Bulunan 1 den 3 - Toplam 3
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 1 gönderen aDNA
 • 1 gönderen Cashmere

Gazi'de 'Apartman Dahi Yönetemezler' Tartışması

Genel Güncel Olaylar Forumunda Gazi'de 'Apartman Dahi Yönetemezler' Tartışması Konusunu İncelemektesiniz

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, 29 yıldır uyuşturucu ve alkol bağımlılarının tedavi gördüğü Gölbaşı’ndaki kliniği kapatırken, sürpriz ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Gazi'de 'Apartman Dahi Yönetemezler' Tartışması

  Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, 29 yıldır uyuşturucu ve alkol bağımlılarının tedavi gördüğü Gölbaşı’ndaki kliniği kapatırken, sürpriz bir taşınma kararına da imza attı.

  Tıp Fakültesi Temel Bilimler Labaratuvarı’nın fiziki koşullar nedeniyle taşınmasına ilişkin karar öğretim üyelerinin tepkisine neden oldu. Tepki nedeniyle taşınma işlemi ertelendi.

  GERGİN ANLAR

  Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, öğrenci kontenjanının artması ve fiziki koşulların yetersizliğini gerekçe göstererek laboratuvarı Gölbaşı’ndaki yerleşkeye taşımak istedi. Dün bildirilen kararın ardından, bu sabah saatlerinde rektörlükten gelen görevlilerin laboratuvarları taşımak istemesi, üniversitede gerginliğe neden oldu. Tıp Fakültesi öğretim üyeleri laboratuvarlardaki araç ve gereçlerin taşınmasına izin vermedi. Üniversite yönetimi de taşınma kararını bir süreliğine erteledi.

  GECEKONDU TAŞIR GİBİ GÖTÜRÜLMEZ

  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sacit Turanlı, “Bu laboratuvarlarda, hem öğretim üyeleri hem de asistanlar çok değerli çalışmalar ve araştırmalar yapıyor. Değeri milyonlarca lira olan bu araç ve gereçler de öyle bir anda götürülemez. Gecekondu taşır gibi kapıya kamyon dayayıp bunları götürmek istemeleri kabul edilemez” dedi. Turanlı, geçen hafta da bağımlıların tedavi gördüğü kliniğin kendisine haber vermeden ve hastaları zora sokarak kapatılmasına tepki göstermişti.

  APARTMAN DAHİ YÖNETEMEZLER

  Ankara Tabip Odası da rektörlüğün keyfi kararlar aldığını ileri sürdüğü basın açıklamasında, “Dekanlığın görüşü alınmadan AMATEM kapatılmak istenmektedir. Tedavisi aksayan ve hayatı tehlikeye düşecek olan hastaların sorumluluğu sayın rektördedir. Laboratuvarlar da taşınırken gerekli altyapı çalışmaları gerçekleştirilmemiştir. Maliyeti yüksek cihazlar zarar görecek, araştırmaların sekteye uğrayacağı açıkça ortadadır. Tek adam mantığıyla bilime aykırı tarzda üniversite değil apartman dahi yönetilmez” denildi.

  KONTENJAN ARTIŞI YÜZÜNDEN

  Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Tıp Fakültesi’nde bu yıl yaklaşık 500 öğrenci alınacağnı, bunlar için yeterli amfileri olmadığını söyledi. Büyükberber, “Tıp Fakültesi’ndeki araştırma laboratuvarlarının acilen taşınması, kontenjan artışıyla doğmuş bir zorunluluktur. Mevcut binada amfiler ve öğrenci laboratuvuarı dışında alan kalmamaktadır. Tıp Fakültesi binasının yeniden organizasyonu için 9 Temmuz’da Dekan Prof. Dr. Sacit Turanlı, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevcan Bakkaloğlu, Başhekim Prof. Dr. Mustafa Benekli’nin katıldığı, kontenjan artışı sonrası, Tıp Fakültesi Binasının yeniden organizasyonu için bir toplantı yapılmıştır. Aradan geçen 16 güne rağmen Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın bu konuda hiçbir bilgilendirme yapmaması üzüntü vericidir” dedi.


  Kaynak: DHAGazi'de 'Apartman dahi yönetemezler' tartışması - Memurlar.Net
  Cashmere bunu beğendi.

 2. #2
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  473
  Hocam siz bilim için çırpınadurun; bazı enteresan zihniyetler Osmanlı'dan kalma emanetleri tarihi eserleri evlerine dekorasyon yaparken kullansın, tahtlarda çaylar kahveler içilsin sonra yağmur çamur cumburlop sokaklarda bırakılsın...Laboratuvar gereçlerini de yüklerler birinin sırtına hoppala taşınır...İçimde kalmış bu taht mevzusu

  Bu tip merkezlerin çoğaltılması gerekirken AMATEM neden kapatılır ayrıca?

  Laboratuvarlar ve/veya amfiler yetersiz ise kontenjan açarken biraz düşünmek gerekmez miydi?
  hunterandhunt bunu beğendi.
  Bir garip akademisyen...

 3. #3
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  399
  bu rektörler kendilerini Tanrı falan sanıyor. Yasal düzenleme ile güçleri bölüştürülmeli üniversite içerisinde demokratik bir ortam oluşturulmalı. hele de yeni açılan ünilerde rektörler çok sorunlular.

Benzer Konular

 1. Yine Kişiye Özel İlan Tartışması.Bu kaçıncı Artık!....
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan akademik-
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 18-04-2013, 01:11
 2. Üniversitede Kişiye Özel İlan Tartışması
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 12-04-2013, 23:51
 3. Gazi histolojiyi kazanan...
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan connexin
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-08-2012, 22:13
 4. Gazi üniversitesi dil merkezi
  ÖYP Dil Merkezleri forum içinde, yazan hamsi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-12-2011, 13:07
 5. 18. Milli Eğitim Şurası'nda KPSS tartışması
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan Fırat
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-11-2010, 15:22

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git