reklam
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 15 - Toplam 16

Genç Akademisyen İntihar Etti: Boğaziçi Üniversitesi'ni Sarsan İntihar

Genel Güncel Olaylar Forumunda Genç Akademisyen İntihar Etti: Boğaziçi Üniversitesi'ni Sarsan İntihar Konusunu İncelemektesiniz

BOĞAZİÇİ Üniversitesi araştırma görevlisi ve doktora öğrencisi İsmail Arı (30), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) ...

 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Genç Akademisyen İntihar Etti: Boğaziçi Üniversitesi'ni Sarsan İntihar

  BOĞAZİÇİ Üniversitesi araştırma görevlisi ve doktora öğrencisi İsmail Arı (30), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) atlayarak intihar etti. Arı’nın cesedi Bebek açıklarında kıyıya çıkartıldı.

  FSM Köprüsü’nde sabah saatlerinde bir kişinin, trafiğin yavaşladığı sırada taksiden inerek korkuluklardan atladığını görenler polisi aradı. Bunun üzerine başlatılan aramalarda Bebek açıklarında bir kişinin deniz yüzeyinde sürüklendiği tespit edildi. Sahil Güvenlik ekipleri kısa sürede sürüklenen kişiye ulaşarak Bebek İskelesi’ne çıkardı. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde şahsın yaşamını yitirdiği belirlendi. Araştırma yapan polis intihar eden kişinin Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu ve aynı okulda araştırma görevlisi ve doktora öğrencisi olan İsmail Arı’ya ait olduğunu belirledi. Polisin bilgi vermesiyle olay yerine gelen Arı’nın okuldan arkadaşları uzun süre olay yerine savcının gelmesini beklediler.

  CESEDİN YANINDAN YÜRÜDÜLER

  Öte yandan, olay yerine savcının gelmesi beklenirken iskelede deniz trafiği devam etti. İskeleye yanaşan yolcu teknelerinden inenler cesedin yanından yürüyerek geçmek zorunda kaldı. Arı’nın cesedi, incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morgunu kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Arı’nın intiharının ardındaki sır perdesini araştırıyor.

  Kaynak: Milliyet
  Son düzenleyen aDNA, 23-12-2013 saat 15:35.

 2. #2
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  320
  Allah rahmet eylesin arkadaşa neden niçin böyle birşey yaptığını bilmeden bir kalıba sokmaya çalışmayalım arkadaşlar. Tek söyleyeceğim inşallah dolaylı yada dolaysız maddiyatla ilgili bir sıkıntı yoktur temelde. Allah taksiratını af eylesin.
  hicran ve Merve bunu beğendiler.

 3. #3
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Geçen Sene de bu olayın benzeri yaşandı. İntihar eylemi bitmişliğin tükenmişliğin dip yaptığı anda gerçekleşir. Ancak geçen seneki olaya yakın bir olaysa bu sefer kesinlikle ÖGEDER Hukuk çerçevesinde var gücüyle savaşacaktır. Soruşturmanın sonlanmasını beklemeliyiz.

  BU DA OLDU: Araş. Gör. 'Hayatı İşimi Sevmiyorum' Yazıp İntihar Etti
  18-04-2013, 12:15 te yapmış olduğumuz haber ve detayları: BU DA OLDU: Araş. Gör. 'Hayatı İşimi Sevmiyorum' Yazıp İntihar Etti
  eylence bunu beğendi.

 4. #4
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  allah rahmet eylesin,geride bıraktıklarına sabır versin
  eylence bunu beğendi.
  düşünce çarmıhında esir gibi işkencedeyim...

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  11
  Gencecik yaşında.. Yazık olmuş gerçekten. Allah rahmet eylesin

 6. #6
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  54
  bazen düşünüyorumda ne koyun insanlarız neden hiç bişeye kızmıyoruz neden bi baş kaldırıp'' yeter arkadaş ne istiyorsunuz'' demiyoruz yahu vallahi billahi bu tür şeyler artık psikolojimi bozuyor yazık değilmi bu gence, kim bilir ne derdi vardı ...yada ne dertlere gark edildi . .ne olursa olsun artık akademik personelin haklarının her platformda çok ciddi eylemlerle dile getirilmesi gerektiğini düşünüyorm .. çabuk kandırılıyor çabuk susuyoruz en büyük problemimizde bu yok iyleştirme gelecek yok şu olacak bu olacak ..hep hikaye ..
  byegood bunu beğendi.

 7. #7
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  96
  Tezim için intihar ile ilgili makaleler okuyup bir yandan da Yök'ten yeni usul ve esasların geriye işletilmesini iptal etmek adına bir açıklama geldi mi acaba diye sürekli sayfayı takip ederken bu haberi görmek garip bir tesadüf oldu gerçekten.

  Allah rahmet eylesin, çok üzüldüm.
  fallenangel bunu beğendi.

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  49
  Allah rahmet eylesin , gerçekten çok üzücü. Çok güçlü bir sızı hissettim haberi görünce. Allah yakınlarına sabır versin.

 9. #9
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  315
  Allah rahmet eylesin.geride gözleri yaşlı ailesi kaldı.
  Allah affetsin hem İsmail i hem de sebep olanları.

 10. #10
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  399
  Allah rahmet eylesin. İçinize atmayın arkadaşlar hiçbir şeyi. Patlayın olsun. Çok üzülüyorum intihar haberlerine. Keşke sorunun ya da sorunlarının üzerine gidebilseydi.

