

ÖYP Atama Sonrası Görevlendirme ve Mecburi Hizmet Devri

ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda ÖYP Atama Sonrası Görevlendirme ve Mecburi Hizmet Devri Konusunu İncelemektesiniz

Herkese Merhabalar Bu yıl açılan OYP programlarından birine basvurmak istiyorum, gitmeyeceğim bir yeri yazıp kimsenin ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    4

    Question ÖYP Atama Sonrası Görevlendirme ve Mecburi Hizmet Devri

    Herkese Merhabalar
    Bu yıl açılan OYP programlarından birine basvurmak istiyorum, gitmeyeceğim bir yeri yazıp kimsenin hakkını almak istemediğimden aklımdaki bazı sorulara cevap arıyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    1. Su anda bir universitede doktoranın 3. yılındayım ve hala ders aşamasındayım, OYP ile bir kadroya atandıgımda gorevlendirme almadan ve senet imzalamdan doktora mı tamamlamaya izin veriler mi?
    2. Bu sekilde yapmama izin verilirse kaç yıl surem olacak cunku 6 yıllık azami surenin yarısını doldurdum fakat hala ders asamasındayım
    3. OYP sonrası bir lisansutu programa baslamak icin azamai bir sure var mıdır? Mesela 2 yıl hic bir yere kaydolmadan gecirebilirmiyim?
    4. Meb bursu ile yuksek lisans yaptım ve mecburi hizmetim var bir krumda calışıyorum, bu durum OYP ile atanmama engel olur mu mecburi hizmet devri yapılabilir mı? bu durumda bildiginiz bir emsal var mıdır?

    - - - Güncellendi - - -

    Arkadaşlar yok mu bu konuda bilgisi olan teşekkür ederim.

  2. #2
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.706
    1) Atandığınız ABD ile doktoranızın olduğu ABD aynıysa ve atandığınız okul kabul ederse eğitiminize aynı yerde devam edebilirsiniz. Ancak size görevlendirme vermeleri zorunlu. Atandıktan sonra 2 dönem içerisinde görevlendirme işlemlerini en azından başlatmazsanız ilişiğiniz kesilir. Görevlendirme için de senet imzalamanız gerekir.

    2) Doktoranızın başladığı tarihten itibaren süreniz başlar. Azami süre içinde başarısız olursanız -35. madde ile görevlendirilmişseniz- atandığınız okula iadeniz yapılır ve doktora için tercih yaparak en baştan başlamanız gerekir. Doktorada ders aşamasının azami süresi yanılmıyorsam toplamda 4 yıldı.

    3) İlk madde söylemiştiz. Atandıktan sonra, dil puanınız 65'in üstündeyse 2 dönem içerisinde lisansüstü eğitime başlamanız gerekli. Eğer başka bir üniversitede eğitim alacaksanız da 2 dönem içerisinde görevlendirilme işlemlerinizin başlamış olması gerek. Aksi durumda ilişiğiniz kesilir.

    4) Zorunlu hizmetin ÖYP'ye devredilmesiyle ilgili net bir bilgim yok. Yanlış birşey de söylemek istemem. Bu sorunuzu bilenlere bırakıyorum.

  3. #3
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    4
    Alıntı galadriyel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1) Atandığınız ABD ile doktoranızın olduğu ABD aynıysa ve atandığınız okul kabul ederse eğitiminize aynı yerde devam edebilirsiniz. Ancak size görevlendirme vermeleri zorunlu. Atandıktan sonra 2 dönem içerisinde görevlendirme işlemlerini en azından başlatmazsanız ilişiğiniz kesilir. Görevlendirme için de senet imzalamanız gerekir.

    2) Doktoranızın başladığı tarihten itibaren süreniz başlar. Azami süre içinde başarısız olursanız -35. madde ile görevlendirilmişseniz- atandığınız okula iadeniz yapılır ve doktora için tercih yaparak en baştan başlamanız gerekir. Doktorada ders aşamasının azami süresi yanılmıyorsam toplamda 4 yıldı.

