reklam
+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 12 - Toplam 12

Müzik öğretmenliği 2012 öyp puan ve bilgi paylaşımı

ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda Müzik öğretmenliği 2012 öyp puan ve bilgi paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

merhaba arkadaşlar yazdım bir kaç yere ama hiç dönüt alamadım öyp puanım 81.03 sizlerin nasıl?...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  44

  Müzik öğretmenliği 2012 öyp puan ve bilgi paylaşımı

  merhaba arkadaşlar yazdım bir kaç yere ama hiç dönüt alamadım öyp puanım 81.03 sizlerin nasıl?

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  44
  Bu sene oyp ye müzikten yalnızca ben başvuru yapicam galiba. 1 kişi bile yokmu ?

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  30
  79.5 hocam. Müziğe çok az kadro çıkmış bu yıl. Bir de ÖYP olunca insan uzun süre yaşamak istemeyeceği yerleri tercih etmekten kaçınıyor. O yüzden şansımız az. Eminim bu puanlardan yüksek öyp puanlarına sahip arkadaşlar da vardır

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  44
  çok teşekkür ederim cvp yazdığınız için. benim puan yeni yönetmelikle 82 oldu. çok haklısınız çok az kadro açılmış bu yıl bizim için daha yüksek geçen yıl 84 vardı bu yılda olur eminim. geçen yıl 78-84 arasıydı puanlar.

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  1
  bir müzik öğretmeni öyp ile işe başladığında maaş nasıl oluyor acaba tam olarak kaç tl

 6. #6
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  44
  Alıntı duygu bilir Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bir müzik öğretmeni öyp ile işe başladığında maaş nasıl oluyor acaba tam olarak kaç tl
  Temmuz aynına göre net maaş 2.084 tl'dir. Bunun yanısıra yeni kurulan üni.lerde geliştirme ödeneği olur ve doğudan batıya doğru ödenekler azalır (okuldan bilgi alabilirsiniz) Dil eğitiminde veya yurtdışına gittiğiniz zaman da maaş burada yatmaya devam eder kesilmez.
  Böyle birşey okudum umarım işinize yarar.

 7. #7
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  69
  Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz seneler bazı yerlere 79 puanla yerleşenler var. 82 de gayet iyi bir puan, bence yerleşirsiniz.. Ben de tercihlerimi yaptım, puanım 86.281.. Arkadaşlar tercihlerinizi burada paylaşırsanız herkes istediği yere yerleşebilir belki; yani mesela tek tercih yapıp puanını yeterli gören kişi yanılmış olabilir ve yerleşemeyebilir. Ancak buradaki paylaşımlar tercihler hususunda yardımcı olur diye düşünüyorum. Tercih yapmadan önce internet üzerinden şehir ve üniversiteleri incelemeniz de ayrıca karar vermenizde yardımcı olacaktır. Herkes için hayırlısı olur inşallah..

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  44
  ben izmir edirne denizli ve artvin i yazmayı planlıyorum. siz nereleri yazdınız inşallah haıylısı olur hepimiz için

 9. #9
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  69
  Yüksek lisans şartı arayan yerler, Giresun ve Muğla.. Yüksek ihtimal ilk tercihim Giresun olur diye düşünüyorum geçtiğimiz yıllara da baktım daha yüksek bir puan görmedim açıkçası.. Hayırlısı bakalım..

 10. #10
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  44
  çok uğraştık çok çabaladık hepimiz. inşallah emeklerimiz boşa çıkmaz.

 11. #11
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  30
  Aslında ÖYP biz müzikçiler için çok uygun bir uygulama değil fakat günün şartları malesef öyp'yi aranır hale getiriyor. Mesela Artvin'e gittiniz, güzel de bir senede imza attınız. Mesleğiniz doğrultusunda akademisyenlik dışında bir teklif geldiğinde -ki bizim alanımızda çok mümkün- senetler bizi sanatımızdan uzak tutacak. Yeni açılan üniversitelerde yüksek potansiyelli öğrencilerle karşılaşma imkanımız da çok az.

