reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 15
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

35. Madde zorunluluğu hakkında

ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda 35. Madde zorunluluğu hakkında Konusunu İncelemektesiniz

mr. hocam, ben 2011 yılında öyp ile batıdaki bir üniversiteye yerleştim ve orda doktora programına ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    6

    35. Madde zorunluluğu hakkında

    mr. hocam, ben 2011 yılında öyp ile batıdaki bir üniversiteye yerleştim ve orda doktora programına başladım ve şu ana tez dönemindeyim ve üçüncü yılıma girecem, bir aksilik olmazsa 2 sene içinde tezim biter. Şimdi doğuda doktora programı olmayan bir üniversiteyi tercih etmek istiyorum. Tez döneminde olduğum için kazandığım üniversitede kalmak istiyorum. Fakat önümüzde 35. madde engeli var. Sorum şu: Orda kalmam için ne yapmalıyım, 35. maddeyle görevlendirmeyi atandıktan sonra ne kadar sürede almam gerekiyor, almazsam bir yaptırımı var mı? cevaplarsanız memnun olurum, teşekkürler...

  2. #2
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    936
    Alıntı HACO Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    mr. hocam, ben 2011 yılında öyp ile batıdaki bir üniversiteye yerleştim ve orda doktora programına başladım ve şu ana tez dönemindeyim ve üçüncü yılıma girecem, bir aksilik olmazsa 2 sene içinde tezim biter. Şimdi doğuda doktora programı olmayan bir üniversiteyi tercih etmek istiyorum. Tez döneminde olduğum için kazandığım üniversitede kalmak istiyorum. Fakat önümüzde 35. madde engeli var. Sorum şu: Orda kalmam için ne yapmalıyım, 35. maddeyle görevlendirmeyi atandıktan sonra ne kadar sürede almam gerekiyor, almazsam bir yaptırımı var mı? cevaplarsanız memnun olurum, teşekkürler...
    Atandıktan sonra iki dönem içinde 35 görevlendirmesi almak durumundasınız, aksi takdirde ilişiğiniz kesilir. bulunduğunuz kuruma 35 ile görevlendirmeniz çıkana kadar atandığınız kurumda çalışmak zorundasınız, 39 ile geçici görevlendirme talep edebilirsiniz ama tez döneminde olduğunuz için vermeyebilirler. atandıktan sonra mevcut doktoranızı öyp kapsamına aldırmak içön dilekçe verebilirsiniz ama sanıyorum halihazırda zaten öyp kapsamında devam ediyorsunuz bunun için yeniden dilekçe vermeye gerek var mı onu bilmiyorum.
    2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

  3. #3
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    6
    iki dönem içinde 5. madde almazsanız görevden alınırsınız, ibaresi nerede geçiyor acaba, yönetmeliklerde öyle bir şeye rastlamadım.

  4. #4
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Buyrun hocam Usul ve Esaslar, 7. maddenin 5. bendi;

    (5) Atandığı tarihte veya yurtiçi yabancı dil eğitimi sonunda, Yabancı dil puanı 65 ve üzeri olan ÖYP araştırma görevlilerinin, iki yarıyıl içinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının belirlediği lisansüstü eğitim programlarından birine başlamamaları durumunda kadroları ile ilişikleri kesilir.

  5. #5
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    6
    Hocam, o yönetmelik maddesi y.lisans veya doktoraya başlamama ile ilgili fakat, ben zaten 2011 de öyp kapsamında doktoraya başladım ve devam ediyorum. Doktoram burada kalacak sadece kadromun bulunduğu üniversiteyi değiştirmek istiyorum. Sorum 35. maddeyle ilgili olarak iki dönem içinde almayan görevden alınır diye bir madde var mı varsa nerede geçiyor acaba?

  6. #6
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Atandığınız okul dışında yapıyorsanız 35 ile görevlendirme almadan nasıl devam ediyorsunuz hocam? ÖYPlilerin atandığı okul dışına 35 ile görevlendirilmeleri esastır, siz 2011'den bu yana görevlendirilmediyseniz şu anda ilişik kesilmesi tehlikesi ile karşı karşıyasınız.

