Beşiktaş Cola Turka, aylardır sürdürdüğü Allen Iverson transferinde mutlu sona ulaştı. Yıldız basketbolcunun menajeri Gary Moore, Beşiktaş'ın teklifini kabul ettiklerini ve birkaç gün içinde sözleşmeyi kulübe göndereceklerini açıkladı.
Allen Iverson, Beşiktaş ile bir yılı opsiyonlu, iki yıllık sözleşme üzerinde anlaştı. Buna göre, 35 yaşındaki yıldız, 1,5 milyon doları garanti olmak üzere yılda iki milyon dolar kazanacak. Iverson daha önce Çin takımlarından Foshan Dragons'ın bir yıl için dört milyon dolarlık teklifini reddetmişti.

Beşiktaş yönetiminin, bu hafta içinde Türkiye'ye gelmesi beklenen Allen Iverson için tıpkı Ricardo Quaresma ve Guti transferlerinde olduğu gibi özel bir imza töreni düzenlemesi bekleniyor. Siyah-beyazlılar, serbest durumda olan yıldız basketbolcu için herhangi bir bonservis bedeli ödemedi.

ŞEREF YALÇIN: CUMA GÜNÜ ABD'YE GİDECEĞİM

Beşiktaş Kulübü amatör şubelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Şeref Yalçın, Iverson ile konuştuğunu belirterek, "Iverson, Beşiktaş'a gelmek istiyor. Beşiktaş'a gelip oynamak istediğini söyledi. Aramızda herhangi bir sorun yok. Ben de cuma günü ABD'ye gideceğim ve yüz yüze görüşeceğim" diye konuştu.