reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

MYO İlanlarındaki Tecrübe Şartı Alanla mı İlgili Meslekle mi??

Öğretim Görevlisi Forumunda MYO İlanlarındaki Tecrübe Şartı Alanla mı İlgili Meslekle mi?? Konusunu İncelemektesiniz

hocam selamlar.. ben metalurji ve malzeme mühendisiyim. 1 yıl boyunca cam sektöründe üretim muh. olarak ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2015
    Mesaj
    5

    MYO İlanlarındaki Tecrübe Şartı Alanla mı İlgili Meslekle mi??

    hocam selamlar.. ben metalurji ve malzeme mühendisiyim. 1 yıl boyunca cam sektöründe üretim muh. olarak calıstım.. daha sonra demir celik sektörüne geçtim 2 ay uretım muh. olarak, daha sonrada aynı yerde 7-8 aydır üretim planlama ve ihracat bölümlerinde çalışmaktayım.. 2 yılım toplamda bitmek üzere.. myo lara başvurmayı planlıyorum ancak aklıma takılan.. ilanda ki 2 yıl tecrübe sartında , alanımda calıstıgım bu 2 yıl geçerli olur mu yoksa örneğin kaynak programı ilanı için illaki de kaynak üzerine 2 yıl tecrübe yapmış olmalısın derler mi? şimdiden teşekkürler.. saygılar..

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı erenhll Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam selamlar.. ben metalurji ve malzeme mühendisiyim. 1 yıl boyunca cam sektöründe üretim muh. olarak calıstım.. daha sonra demir celik sektörüne geçtim 2 ay uretım muh. olarak, daha sonrada aynı yerde 7-8 aydır üretim planlama ve ihracat bölümlerinde çalışmaktayım.. 2 yılım toplamda bitmek üzere.. myo lara başvurmayı planlıyorum ancak aklıma takılan.. ilanda ki 2 yıl tecrübe sartında , alanımda calıstıgım bu 2 yıl geçerli olur mu yoksa örneğin kaynak programı ilanı için illaki de kaynak üzerine 2 yıl tecrübe yapmış olmalısın derler mi? şimdiden teşekkürler.. saygılar..
    Alanda çalışmış olmak demek kendi mezuniyet alanında 2 yıl çalışmak demektir. İlanın alanı değil.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Akademik Forum
    Misafir
    Merhaba Nazmi hocam KTÜ'nün öndeğerlendirme açıklamasında
    31.07.2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim
    Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak
    Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"
    in, 7. maddesinin 4-b fıkrası uyarınca Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim
    Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuvarlar ile ön lisans
    düzeyinde eğitim yapılan birimlere yapılacak olan atamalarda, yüksek lisans
    belgesine sahip olanlardan iki yıl tecrübe şartının aranmaması hakkındaki YÖK
    Başkanlığının 08.01.2009 gün ve 127-721 sayılı genelgesinin, 04.03.2014 tarihli
    ve 28931 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğinden sonra da
    aynı şekilde uygulanıp uygulanmayacağı hususunda tereddüte düşülmüş olup,
    konu ile ilgili YÖK Başkanlığından görüş istenmiş ancak henüz cevap
    alınamamıştır. Bu nedenle Üniversitemiz Sürmene Abdullah Kanca MYO'da ilan
    edilen kadrolara başvuran adayların ön değerlendirme sonuçlarının açıklanması
    ertelenmiş olup, YÖK Başkanlığından alınacak görüş doğrultusunda daha sonra
    ön değerlendirme sonuçları ilan edilecek ve değerlendirme (Giriş Sınavı) tarihi ve
    yeri adaylara duyurulacaktır.
    açıklaması var. Yüksek lisans diploması hala tecrübe yerine sayılıyor mu?

  4. #4
    Akademik Forum
    Misafir
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Alanda çalışmış olmak demek kendi mezuniyet alanında 2 yıl çalışmak demektir. İlanın alanı değil.
    Merhaba Nazmi hocam KTÜ'nün öndeğerlendirme açıklamasında
    31.07.2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim
    Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak
    Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"
    in, 7. maddesinin 4-b fıkrası uyarınca Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim
    Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuvarlar ile ön lisans
    düzeyinde eğitim yapılan birimlere yapılacak olan atamalarda, yüksek lisans
    belgesine sahip olanlardan iki yıl tecrübe şartının aranmaması hakkındaki YÖK
    Başkanlığının 08.01.2009 gün ve 127-721 sayılı genelgesinin, 04.03.2014 tarihli
    ve 28931 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğinden sonra da
    aynı şekilde uygulanıp uygulanmayacağı hususunda tereddüte düşülmüş olup,
    konu ile ilgili YÖK Başkanlığından görüş istenmiş ancak henüz cevap
    alınamamıştır. Bu nedenle Üniversitemiz Sürmene Abdullah Kanca MYO'da ilan
    edilen kadrolara başvuran adayların ön değerlendirme sonuçlarının açıklanması
    ertelenmiş olup, YÖK Başkanlığından alınacak görüş doğrultusunda daha sonra
    ön değerlendirme sonuçları ilan edilecek ve değerlendirme (Giriş Sınavı) tarihi ve
    yeri adaylara duyurulacaktır.
    açıklaması var.
    Yüksek lisans diploması hala tecrübe yerine sayılıyor mu?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. MYO 2 Yıl Tecrübe Şartı ve Yüksek Lisans
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan serjazz
    Cevap: 84
    Son Mesaj: 03-02-2016, 12:21
  2. Lisans Bitmeden Önceki Çalışma ve Tecrübe Şartı
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan hikmetselim
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 04-02-2015, 15:37
  3. Yüksek Lisans Mezuniyeti ve Tecrübe Şartı
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan aayhan
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 16-09-2012, 15:03
  4. okutmanlıkta tecrübe şartı
    Okutman forum içinde, yazan gunef
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 04-05-2012, 11:54
  5. MYO'da 10 yıllık İş Tecrübe şartı
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan castiel
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 22-12-2011, 15:49

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git