  7. #7
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    936
    Alıntı HACO Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam, o yönetmelik maddesi y.lisans veya doktoraya başlamama ile ilgili fakat, ben zaten 2011 de öyp kapsamında doktoraya başladım ve devam ediyorum. Doktoram burada kalacak sadece kadromun bulunduğu üniversiteyi değiştirmek istiyorum. Sorum 35. maddeyle ilgili olarak iki dönem içinde almayan görevden alınır diye bir madde var mı varsa nerede geçiyor acaba?
    hocam siz öyp kapsamında atandığınız kurumda görevlendirmeye ihtiyaç olmadan eğitime başlamışsınız, bu durumda yeniden dr programı olmayan bir yere atanırsanız mevcut doktoranızı sanki öyp ile başlamamış gibi öyp kapsamına aldırmanız gerekebilir. Siz bunu yök'le bi görüşün derim ama her halükarda 35 görevlendirmesi talep edeceksiniz gibi gözüküyor.
    2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

  8. #8
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    6
    teş. ederim, peki bu konuyu yökte hangi birimle veya kişiyle görüşmem gerekecek bir bilginiz var mı?

  9. #9
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Hocam bu konuyu YÖK'le de görüşseniz cevapları değişmez. Ben ilk mesajınızı görmemişim, o yüzden tam bir yorum yapamadım. Sizin yeni atandığınız yerde doktoranızı ÖYP kapsamına aldırabilmeniz için mutlaka görevlendirme almanız gerekmekte. Çünkü ÖYP'de atanılan üniversite dışında alınan tüm eğitimler görevlendirme ile alınır, eğer görevlendirme almazsanız ÖYP kapsamında eğitime başlamış olmazsınız. Size gösterdiğim maddedeki eğitime başlamadan kasıt da bu zaten.

    Sizin yapmanız gereken, atanır atanmaz 35. madde dilekçesini vermek. Görevlendirme çıkana kadar zaten atandığınız üniversitede kalırsınız. Daha sonra görevlendirme çıktığında danışmanınızın da onayıyla hemen iptal dilekçesini verirsiniz. Görevlendirme iptal olana kadar doktoranızın olduğu üniversitede kalmanız gerekir sadece, iptal olduğunda da atandığınız üniversiteye dönersiniz.

  10. #10
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    43
    Benim de bu konuda bir sorum olacak: Ben de doktora tez dönemindeyken ÖYP ile atandım. Atandığım üniversite doktora yaptığım üniversiteden farklı. 35.madde zorunluluğundan dolayı 35 istedim. YÖK'ten onay geldi şu anda son aşamalarda, üniversiteler kendi arasında yazışıyor. Benim sorum şu: Ben tezimi atandığım üniversite de devam ettirmek istiyorum. Tez döneminde olanlar için danışman hocanın onayıyla geri dönüldüğünü biliyorum ki danışman hocam da onay veriyor. Acaba doktora yaptığım üniversiteye hiç gitmeden bu geri dönüş işini (ve haliyle zorunlu 35.madde yükümlülüğünü) halledebilir miyiz? Sonuçta yazışmalar falan 2 ay sürüyor. Evim, barkım hep atandığım yerde iki aylığına nasıl olur bilemiyorum??? Ya da bu süreci hızlı yapmanın yolu yok mu? Teşekkürler...





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. 35. Madde Görevlendirilmesi Hakkında
    ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan dergas
    Cevap: 17
    Son Mesaj: 12-09-2013, 14:05
  2. ÖYP Senedindeki Madde Hakkında
    ÖYP Tercih Rehberi ve Yardımı forum içinde, yazan batesmotelpro
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 01-03-2013, 14:46
  3. ÖYP Dil Zorunluluğu hakkında
    ÖYP Tercih Rehberi ve Yardımı forum içinde, yazan BlackProgrammer
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 29-12-2012, 00:04
  4. Yeni yönetmelik madde 7 hakkında
    ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan argor
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 14-08-2012, 12:41
  5. 35. madde hakkında
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan odd1256
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 01-08-2011, 10:43

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git