reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Tez Döneminde Atandığımız Okulda Olmak Mecburi Hizmeti Kapsamında Sayılır Mı?

ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda Tez Döneminde Atandığımız Okulda Olmak Mecburi Hizmeti Kapsamında Sayılır Mı? Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, Böyle bir imkan var mı? ÖYP öncesi Odtü'den yüksek lisans için kabul almıştım, yüksek ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    4

    Tez Döneminde Atandığımız Okulda Olmak Mecburi Hizmeti Kapsamında Sayılır Mı?

    Merhabalar,

    Böyle bir imkan var mı? ÖYP öncesi Odtü'den yüksek lisans için kabul almıştım, yüksek lisansı orada görevlendirilerek yapabileceğimi ancak üniversitenin (Dicle) tez döneminde beni çağırabileceğini Yök'ten söylediler. Böyle bir durumda tez döneminde Dicle'de olmam mecburi hizmet kapsamında mı sayılır? Eğer böyle bir şey olursa doktora öncesi istifa etmenin senetten kaynaklanın yükümlülüğü olmaz diye düşünüyorum, doğru mudur?

  2. #2
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Nerden
    ANKARA
    Mesaj
    845
    üniversite isterse size hep dönem içinde görevlendirme verip master bitirtebilir. zaten zorunlu hizmet olması için senet imzalamanız lazım.39. madde görevlendirmelerinde senet olmadığından zorunlu hizmet de olmaz.
    " Kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir." B.S.N.

  3. #3
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    142
    Evet, tez döneminde istersek atandığımız yerde kalabiliyoruz. Ancak bunun zorunlu hizmete yansıyıp, yansımadığı benim de kafamı karıştırıyor.

  4. #4
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    357
    Alıntı Charon Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Evet, tez döneminde istersek atandığımız yerde kalabiliyoruz. Ancak bunun zorunlu hizmete yansıyıp, yansımadığı benim de kafamı karıştırıyor.
    zorunlu hizmet süresi senettin imzalanıp üniden ilişiğin kesildiği günden itibaren 1 e 1 oranında işlemeye başlıyor...





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Yüksek Lisans 2 Yıllık İş Tecrübesinden Sayılır mı?
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan ekince
    Cevap: 18
    Son Mesaj: 23-12-2015, 00:17
  2. ÖYP Kapsamı Dışında Olan Yüksek Lisansım Sayılır mı?
    ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan pdr27
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 10-10-2013, 19:39
  3. Cevap: 2
    Son Mesaj: 23-09-2011, 23:46
  4. Cevap: 0
    Son Mesaj: 12-09-2011, 18:52
  5. Mecburi hizmeti araş.gör. olarak mı yoksa yard.doç.olarak mı yapıcaz?
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan denizzznehir
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 25-06-2011, 15:20

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git