günlerde KPSS ile atama bekleyen mühendislerin ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA olan tepkileri pek çok haber sitesinde yayınlanmış, söz konusu mühendisler sosyal paylaşım platformlarından bir hayli etkili olmayı başarmışlardır. Memurlar.net olarak bu tepkinin sebeplerini derledik.

1-) Kurumun mümkün olduğunda KPSS merkezi atamadan kaçınması. Bunun yerine alternatif atanma yöntemlerini benimsemesi. Özellikle kurumun kendi personelini kendi seçmek adına gerçekleştirdiği sözlü mülakat ile personel temin yöntemi; kuruma olan güveni alaşağı etmektedir. Bakanlığa torpilsiz, kimseye minnet etmeksizin atanmak isteyen mühendislerin en büyük tepkisi bu atama şeklinedir.

2-) Böyle bir güvensizlik ortamı içerisinde girilen 2013/1 KPSS MERKEZİ ATAMAlarında da kurumun, Başbakanlık tarafından kendisine müsaade edilen 375 kadroyu kullanmaması, atama bekleyen mühendisleri adeta çileden çıkarmış ve tepkileri artırmıştır.

3-) Ayrıca sözleşmeli personel alım ilanının 11. Maddesine dayanarak; niteliklere uymayan mühendislerin de kuruma yerleştirilmesi ve bu durumun fark edilmesi, kuruma olan tepkiyi arttırmıştır

- - - Güncellendi - - -

Arkadaslarim Allah rizasi icin artik su konuya el atalim. Bakin istw isteyince oluyor adamlar sorumlu bakanlarini koseye sıkıstırmayi basarmis en azindan.