reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 5 - Toplam 5
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen hakan5007

Öğretim görevlisi hafta içi verdiği derslerin saatleri dışında ve yaz tatilinde üniversitede bulunmak zorunda mıdır?

Öğretim Görevlisi Forumunda Öğretim görevlisi hafta içi verdiği derslerin saatleri dışında ve yaz tatilinde üniversitede bulunmak zorunda mıdır? Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar Öğretim görevlisi hafta içi verdiği derslerin saatleri dışında ve yaz tatilinde üniversitede bulunmak zorunda ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2013
    Mesaj
    22

    Öğretim görevlisi hafta içi verdiği derslerin saatleri dışında ve yaz tatilinde üniversitede bulunmak zorunda mıdır?

    Arkadaşlar Öğretim görevlisi hafta içi verdiği derslerin saatleri dışında ve yaz tatilinde üniversitede bulunmak zorunda mıdır? Yasal olarak mesai saatlerinin ne oldugunu belirten bir madde var mıdır ? Ayrıca öğr. göv. görev tanımında sadece ders vermek zorunda oldugu yazıyor ancak ders verdirme dışında yasal olarak başka idari bir iş yaptırabilirler mi? yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden çok teşekkür ederim.

    - - - Güncellendi - - -

    Öğretim görevlileri:
    Madde 31

    Öğretim görevlileri; üniversitelerde ve bağlı birimlerinde bu Kanun uyarınca atanmış
    öğretim üyesi bulunmayan dersler veya herhangi bir dersin özel bilgi ve uzmanlık isteyen
    konularının eğitim - öğretim ve uygulamaları için, kendi uzmanlık alanlarındaki çalışma ve
    eserleri ile tananmış kişiler, süreli veya ders saati ücreti ile görevlendirilebilirler. Öğretim
    görevlileri, ilgili yönetim kurullarının görüşleri alınarak fakültelerde dekanların, rektörlüğe bağlı bölümlerde bölüm başkanlarının önerileri üzerine ve rektörün onayı ile öğretim üyesi, öğretim üye yardımcısı ve öğretim görevlisi kadrolarına atanabilirler veya kadro şartı aranmaksızın ders saati ücreti veya sözleşmeli olarak istihdam edilebilirler. Öğretim üyesi kadrolarına öğretim görevlileri en çok iki yıl süre ile atanabilirler; bu süre sonunda işgal ettikleri kadroya başvuran öğretim üyesi bulunmadığı ve görevlerine devamda yarar görüldüğü takdirde aynı usulle yeniden atanabilirler. Atanma süresi sonunda görevleri kendiliğinden sona erer. Bunların yeniden atanmaları mümkündür. Bu takdirde ilk atama usulü uygulanır. Konservatuvarlar ile meslekyüksekokullarına gerektiğinde sürekli olarak öğretim görevlisi atanabilir.

  2. #2
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    647
    memurluk yönünden 657'ye tabiyiz (yani siz 2547 sayılı kanundaki öğr. gör. maddesini yazmışsınız, ama 2547'de olmayan konularda 657'ye bakıyoruz), bu nedenle üniversite/bölüm yönetimi mesai yapmanızı isteyebilir. ders dışında okulda bulunup bulunmamanız bölümün inisiyatifindedir.

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2013
    Mesaj
    22
    anladım sanırım mesaimiz 8.00-17.00 oluyor o zaman. peki ders verdirme dışında yasal olarak bir iş yaptırabilirler mi?

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı hakan5007 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    anladım sanırım mesaimiz 8.00-17.00 oluyor o zaman. peki ders verdirme dışında yasal olarak bir iş yaptırabilirler mi?
    Tabiki bir sürü idari iş verebilirler tecrübe ile sabittir
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2013
    Mesaj
    22
    anladım üzücü ama cevap verdiğiniz için teşekkür ederim .
    Nazmi bunu beğendi.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Öğretim Görevlisi Çalışma Saatleri
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan emrizor
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 22-03-2017, 09:06
  2. Cevap: 10
    Son Mesaj: 20-11-2015, 22:33
  3. Öğretim Görevlisi Olmak İçin Yükseklisanı Bitirmek Şart mıdır?
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan MAVİLİ
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 22-02-2013, 17:02
  4. Öğretim Görevlisi Yaz tatilinde maaş alır mı? (vakıf)
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan phantom-f4
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 10-02-2013, 13:32
  5. Öğretim Görevlisi Olmak İçin Yaş Sınırı Var mıdır?
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan aylmz
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 13-08-2011, 00:45

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git