Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi tıp bilimleri deney laboratuvarlarının taşınma krizi, yargıya taşındı. Mahkeme, yürütmeyi durdurdu. Rektörlük itiraza hazırlanıyor.

Rektörlük, YÖK’ün bu yıl Tıp Fakültesi’ndeki kontenjanı artırması sonucu dersliklerin yetersiz kalacağı gerekçesiyle, laboratuvarların Gölbaşı’ndaki Merkezi Araştırma Laboratuvarı bünyesine taşınması için çalışma başlattı.

BİZE SORULMADI

Öğretim üyeleri, “Bu laboratuvarlarda, hem öğretim üyeleri hem de asistanlar çok değerli çalışmalar ve araştırmalar yapıyor. Değeri milyonlarca lira olan bu araç ve gereçler de öyle bir anda götürülemez” diyerek, yargıya gitti.

REKTÖRLÜK İTİRAZ EDECEK

Öğretim üyelerinin başvurduğu mahkeme, “Telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağı” gerekçesiyle, işlemin yürütmesini durdurdu. 2 Eylül’e kadar fakülteye yeni amfiler açmak isteyen Rektörlük, karara itiraz edecek.

NEREDE DERS VERECEK ÇOK MERAK EDİYORUM

Yer sıkıntısı nedeniyle geçen yıl 70’e yakın öğrencinin dersleri ayakta takip ettiğini belirten Rektör Süleyman Büyükberber, Dekan Sacit Turanlı’yı suçlayarak, “Kontenjan bu yıl 500 oldu. Mahkeme uzar da, derslikler yetişmezse Dekan bu öğrencilere nerede ders verecek çok merak ediyorum” dedi.

Kaynak: DHA