+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Vakıf Üniversitelerinde Yüksek Lisans Yapıp da Tez Aşamasında Olanların Durumu Hakkında...

ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda Vakıf Üniversitelerinde Yüksek Lisans Yapıp da Tez Aşamasında Olanların Durumu Hakkında... Konusunu İncelemektesiniz

merhaba arkadaşlar, ben bir türlü sorularıma net cevap alamadım, şuanda fatih üniversitesinde yükseklisans yapmaktayım daha ...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  15

  Exclamation Vakıf Üniversitelerinde Yüksek Lisans Yapıp da Tez Aşamasında Olanların Durumu Hakkında...

  merhaba arkadaşlar, ben bir türlü sorularıma net cevap alamadım, şuanda fatih üniversitesinde yükseklisans yapmaktayım daha doğrusu derslerim bitti, tez aşamasındayım, 2 kere asistanlığa başvurdum ama alınmadım, sonra bu ÖYP yi duydum, ama duyduğumda tarihleri kaçırmıştım, şimdi ek kontenjanla başvurmayı düşünüyorum fakat aklıma takılan sorular var:

  1) bu sene bir yere yerleştirilirsem vakıf üniversitesinde yükseklisansımı bitirmeme izin verecekler mi? yoksa ek kontenjanla değil de seneye yerleştirilmeyi mi beklemeliyim?

  2) bu sene içerisinde yerleştirildiğim üniversiteye gidip asistan olarak çalışmam mı gerekecek para almak için?

  3) ÖYP kapsamında yükseklisans yapmadığım için seneye direkt doktoraya başlasam ÖYP bunu kabul eder mi?

  4) mesela ben istanbul medeniyet üniversitesine yerleştim diyelim ama doktoraya yıldız teknikte başladım diyelim bu durumda istanbul medeniyet üniversitesine gidip asistanlık yapıp bi yandan da derslere yıldız tekniğe mi gideceğim?

  5) ÖYP maaşları neye göre yatırıyor, araştırma görevliliğini yaptığın sürece mi? yoksa doktoranı okuduğun sürece burs gibi seni destekliyor mu? yani araştırma görevliliğini yapmadan da tek yıldız tekniğe gidip doktora yapabiliyormusun? doktoran bittikten sonra istanbul medeniyet üniversitesine gidip zorunlu 4 yıl mı öğretim görevliliği yapıyorsun?

  arkadaşlar lütfen bu 5 soruya ayrıntılı cevap yazın yoksa ek kontejyanlara başvurmucam, kafam çok karıştı...bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum, şimdiden yazanlara teşekkür ederim...

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  15
  arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum...

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Mesaj
  101
  1- Ek kontenjanla yerleşirseniz. İki ihtimal var. a) Şubat 2012 yüksek lisans için başvuru yapmak b)YÖK koordinasyonu sağlayamadpı ve hantal olduğu için Eylül 2012 başvurusu yapmak. Eylül 2012'ye de siz tezinizi bitirmiş olursunuz. Bunun yanında yerleştiğiniz üniversite
  belki size izin verebilir Eylül'e kadar Fatih'e gitmeniz için belki vermeyebilir. Oradakilere bağlı.

  2- Atamanız yapıldığı an yabiki çalışmalısınız. Fakat Hakkari'ye atanıp 1 yıl Anakara'da yatan arkadaşım var. Genelde batıdaki üniversitelerde yer varsa üniversitede beklemenizi isteyeceklerdir.

  3-Tabi sizin aldığınız yüksek lisans diplomasını neden kabul etmesinler.Tabiki edecekler.

  4-Yıldız Tekniğe görevlendirileceksiniz ve orada asitanlık yapacaksınız. 4 senede doktorayı bitirirseniz. 4 sene mecburi hizmet yapmacaksınız İstanbul Medeniyet Üniv.de.

  5-ÖYP burs programı değil.Araştırma görevlisi dolayısıyla 2547'den 657'ye ucundan bağlı devlet memuru oluyorsunuz.Önce yıldız teknikte araştırma görevlisi,asistan doktora bitince istanbul medeniyette mecburi olarak lisansüstü eğitimi yaptığınız sürece öğretim elemanı oluyorsunuz.

  Sorularınız aslında cevapları forumda var,yökün sayfasında öyp esas ve usullerinde var. keşke biraz araştırsak.Bunun yanında bazı soruların cevapları üniversiteye göre değişiyor onlarda forumda var.

 4. #4
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  354
  Bir arkadaşım vakıf üniversitesinde yüksek lisans tezini bitirmek üzere. Bir hafta içinde savunma da bitecek, her şey sona erecek. 1 yıl önce ilk ataması yapıldığında hocaları ikna edip yüksek lisansını kabul ettirmiş, ancak YÖK'ün son kararlarının meşhur 3. maddesi onu da vuruyor. Yaptığı yüksek lisansın sayılmayacağını, hemen bırakıp yeniden listedeki bir yüksek lisansa başlamasa ilişiğinin kesileceğini söylüyor personel daire. Hocalarsa başta emeklerin boşa gitmesin deyip kabul ettiler ama şimdi kimse bir şey bilmiyor... Bu durumdakilerin sonu ne olacak acaba fikri olan var mı?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Dil Eğitimi bitti YÜKSEK Lisansı Devam edenlerin Durumu Hakkında
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan eylence
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 26-05-2012, 15:37
 2. öyp de enstitü kadrosunda olanların durumu
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hamsi
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 01-01-2012, 23:42
 3. kpds ve üds si 65 üstü olanların durumu ne olacak
  ÖYP Dil Merkezleri forum içinde, yazan şamil
  Cevap: 15
  Son Mesaj: 12-09-2011, 13:58
 4. Cevap: 12
  Son Mesaj: 25-08-2011, 16:36
 5. Doktora tez aşamasında olanların ÖYP başvurusu nasıl olacak ?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mercanada
  Cevap: 19
  Son Mesaj: 17-06-2011, 22:43

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git