reklam
+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 2 - Toplam 2
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen cerhan

myo öğretim görevlisi şartları

Öğretim Görevlisi Forumunda myo öğretim görevlisi şartları Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba; Geçtiğimiz dönemde myo öğretim görevlisi kadroları için yüksek lisans yapmış olanlarında 5 yıl tecrübe ...

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2016
    Mesaj
    1

    myo öğretim görevlisi şartları

    Merhaba;

    Geçtiğimiz dönemde myo öğretim görevlisi kadroları için yüksek lisans yapmış olanlarında 5 yıl tecrübe sayılabileceği uygulamaya konuldu. Bazı ilanlarda sadece yüksek lisans yapmış olmak yazıyor. 5 yıl ve üstü tecrübelilerin sadece yüksek lisans şartı olan ilanlara başvurabiliyor mu ? Yani yüksek lisans yapanların tecrübeli sayılabildiği durum tersi içinde söz konusu mudur ? Teşekkürler...

  2. #2
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Nerden
    Sakarya
    Mesaj
    205
    Alıntı Osman0735 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba;

    Geçtiğimiz dönemde myo öğretim görevlisi kadroları için yüksek lisans yapmış olanlarında 5 yıl tecrübe sayılabileceği uygulamaya konuldu. Bazı ilanlarda sadece yüksek lisans yapmış olmak yazıyor. 5 yıl ve üstü tecrübelilerin sadece yüksek lisans şartı olan ilanlara başvurabiliyor mu ? Yani yüksek lisans yapanların tecrübeli sayılabildiği durum tersi içinde söz konusu mudur ? Teşekkürler...
    MYO için yüksek lisans 5 yıl tecrübe yerine geçer diye bir şey yoktur. MYO için ya tezli yüksek lisans yapmış olacaksınız yada en az 2 yıllık tecrübeniz olacak. Dolayısıyla yüksek lisans mezuniyeti 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... yıllık tecrübeyi sağlar.

    Şart şu şekildedir;
    Madde 7:
    b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.

    Bu maddeye göre eğer ilanda sadece "yüksek lisans mezunu olmak" yazıyorsa ve siz yüksek lisans mezunu değilseniz ama en az iki yıllık tecrübeniz var ise başvuru yapabilirsiniz. Ama okul sadece yüksek lisans mezunu almak istediği için tecrübe şartını ilana koymamış olabilir. Bu durumda "yüksek lisans şartı sağlamıyor" gerekçesiyle başvurunuz reddedilecektir. Yani tamamen oranın inisiyatifindeki bir durum bu.
    Son düzenleyen cerhan, 12-10-2016 saat 16:28.
    Osman0735 bunu beğendi.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Öğretim Görevlisi Olma Şartları
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan rüyagül
    Cevap: 106
    Son Mesaj: 26-09-2016, 10:37
  2. öğretim görevlisi şartları değişebilirmi?
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan ecesen
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 04-04-2016, 18:46
  3. Öğretim Görevlisi Olma Şartları
    ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan zerinzeybekoglu
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 10-04-2015, 21:54
  4. Öğretim Görevlisi Atanma Özel Şartları
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan nihat47
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 23-11-2014, 17:09
  5. Değişen Öğretim Görevlisi Şartları
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan kader-06
    Cevap: 13
    Son Mesaj: 08-08-2014, 22:06

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git