    3) İlk madde söylemiştiz. Atandıktan sonra, dil puanınız 65'in üstündeyse 2 dönem içerisinde lisansüstü eğitime başlamanız gerekli. Eğer başka bir üniversitede eğitim alacaksanız da 2 dönem içerisinde görevlendirilme işlemlerinizin başlamış olması gerek. Aksi durumda ilişiğiniz kesilir.

    4) Zorunlu hizmetin ÖYP'ye devredilmesiyle ilgili net bir bilgim yok. Yanlış birşey de söylemek istemem. Bu sorunuzu bilenlere bırakıyorum.
    Galadriyel çok teşekkür ederim,
    yanlış hatırlamıyorsam oyp de de azami bir süre var doktora ıcın 6 yıl olsa ben bir yılını kullanıp başarısız olduğumda 5 yılım kalacak seklinde bir hesaplama doğrumudur acaba, ayrıca benim başvurmayı düşündüğüm bölümdeki hocalar derslere girecek kişi arıyorlarmış git gel yaparak görevlendirmesiz devam etmeme izin verdiklerinde sonradan problem çıkar mı?

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    10

    Öyp den atandığı üniversitede y.lisans ve doktorasını aynı yerde yapıp,bitirenin zorunlu hizmet durumu nedir?

    Öyp den bir üniversiteye yerleştirildik ve atamamız gerçekleşti.Atamamızın yapıldığı üniversitede y.lisans ve doktora varsa ve orada bu eğitimleri tamamlarsak, ve yrd.doç.dr ünvanını da alırsak, zorunlu hizmet durumumuz nedir? kaç yıldır?

  5. #5
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Atandığınız yerde yaparsanız zorunlu hizmetiniz olmaz.

  6. #6
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Git-gel yaparak devam etmenize izin veremezler, 2 dönem içinde görevlendirme almazsanız atılırsınız.
    Gamze bunu beğendi.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    43
    İyi günler bir şey sormak istiyorum.Ben ekim atamasında atandım ve yüksek lisans şartlı atandım ama atandığım üniversitede yl yok.ben şöyle bir şey duydum bilmiyorum doğru mu yardımcı olursanız sevinirim.Yaptığım yüksek lisansın öyp kapsamına alınması için üniversiteye dilekçe yazmak gerekiyormuş böyle bir şey var mı? Bu arada ben yüksek lisans yaptığım üni de değil de tekrar tercih yapıp farklı bir üni ye gitmek istiyorum yine de bölye bir işleme gerek var mı?

  8. #8
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2015
    Mesaj
    4
    Merhaba, ben 35. madde araştırma görevlisiyim. öyp li değilim. Eğitim gördüğüm üniversiteden kadromun olduğu üniversiteye geri döner isem mecburi hizmetim başlar mı? yoksa doktorayı bitirdiğim tarih mi mecburi hizmeti başlatıyor? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim.

  9. #9
    Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    2.043
    Alıntı fulyabasak Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba, ben 35. madde araştırma görevlisiyim. öyp li değilim. Eğitim gördüğüm üniversiteden kadromun olduğu üniversiteye geri döner isem mecburi hizmetim başlar mı? yoksa doktorayı bitirdiğim tarih mi mecburi hizmeti başlatıyor? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim.
    Hocam sizin bahsettiğiniz sadece ÖYP'liler için olan bir durum. Siz cari 35'li olduğunuz için ne zaman dönerseniz o zaman düşmeye başlayacaktır.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP'de Mecburi Hizmet Kaç Yıl?
    Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan hemşire
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 05-06-2017, 21:04
  2. Mecburi hizmet yükümlülüğü
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan rms
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 21-10-2015, 15:44
  3. ÖYP Mecburi Hizmet
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sevgülmete
    Cevap: 47
    Son Mesaj: 21-09-2013, 12:48
  4. Cevap: 25
    Son Mesaj: 05-01-2013, 11:17
  5. Mecburi Hizmet / Senet
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan aktab
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 30-07-2011, 17:29

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git