  Ayrıca bir çok yeni konservatuvar ve müzik fakülteleri açıldı. Birbirine 40 km uzaklıkta 2 konservatuvar biliyorum. Bunlar bize istihdam sahası olurken potansiyel işsiz yetiştiriyor. Bir ülkede çok müzisyen olması kulağa ne kadar hoş gelse de sanat seviyesinin mağmaya indiği bir toplumda sanatçı yetiştirmekten önce yapılması gereken şey iyi dinleyiciler yetiştirmek olmalı.

  İTÜ Türk Müziği Konservatuvarı'nın ilk mezunu bir abim var. Sanatında duayen tabir ettiğimiz ustalardan olmasına rağmen müziği bırakıp hayatını iplik tezgahlarında geçirmiş. Nedenini sorduğumda bana hep verdiği cevap, ''ben müzik yaparım yapmasına da, ağlayacak adam nerde?'' Bu vesileyle benim kendi çapımda uygulamaya çalıştığım şeyi sizlerden de rica etmiş olayım. Bir çoğunuz zaten yapıyorsunuzdur da, bu hâli fark etmemiş olan dostlara diyorum ki,

  ''Ülkenin neresinde olursanız olun, ne vazifede olursanız olun, sesinizin ulaştığı insanları iyi birer dinleyici yapmaya çalışın, malesef artık çalandan, söyleyenden çok dinleyene ihtiyacımız var''

 12. #12
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  69
  Başlığın kapsamı dışında bir yazı olmuş ama; ''Ayrıca bir çok yeni konservatuvar ve müzik fakülteleri açıldı. Birbirine 40 km uzaklıkta 2 konservatuvar biliyorum. Bunlar bize istihdam sahası olurken potansiyel işsiz yetiştiriyor.'' bu ifadelere katılmakla beraber konservatuvarların ve müzik eğitim fakültelerinin farklı işlevleri olduğunu belirtmek isterim. Eğitim fakültelerinin sanatçı değil eğitimci yetiştirme ve bu müzik eğitimcisini derslerde örnekleme yapabilecek seviyede çalgısını kullanabilecek durumda yetiştirme misyonu vardır. Hangi konumda yer alacağı öğrenci açısından da eğitimci açısından da tercih meselesidir.Yani müzik öğretmenliğini tercih eden ve eğitim gören birisinin sanatçı olma iddiası gütmesi ancak kişisel bir yaklaşım olur. Tabi bu arada sanatçı kimdir sorusu da ayrı yerde durmaktadır ki ustalıkla çalgı çalabilen ya da resim yapabilen vs. herkes sanatçı değildir. Malesef bugün ''halk benim yaptığımı anlamıyor'' diyen ve suçlayan çok sanatçı var sanki insanların böyle bir zorunluluğu varmış gibi. Müzik sadece ağlatmaz farklı duygu alanlarında farklı hisler verir herkese, dolayısıyla burada iyi dinleyici konusu da tartışmaya açılabilir; kime göre, hangi kriterlere göre vs? Esas olan, eğitimci olarak toplumun önceliklerini ve branşımızla ilgili ihtiyaçlarını sosyo-kültürel ve ekonomik boyutlarda algılamak ve bu doğrultuda kesin yargılarla hareket etmeden faydalı olmaya çalışmaktır bence.. Bu konu çok boyutlu ve disiplinlerarası çalışma gerektiren bir konu.. En önemli soru; ne kadar faydalıyız?..


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP 2012 Rekreasyon Bölümü Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan bulent79
  Cevap: 19
  Son Mesaj: 20-06-2013, 13:19
 2. 2012 okul öncesi öğretmenliği puan paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan dry
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 30-07-2012, 17:43
 3. 2012 Mimarlık Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan tugbamimar
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 25-07-2012, 20:18
 4. 2012 okul öncesi öğretmenliği puan paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan dry
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 19-07-2012, 10:47
 5. 2011 ÖYP başvurusu yapacak veya ÖYP'li Kimya Mühendisleri bilgi ve puan paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan nihaluremek
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 19-07-2011, 12:19

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git