 11. #11
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  94
  Belki kişisel sebepleri vardı, belki bazı şeyler ağır geldi bilemeyiz ...
  Belki de araştırma görevlilerine yapılan baskılar, aşağılamaları kaldıramadı daha çok. Çünkü bunun örneğini yaşadık biliyorsunuz ...
  Sebebi ne olursa olsun gencecik bir insan yitip gitti aramızdan.. Umutları olmalıydı İsmailin, yaşayacak daha çok güzel günleri başaracak onca şeyi olmalıydı..
  O anne babanın hali ne vahimdir şimdi , ne büyük bir acıdır bu onlar için...

  Ve gerçek olan birşey var ki emin olun bundan ,
  Kendimden bildiğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum, bazı şeyler o kadar çok zor geliyor ki artık. Bu genç bedenlerimizin kaldıramayacağı kadar ağır...
  Sağlıklı bir insan psikolojisinde önemsemeyeceğin, belki de seni çok daha az üzecek şeyler senin tamamen yaşama sevincini alabiliyor bi anda bazen.
  Üzerimizdeki onca baskı, işyerindeki mobbing , bize yapılan onca saygısızlık, aşağılama, ve yok saymalar ,
  yenmeye devam eden haklarımız, üç kuruşluk adamların eyvallahına mahkum bırakılmamız insanın psikolojisinde ne kadar ağır hasarlar yaratıyor bilemezsiniz.
  Daha depresif oluyorsun bu yüzden, daha nefret dolu oluyorsun, daha isteksiz oluyorsun.
  En ufak birşey bile gelse üzerine, artık yeter diye haykırasın geliyor. Bazen bazı kişilerin beynini patlatasın geliyor.
  Çünkü o kadar çok birikmişsin ki artık. O kadar bıkmışsın ki o kadar yılmışsın ki üç kuruşluk adamların laflarıyla baskılarıyla uğraşmaktan
  Ama bunu inanın o çok bilmiş godaman büyüklerimiz göremezler.
  Bunu o insan psikoloisinden anlamayan, hal hatır sormayı bırak selam veremeye bile tenezzül etmeyen şişkin egolu duvar suratlı hocalarımız bilmezler.
  Anlamazlar..
  Anlasalar da umursamazlar..

  çok üzüldüğüm için, yanlış kelimeler kullanmış olabilirim belki. kusurum olduysa özür dilerim dostlarım...
  Allah rahmet eylesin İsmail, mekanın cennet olsun güzel insan...
  agnes bunu beğendi.

 12. #12
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  181
  Daha bugün Mobbing hakkında bir sunum yaptım, Murat Elbay'dan bahsettim. Umarım bu olay da bir mobbing süreci sonunda yaşanmamıştır. Allah rahmet eylesin...
  yucel04 bunu beğendi.
  Experience is simply the name we give our mistakes.

 13. #13
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  242
  çok üzüldüm aklıma antalyadaki intihar haberi geldi..gerçekten korkutucu artık belki sebebi farklıdır merhumun fakat şunu düşünüyorum ben atanmaya uğraşırken kişiler amacına ulaşıp mutluluk ve doyum hissedememiş en azından antalyadaki çocuk için böleydi senetin olması mobbinge prangalıyor insanları bence zaten o maaşlada geçim çok zor özellikle büyükşehirlerde idealistlik güzeldir ama bi insanda 18 20 sene okuyup 2bin lira para alıp fakirlik sınırında yaşamamalı eğriye eğri doğruya doğru umarım birdaha böyle haberler okumayız..
  yucel04 ve acemiuser bunu beğendiler.
  Glow of the flames in my eyes

 14. #14
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  ÖGEDER olarak bu durumu Basın Açıklaması ile kınadık. Sebebi ne olursa olsun Genç Akademisyenlerin intihara sürekleyen sebeplerin bertaraf edilmesi gerekir. Hizmet içi eğitimle Mobbingi bitirerek, maaş iyileştirmesi yapılarak bu sorunların önüne geçilmeli. Biz bu haberleri değil bu başarılı Akademisyenlerin Projelerini, başarılarını, mutluluklarını okumak istiyoruz.
  yucel04, neslyhn, eserikli ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

 15. #15
  ch.accepted
  Misafir
  Bu sabah ekşi sözlükte ilgili başlığı okudum. Birinci derece tanıyanlar başta olmak üzere herkesin sevdiği saydığı neşe dolu bir insanmış kendisi. Yine kendisini birinci derece tanıyan bir yazarın paylaştığı ve doğru olduğunu düşündüğüm şu anekdot gerçekten her şeyi özetler nitelikte.

  elinde kocaman iki çöp poşetiyle yokuş çıkarken şöyle bir diyalog geçmişti aramızda:

  - ismail şu köşeden çöpü topluyorlar, niye taşıyorsun boşuna?
  - ne bileyim abi, o ev benim evim olsa bayağı rahatsız olurdum oraya çöp konmasına. hem yukarı çıkıyorum zaten, çöp kovası yol üstünde. atarım.


  Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/39153425

  İstanbul'da böyle insanlar kalmış mı halen ya? Gerçekten günlerdir içimi burkmaya devam eden bir olay. Bir kere daha Allah rahmet eylesin; Allah taksiratını affetsin diyeyim.
  smyrna, aDNA, eylence ve 1 diğerleri bunu beğendiler..


       
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. BU DA OLDU: Araş. Gör. 'Hayatı İşimi Sevmiyorum' Yazıp İntihar Etti
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 85
  Son Mesaj: 29-04-2013, 11:32
 2. İntihar eden Öypliden "İntihar"üzerine bir deneme
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Oldboy
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 20-04-2013, 20:47
 3. İntihar Eden Rektörün Eşi: Bitkisel İlaçlar Kullanıyordu
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 28-01-2013, 12:42
 4. Rektör İntihar Etti!
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan PhD
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 27-01-2013, 00:13
 5. Bilimsel İntihar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan ibulut
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 19-05-2012, 09:41

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git