+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 14 12311 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 133

İstanbul, Marmara, Gazi gibi üniversitelerin doktora bitiminde, başka üniversitelere yollama durumu

ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda İstanbul, Marmara, Gazi gibi üniversitelerin doktora bitiminde, başka üniversitelere yollama durumu Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar ben bu konuya gerçekten takılmış durumdayım. Birçok yere de yazdım ama henüz net bir ...


 1. #1
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  104

  İstanbul, Marmara, Gazi gibi üniversitelerin doktora bitiminde, başka üniversitelere yollama durumu

  Arkadaşlar ben bu konuya gerçekten takılmış durumdayım. Birçok yere de yazdım ama henüz net bir cevap alamadım.
  Şimdi sormak istediğim şey 2 ana başlığa ayrılıyor: (Lütfen yanlış bir yer varsa düzeltin, ben böyle anladım.)

  1: İstanbul Üniversitesi'ne ÖYP ile atandım, diyelim ki lisansüstü programları burada var. Başka bir yere görevlendirme gitmediğim için senet de imzalamıyorum. Sonra 6 yıl sonunda beni başka bir üniversiteye mi gönderiyorlar yoksa burada devam mı ediyorum çalışmaya?

  2: Lisansüstü programları yok, görevlendirme olarak başka üniversitelere gittim. Senet imzaladım. Zorunlu görevimi yapmak için geri döndüm İstanbul Üniversitesi'ne. Peki zorunlu görev bitiminde mi beni gönderiyorlar başka üniversitelere?

  Bunları düşünmek için çok erken demeyin, insan ilerisini görmek istiyor. Kafam çok karıştı, neden gönderiliyoruz. Madem ki buralarda öğretim üyesi açığı yok, niye kontenjan açtılar,madem açık var biz neden gönderiliyoruz...

  Bu konuda bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok mutlu olacağım. Teşekkürler, iyi çalışmalar...

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  2
  bende aynı konuda yardım istiyorum, öyp ile yerleştiğim fakülteyi aradım ve bölüm başkanı ile görüştüm. yerleştiğim üniversitede YL ve Doktora eğitimi verildiği için başka bir üniversiteye göndermeyeceklerini ifade ettiler ve doktora sonrası için de fakültede öğretim üyesine ihtiyaç olmadığı ve başka bir ünivversitede görevlendirileceğimi belirttiler. Bildiğim kadarıyla ÖYP bu şekilde işlemiyor... bu konuda fikri olan arkadaşlardan yardım istiyorum... iyi çalışmalar...

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  78
  cuma günü yapılacak olan açıklamada bu soruların da cevabının gelmesini umuyorum..

 4. #4
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  167
  arkadaşlar bu konuda birde şöyle bir problem var bana göre. birkaç gündür "büyük" üniversitelere atananlar ile ilgili birçok söylenti var. benim kafama takılan buradaki hangi üniversitelerin "büyük" üniversiteler kategorisine girdiği. yani neye göre büyük? örneğin gazi büyük üniversite akdeniz, çukurova küçük üniversitemi? eğer siyorsanız ki yeni açılan üniversite-eski üniversite olarak düşünülebilir. bu durumda da erinmedim saydım. son 2-3 yıl içerisinde açılmamış olan üniversitelerin verdikleri kontenjan sayısı yaklaşık 1500 kişi ki hiç az bir sayı değil. ben yine aynı statüde göreve başlayan kişilere farklı uygulamalar yapılamayacağını düşünüyorum, yinede yökten bu konu ile ilgili bir açıklama gelmeli, oldukça fazla sayıda tel arayıp soran oldu bu konuyu

 5. #5
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  104
  Ben yöke kesinlikle ulaşamıyorum, hangi numarayı arıyorsunuz???

  Ayrıca benim merak ettiğim bir şey var, görevlendirmeyle başka bir üniye lisansüstü eğitime gönderildik, döndüğümüzde zorunlu görevimizi yar doç. kadrosu yoksa kendi atandığımız üniversitede mi yapacağız? Yoksa kadro yok diye, zorunlu görev için de mi başka üniye yollayacaklar?

 6. #6
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  Yeni açılan üniversiteler dışındaki üniversiteler "büyük üniversite" olarak niteleniyor burada. yani geçen sene ÖYP başvurularındaki 40 küsür üniversite dışındaki üniversiteler bunlar. Mesela osmangazi, gazi, anadolu, ege, dokuz eylül marmara vs. büyük ünv. aslında bu gayet açık bir ayrım..

 7. #7
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  20
  bu konu benim kafamı da çok fena karıştırmış durumda , bazı şeyler açık olmadan sözleşmeye imza atmak ta zor geliyor insana .

 8. #8
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  104
  Aynen ya, neden açıklama yapılmıyor ki... Nasıl imza atacağız hiçbir şey bilmeden.. istifa falan edilecek bir de... :S

 9. #9
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  İst.
  Mesaj
  647
  Arkadaşlar,hukuken, atanma yolu ile görevlendirildiğiniz için söz konusu üniversiteleri geçtim, nerede olursanız olun YÖK veya başka bir kurum sizi atarsa gitmek zorundasınız.
  Atanma demek tek taraflı bir irade ile gerçekleştirilen hukuki işlem demektir.Sözleşme gibi degil.Eğer sözleşme gibi olsaydı Gazi'de arş. gör. olan arkadaş kendisine Hakkari'ye görevlendirilme yapıldıgında itiraz etme hakkı olurdu sözleşme sartlarını muzakere etme sansı olurdu vs..Ama göreve başlarken atama yolu ile baslandıgı için bu olasılık hep var olacak.Bunu olumsuz bir durum olarak dusunmeyin.Cunku soz gelimi Gaziantep Unv.'de yaptıgı akademik calısmalarla olaganustu ivme gosteren bir meslektas da pek ala daha yuksek olanaklara kavusma ya da sizin buyuk unıversite dediginiz universitelere girme sansına sahip olabilir.Bu tamamen bir döngü-rotasyon hadisesidir.

  Hakimler savcılar doktorlar öğretmenler kısacası cümle memurlar farklı sehirlere atanırlar.

 10. #10
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  104
  Peki hocam size bir sorum olacak, 6 yıl sonra zorunlu hizmetimizi ,yard. doç. kadrosu olmazsa bile , şuan atandığımız üniversitede mi yapacağız?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 11
  Son Mesaj: 22-01-2015, 19:35
 2. Cevap: 5
  Son Mesaj: 17-07-2012, 12:06
 3. ÖYP'de Doktora ve Yüksek Lisans Eğitimine Göndermeyen Üniversitelerin Durumu
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan blue_man
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 05-06-2012, 14:29
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-08-2011, 01:57
 5. Atandığımız Üniversitede Kalacak Mıyız Yoksa Başka Üniversitelere Mi Gideceğiz?
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan meyyal
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 29-07-2011, 00:18

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git