reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Vakıf Üniversitesinde Öğrt. Görevlisi, Öğretmen eşini yanına alabilir mi? Nasıl olur?

Öğretim Görevlisi Forumunda Vakıf Üniversitesinde Öğrt. Görevlisi, Öğretmen eşini yanına alabilir mi? Nasıl olur? Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, Öncelikle yardımlarınız ve tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bizim sorunumuz şu: ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    1

    Vakıf Üniversitesinde Öğrt. Görevlisi, Öğretmen eşini yanına alabilir mi? Nasıl olur?

    Merhabalar,

    Öncelikle yardımlarınız ve tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum.

    Bizim sorunumuz şu:

    Ben 2 yıllık (adaylığı kalkmış) öğretmenim. Eşim bir Vakıf Üniversitesinde Temmuz 2013'te göreve başlayacak. Ağustos 2013'te eş özrü tayini ile eşimin bulunduğu bölgeye geçmek istiyorum. Bununla ilgili Atama ve Yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan maddelerin hangisi bizi ilgilendiriyor bilemedik.

    Konuyla ilgili MEB Bilgi Edinme birimine yaptığım başvuruda durumumuzu anlattım ve aşağıdaki cevabı aldım:

    "Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

    Başvuru No : 732626

    Cevap Metni : Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 37. maddesinin 9. bendinde

    (9) Bu madde kapsamında yer değişikliği isteyenlerden aşağıdaki belgeler istenir;

    a) Eşi; yasama organı üyeliği, belediye başkanlığı, 23/4/1981 tarihli ve 2451 sayılı Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanuna ekli I ve II sayılı cetvellerde belirtilen görevlerde bulunanlar, 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 24/2/1983 tarihli ve 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu, kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında memur veya bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) ve (C) bentleri kapsamında sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar, bunların dışında özel kanunlarla kurulan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi olarak çalışanlardan;

    1) Eşinin çalışmakta olduğu kurumdan/kuruluştan alınacak görev yeri belgesi,

    2) Aile kütüğüne işlenmiş kişisel bilgilerin özetlerini gösterir nüfus kayıt örneği ya da 25/4/2006 tarihli ve 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 23 üncü maddesinde belirtilen süre içerisinde Uluslararası Aile Cüzdanı örneği.

    şeklinde hüküm bulunmaktadır."

    Sizce Yönetmeliğe göre Vakıf Üniversitesinde çalışan eşimin yanına geçmek için bu açıklama yeterli midir? Değilse yönetmeliğe göre biz hangi maddeye göre hareket etmeliyiz?

    Teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.
    Kadir GÜVENÇ

  2. #2
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    145
    nazmi hocam bu soruyu cevaaplandırır mısınız? bilginiz varsa. çok merak ettim.

  3. #3
    Akademik Forum
    Misafir

    Yardımm

    Bende ayni durumdayim.varmi bilgisi olan lutfenn





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Marmara Üniversitesinde Yüksek Lisans Mülakatları Nasıl
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan hedef75
    Cevap: 75
    Son Mesaj: 29-06-2017, 22:48
  2. Vakıf Üniversitesinde Öğretim Görevliliği ve Hamilelik
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan sedosh84
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 18-01-2013, 13:01
  3. Cevap: 2
    Son Mesaj: 11-08-2012, 14:32
  4. Meb'de öğretmen olarak çalışan ÖYP'ye nasıl başvurur?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan kelewra
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 29-07-2012, 14:44
  5. Cevap: 8
    Son Mesaj: 14-02-2012, 00:14

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git