Harvard Üniversitesi’nde doktoralarını tamamlayan araştırmacıların Türkiye’de akademisyenlerle işbirliği kurmak için yaptığı çalışmalar okulun haber bülteninde anlatıldı.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesi ile akademik işbirliği programı çerçevesinde yaptıkları çalışmaların Harvard Üniversitesinin haber bülteninde yayımlandığını söyledi.
Hatun, Halk Sağlığı Fakültesi ile 2 yıldır akademik işbirliği programı yürüttüklerini anlattı. Hatun, işbirliği kapsamında doktoralarını tamamlayan araştırmacıların ders öğrenmek ve diğer akademisyenlerle işbirliği kurmak için burs programı kapsamında mayıs ayında KOܒde bir hafta geçirdiğini anlattı. Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesinin doktora sonrası tıbbın bütün alanlarıyla ilgili eğitim veren, araştırmaların yapıldığı çok önemli bir birim olduğunu vurgulayan Hatun, şunları söyledi:
“Araştırmacıların bütün masrafları bizim tarafımızdan karşılanıyor. İki yıldır fakültemizi ziyaret eden, yürütülen çalışmaları inceleyen araştırmacıların tıp fakültemizle ilgili düşünceleri, gözlemleri olumlu yönde. Bundan dolayı, tek taraflı yürütülen projeler artık yeni bir boyut kazandı. Halk Sağlığı Fakültesi, üniversitemizden araştırma görevlilerini Amerika’ya davet edeceğini söyledi. Bu karar, yaptığımız çalışmalar açısından çok önemli. Tıp fakültemiz ile Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesi arasında akademik işbirliği programı çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar, Harvard Üniversitesinin haber bülteninde yayımlandı. Haberde KOܒyü ziyaret eden doktora sonrası araştırmacıların düşünceleri de yer aldı.”

Kaynak: DHA