Bulunan 1 den 2 - Toplam 2
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen aDNA

Dekan Atamalarına Sendikadan Tepki

Genel Güncel Olaylar Forumunda Dekan Atamalarına Sendikadan Tepki Konusunu İncelemektesiniz

Pamukkale Üniversitesi’nde dört dekan ve bir daire başkanının değiştirilmesine Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi tepki gösterdi. ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Dekan Atamalarına Sendikadan Tepki

  Pamukkale Üniversitesi’nde dört dekan ve bir daire başkanının değiştirilmesine Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi tepki gösterdi. Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, yapılan atamaların kişiye özel ve usulsüz olduğunu iddia etti

  Pamukkale Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın imzasıyla dört dekan ile bir daire başkanı değiştirildi. Karara göre, Fen Edebiyat Fakültesi’nde Prof. Dr. Sebahattin Nas’ın yerine Prof. Dr. Bilal Söğüt, Mimarlık Fakültesi’nde Prof. Dr. Celal Şimşek yerine Prof. Dr. Yetiş Şazi Murat, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne Prof. Dr. Ertuğrul İşler’in yerine Prof. Dr. Efe Akbulut, Tıp Fakültesi’nde Prof. Dr. Mustafa Kılıç’ın yerine Prof. Dr. Hasan Herken vekaleten atandı. Yeni kurulan Turizm Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Mehmet Akgün getirilirken, Bilgi İşlem Daire Başkanı Tahsin Tolay’ın yerine de Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır atandı.

  Kentte tepki çekti

  Dekan atamaları üniversitede akademik kadroda hoşnutsuzluğa neden olurken kent kamuoyunda da tepkilere yol açtı. Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, yaptığı açıklamayla atamaların usulsüz ve kişiye özel olduğunu savundu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ataması ile göreve gelen Rektör Bağcı’nın, Cumhurbaşkanı’nın isteği doğrultusunda da dekan atamalarını yaptığını ileri süren Özbay, “Rektör Bağcı, göreve geldiği üç yıl boyunca üniversitede birçok akademik kadroda değişiklik yapıldı. Ancak yapılan atamalar kişiye özel atamalardır. Usulsüz atamaları defalarca yargıya taşıdık. Bu kez de aynı usulsüzlükle atama yapılmıştır” dedi.

  Özbay: Üç yılda bir ekip kuramadı

  Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın üniversiteyi vekaleten yönettiğini dile getiren Özbay, “Rektör Bağcı, göreve üç yıl önce gelmesine rağmen hala çalışacağı ekibi kuramadı. Kendi atadığı yöneticileri bile görevden alarak anlaşılmaz yönetim anlayışını sürdürüyor. Rektör Bağcı, üç yıldır üniversiteyi bütün birimleri ile vekaleten yönetiyor. Görev yapan bütün yöneticiler sürekli olarak değişikliğe maruz kalmakta ve değişiklik baskısı altında görev yapıyorlar. Son olarak üniversitede beş fakülte dekanı birden değişti. Rektör Bağcı, bir kez daha rektör seçilebilmek için atamaları kullanıyor. Üniversitede birtakım grupların desteğini alabilmek için bu atamaları yaptığı anlaşılıyor” diye konuştu.

  “Çalışma ortamı bozuldu” iddiası

  Özbay, Rektör Bağcı’nın daha önce de Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Çetişli ve Denizli Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı da istifaya zorladığını iddia edip, “Prof. Dr. Bağcı’nın göreve geldiği günden bu yana birkaç fakülte dekanlığı dışında bütün dekanlıkların vekaleten yönetiliyor olması, sürekli dekanların istifa etmesi veya ettirilmesi, akademik ve idari personel hakkında soruşturmalar açılması, görevden uzaklaştırılması, işine son verilmesi veya işten atılma tehdidi ile karşı karşıya bırakılması üniversitede çalışma ortamını bozdu” dedi.

  Kaynak: DHA
  kaamos bunu beğendi.

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  647
  ha haaayt! ele güne rezil olmuşlar

Benzer Konular

 1. Taraftardan Aziz Yıldırım'a Tepki Yürüyüşü
  Futbol forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-06-2013, 11:31
 2. İnşaat Mühendislerinden YÖK Kararına Tepki
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 18-06-2013, 18:58
 3. Giresun Üniversitesi Rektörüne Tepki
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-04-2012, 13:06
 4. Ve işte beklenen tepki.tebrik ediyorum
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 20-01-2012, 14:49
 5. ÖYP 2011 Atamalarına Hak Kazandınız mı?
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Ömür
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 20-07-2011, 19:51

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git