+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 15 - Toplam 18

Öğretim Görevlisi Başka Bir Üniversitede Lisansüstü Eğitimi Yapabilir mi?

Öğretim Görevlisi Forumunda Öğretim Görevlisi Başka Bir Üniversitede Lisansüstü Eğitimi Yapabilir mi? Konusunu İncelemektesiniz

Bir üniversitenin öğretim görevlisi başka bir üniversitede 35.maddeden yararlanmadan haftanın belli günleri gidip gelmek kaydı ...

  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    03-2011
    Mesaj
    2

    Öğretim Görevlisi Başka Bir Üniversitede Lisansüstü Eğitimi Yapabilir mi?

    Bir üniversitenin öğretim görevlisi başka bir üniversitede 35.maddeden yararlanmadan haftanın belli günleri gidip gelmek kaydı ile lisansüstü eğitimi(yükseklisans-doktora) yapabilir mi?

  2. #2
    Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    579
    Kendi okulunuzda vermeniz gereken derslerin günleriyle alacağınız derslerin günleri çakışabilir, bu şansınıza kalmış biraz

  3. #3
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    15.338
    Öğretim görevlisi 35. madde ile görevlendirilemez. Bu madde sadece araştırma görevlileri içindir. Öğretim görevlisi kadrosunun bulunduğu il'de lisansüstü eğitim yapabilir, dekan veya yüksekokul müdürlüğü izni ile.
    Mr December bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz


    ÖYP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular İçin TIKLAYINIZ

  4. #4
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    03-2011
    Mesaj
    2
    peki bu üniversite başka şehirde ise?

  5. #5
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    15.338
    Öğretim görevlilerinin haftada 12 saat ders verme zorunluluğu olduğu için il dışında yüksek lisans veya doktora yapması yasaklanmıştır. Gizlice yapabiliyorsanız sorun yok.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz


    ÖYP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular İçin TIKLAYINIZ

  6. 11-08-2011, 02:19

    Lisansüstü


  7. #6
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    15.338
    Akademik kadrolarda istifa sorunu olmadığı için öğretim görevlisiyken araştırma görevlisi kadrosuna başvuru yaparak oraya geçebilirsiniz. Öğretim görevlisiyken yüksek lisans yapmak için dekanınızın izin vermesi gerekir, çünkü normalde haftanın 5 günü okulda olmanız gerekli tamamen kişisel insiyatiftedir.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz


    ÖYP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular İçin TIKLAYINIZ

  8. 13-08-2011, 00:14

    Lisansüstü


  9. #7
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2012
    Mesaj
    11
    Peki hala bu şekilde yasak mıdır? Yasak olması durumunun kaldırıldığını duydum, sonuçta bulunduğum şehir ve okulda doktora imkanım yokken nasıl yasak olabilir ki başka şehirde yapmak..

  10. #8
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    15.338
    Çünkü öğretim görevlilerinin asıl işi ders vermektir. O yüzden fazla ilgilenmiyorlar bu konu ile.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz


    ÖYP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular İçin TIKLAYINIZ

  11. 17-09-2012, 21:19

    Lisansüstü


  12. #9
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Nerden
    Ankara
    Mesaj
    730
    Bazı yuksek lısans ve doktora ılanlarında başvuru şartlarında öğretim görevlileri başvuramaz diye ibare geçer.

  13. #10
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    01-2011
    Mesaj
    138
    arkadaşlar, bu konuda yeni Yök kanununda bir değişiklik olur mu sizce
    lüfer olacak.

  14. #11
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2012
    Mesaj
    11
    Bende aynı sıkıntıyı yaşıyor gibiyim. Ve yaşanan sıkıntıları bildiğim için bunları yaşıcaksak kadroya gelmeyeceğimi bile önceden belirtmiştim fakat bana sıkıntı olmayacağı söylendi. Ama şimdi sıkıntı yaşayacak gibiyim. YÖK'ten aşağıdaki numaralı genelgeyi istedim. Bunu yine bir forumda bulmuştum. Bu genelgeyle işimi çözebilirim diye düşünüyorum.


    YOK başkanlığının 16.03.2007 tarih B.30.0.A-GNS.0.00.00.05/08 -1268-6983 sayılı genelgesinde “Üniversitenin bulunduğu il dışındaki başka bir üniversitede lisansüstü eğitim yapan öğretim elemanlarının eğitim-öğretimlerini engelleyici herhangi bir işlemin yapılmaması..“ hükmü yer almaktadır.

  15. #12
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    05-2011
    Mesaj
    65
    Alıntı nen Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bende aynı sıkıntıyı yaşıyor gibiyim. Ve yaşanan sıkıntıları bildiğim için bunları yaşıcaksak kadroya gelmeyeceğimi bile önceden belirtmiştim fakat bana sıkıntı olmayacağı söylendi. Ama şimdi sıkıntı yaşayacak gibiyim. YÖK'ten aşağıdaki numaralı genelgeyi istedim. Bunu yine bir forumda bulmuştum. Bu genelgeyle işimi çözebilirim diye düşünüyorum.


    YOK başkanlığının 16.03.2007 tarih B.30.0.A-GNS.0.00.00.05/08 -1268-6983 sayılı genelgesinde “Üniversitenin bulunduğu il dışındaki başka bir üniversitede lisansüstü eğitim yapan öğretim elemanlarının eğitim-öğretimlerini engelleyici herhangi bir işlemin yapılmaması..“ hükmü yer almaktadır.
    hocam yökten istediğiniz genelge elinize ulaştı mı?

  16. #13
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2012
    Mesaj
    11
    Hayır henüz değil ve doktora derslerimi sadece 2 güne sıkıştırmama rağmen bir gün göndeririz gibi bir duruma girildi. Sıkıntıyı okuldan çözmeye çalışıyorum. Sonuçta bana sıkıntı yok denildikten sonra ben nerelerden nerelere taşınıyorum ve karşılaştığım duruma bakın. Hoş değil ve tavrın altının boş olmadığına inanıyorum.

  17. #14
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    05-2011
    Mesaj
    65
    hocam sizin iyi olmuş 2 güne toplamaları. benim 4 gün doktora dersi var, ama ben 3 gün gidebiliyorum ancak, düşünüp duruyorum. inşallah o genelgeyle halledebilirsiniz hocam. Öğretim görevlisi doktora yapamayacak diye bir kural mı var ki? o zaman okutmanlık kadrosundan ne farkı kalıyor geriye?

  18. #15
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2012
    Mesaj
    11
    Aslında bizleri engelleyerek okullardaki öğrencilerin eğitimini de baltalamış oluyorlar. Bizim kendimizi geliştirmemiz gerekli elbette. Umarım genelgeye ulaşabilirim ve sizleri de bilgilendiririm.

 

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

  1. Öğretim Görevlisiyken Başka Yerde Kadroyu Kazanında Süreç Nasıl Olur?
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan History of Art
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 09-12-2013, 14:38
  2. Cevap: 8
    Son Mesaj: 29-05-2013, 10:45
  3. Özel üniversitede öğretim görevlisi olmak mı yoksa öyp ile atanmak mı?
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan dytfifi
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 02-08-2012, 12:32
  4. Cevap: 6
    Son Mesaj: 25-05-2012, 17:43
  5. öyp araştırma görevlisi lisansüstü başvurusu yapabilir mi?
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan love_freedom
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 30-07-2011, 11:31

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •