Bulunan 1 den 7 - Toplam 7

Profesörün Odasında Zorla Seks Kamerada

Genel Güncel Olaylar Forumunda Profesörün Odasında Zorla Seks Kamerada Konusunu İncelemektesiniz

Malatya’da 2013 yılının ilk günlerinde gerçekleştirilen yasa dışı kürtaj şebekesi operasyonuyla ilgili hazırlanan iddianamede tutuklu ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Profesörün Odasında Zorla Seks Kamerada

  Malatya’da 2013 yılının ilk günlerinde gerçekleştirilen yasa dışı kürtaj şebekesi operasyonuyla ilgili hazırlanan iddianamede tutuklu sanık Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Önder Ç. hakkında 60 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede Önder Ç.'nin hastalarla rızaları dışında cinsel ilişkiye girdiği, odasına konulan gizli kameranın da her şeyi kaydettiği belirtildi.

  Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şeyhmus Şad tarafından hazırlanan 51 sayfalık iddianame Malatya 2’inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, operasyonda gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Önder Ç. ile özel bir hastanenin başhekimi olan sevgilisi kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Şeyma H.'nin birlikte yasal sınırı geçen gebeliklerde para karşılığı kürtaj yaptıkları ve bu şekilde haksız kazanç elde ettikleri öne sürüldü. Soruşturmada ikilinin banka hesaplarında yapılan incelemelerde de toplam 3 milyon 100 bin lira para bulunduğunu tespit edildi. İddianamede geçen bir diğer ilginç ayrıntı ise Prof. Dr. Önder Ç.'nin kendisine gelen 2 kadın hastayla rızalarının dışında birlikte olmak istemesi.

  2 OCAK’TA TUTUKLANDI

  30 Aralık 2012 günü yasa dışı kürtaj şebekesine yönelik düzenlenen operasyonlarda Prof. Dr. Önder Ç., Doç. Dr. Şeyma H. ile aralarında sağlık görevlilerinin de bulunduğu toplam 14 kişi gözaltına alındı. 2 Ocak 2013 günü mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Prof. Dr. Önder Ç. Doç. Dr. Şeyma H. anestezi teknikeri Ö.A. ve M.B. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 10 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  'TEDAVİ KARŞILIĞINDA CİNSEL İLİŞKİ'

  Savcılığın hazırladığı iddianamede kürtaj şebekesinin nasıl çalıştığı ve şüphelilerin işledikleri suçlar ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Prof. Dr. Önder Ç. hakkında '3 kadına rüşvet karşılığı kürtaj yapmak, 2 kadın ile tıbbi çaresizlikleri nedeniyle tedavileri karşılığında cinsel ilişkiye girmek suretiyle rüşvet suçunu işlediği' iddiasıyla 20 yıldan 60 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede ayrıca Prof. Dr. Önder Ç. ile 12 yıldır gönül ilişkisi bulunduğu belirtilen ve suç ortağı olduğu iddia edilen Doç. Dr. Şeyma H. hakkında da 'yasadışı kürtaj, kürtaja aracılık etmek, rüşvete aracılık etmek ve dolandırıcılık' suçlarından 11 yıldan 29 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

  HASTALARLA ZORLA İLİŞKİ GİZLİ KAMERADA

  Polisin şebekeye yönelik gerçekleştirdiği teknik takipte Prof. Dr. Önder Ç.’nin Turgut Özal Tıp Merkezindeki odasına mahkeme kararıyla gizli kamera yerleştirildi. Prof. Dr. Önder Ç.'nin çaresiz konumdaki hastalarıyla rızaları dışında ilişkiye girmesi de polisin gizli kamerasına yansıdı. İddianamede yer alan bilgilere göre uzun süredir tüp bebek tedavisi gören S.Y., tedavi için 2012 yılı başında Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Doğum Bölümünde Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Önder Ç.'ye muayene oldu. Prof. Dr. Önder Ç.'nin çocuk sahibi olmayı hayal eden S.Y.’yi önce sözlü taciz ettiği, daha sonra, 'Sen mutlu olmak istiyorsan, bebeğinin olmasını istiyorsan, benim de biraz mutlu olmam lazım, ben burada yıpranıyorum' diyerek birlikte olmaya zorladı. Fiziki olarak hastayı taciz eden Prof. Dr. Önder Ç.'nin kendisine direnen S.Y. ile birlikte olamayınca bunun üzerine zorla oral seks yaptığı ise iddianamede yer aldı.

  Yine iddianamede geçen bilgilerde Prof. Dr. Önder Ç.'nin aynı yöntemle S.Y.’yi tacizlerini sürdürdüğü ve en son hastanedeki odasında "Ben kesinlikle seni çocuk sahibi yapacağım, ancak bunu yapabilmemiz için biliyorsun beni memnun etmen lazım, zaten sözün de vardı" diyerek rızası dışında ilk defa cinsel ilişkiye girdiği belirtildi.

  KADIN İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNMÜŞ

  S.Y. ile yaşanan sürecin değerlendiren savcılığın iddianamedeki görüşleri ise şu şekilde belirtildi:
  "Prof. Dr. Önder Ç.'nin tüp bebek hastası olan ve kendisine muhtaç konumda olan, bir anlamda çaresiz durumda bulunan S.Y.’yi, cinsel anlamda menfaat elde etmek için, bu konumunu kullanarak kendisi ile rızası dışında cinsel ilişkiye girdiği, bu anlamda kendisine cinsel menfaat temin ettiği, şüphelinin Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Doğum Anabilim Dalı Başkanı olup bölümdeki tek Profesör olduğu, şüphelinin bu güçlü konumunu müşteki üzerinde cinsel menfaat elde etmek için kullandığı, müştekinin şüpheliye zaman zaman yüz vermemesi durumunda, şüphelinin müştekiyi kağıda bir şeyler yazarak asistanlarına havale ettiği, çaresiz durumda olan müştekinin bu nedenle şüphelinin isteklerine karşı koyamadığı, Önder Ç.'nin iki defa müşteki ile rızası dışında oral seks, iki defa da yine rızası dışında cinsel ilişkiye girmek suretiyle cinsel menfaat temin ettiği. Müşteki S.Y.’nin ise bu duruma düştüğü için psikolojisinin çok bozulduğunu, intihar etmeyi düşündüğünü, ancak kendisine bunca eziyeti ve kendisine bunca cinsel eylemde bulunan şüphelinin eylemlerinin yanına kar kalmaması açısından şikayetçi olmaya karar verdiği, şüpheliden davacı ve şikayetçi olduğu."

  RAHMİNDE KİST BULUNAN HASTAYLA DA İLİŞKİ

  İddianameye göre Prof. Dr. Önder Ç.'nin hastalarına yönelik cinsel saldırısı bununla kalmamış. Yine rahminde miyom adı verilen kist bulunan ve aynı zamanda Hepatit C, kalp ve astım hastası olan Z.A.’nın, muayene için geldiği Prof. Dr. Önder Ç.'nin odasında tacize maruz kaldığı belirtildi. 44 yaşındaki Z.A.’nın da, tedavisinin yapılması için tacizlere sessiz kaldığının yer aldığı iddianamede, Prof. Dr. Önder Ç'.nin görevi gereği zaten ameliyata girmesi gerekirken, 'ameliyata kendisinin gireceğini' söyleyerek cinsel anlamda menfaat temin ettiği belirtildi.

  Prof. Dr. Önder Ç.'nin üniversite hastanesi odasında yaşanan tüm skandalların daha önceden mahkeme kararı ile odaya yerleştirilen görüntü ve ses alabilen gizli kamera ile kayda alındığını belirtildi.

  ÇÖPTEKİ PREZERVATİFLERDE 5 KADININ DNA’SI

  İddianamede ayrıca, Prof. Dr. Önder Ç.'nin odasında yapılan aramalarda, çöp sepeti içerisinde 11 kullanılmış prezervatif bulunduğu ve mahkeme kararıyla yapılan DNA incelemesinde, bulunan spermlerin profesöre ait olduğu, ayrıca prezervatiflerin dış kısımlarında ise 5 ayrı kadına ait DNA kanıtlarının tespit edildiği belirtildi. Elde edilen sonuçla birlikte Önder Ç.'ninTurgut Özal Tıp Merkezi'ndeki odasında 5 ayrı kadınla birlikte olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

  KÜRTAJ İÇİN HASTA GETİREN PERSONELE KOMİSYON

  İddianamede, para karşılığı yapılan yasa dışı kürtajlar da ayrıntılı olarak anlatıldı. Prof. Dr. Önder Ç.’nin, sevgilisi olan Doç. Dr. Şeyma H. ile birlikte yasal sınır olan 10 haftalık gebelik süresini geçen hastalarda kürtaj yaptıkları ve bunun karşılığında ise para aldıkları öne sürüldü. Kürtaj şebekesinin başı olan Önder Ç. ile sevgilisi Şeyma H. bu yöntemle kendilerine hasta getiren özel hastane personeline de komisyon verdiği telefon kayıtlarından anlaşıldı. Telefon kayıtlarında elde edilen bilgilere göre kürtaj olacak hasta getiren personele 100’er lira komisyon veren çift, artan parayı da ortak hesaplarında biriktiriyordu. Doç. Dr. Şeyma H.'nin hasta ile para alışverişi diyaloguna girmediği ve pazarlığı kendi ekibinin yaptığının belirlendiği iddianamede, hastaların kayıt işlemlerinden problem çıkmaması içinde kürtaj yapılan hastaların girişleri silindiği ortaya çıktı.

  İLERLEMİŞ GEBELİKLER PROFESÖRE

  Prof. Dr. Önder Ç.'nin sevgilisi olan Şeyma H.'nin Başhekimi olduğu özel hastaneyi kendisine ait bir birimmiş gibi kullandığı ve küçük çaplı kürtajları bu hastanede yaptırdığı belirtilen iddianamede, Şeyma H.'nin kendisini aşan ilerlemiş gebelikleri yasal olup olmadığına bakmaksızın Önder Ç.'ye gönderdiği kaydedildi. Önder Ç.'nin de ilerlemiş bu gebelikleri yasa dışı olmasına rağmen para karşılığı sonlandırdığı ve parayı, Şeyma H. ile birlikte açmış oldukları özel hesaplara aktardığı iddianamede yer aldı

  ORTAK HESAPLARDA 3 MİLYON LİRA

  İddianamede, Prof. Dr. Önder Ç. ile Doç. Dr. Şeyma H.'ye ait banka hesaplarında yapılan incelemelerde 3 milyon 100 bin liranın üzerinde para bulunduğu tespit edildi. İddianamede yapılan değerlendirmede, Prof. Dr. Önder Ç. ile sevgilisinin maaşları göz önüne alındığında, bu maaş ile bu miktarın toplanamayacağı ve paranın yasa dışı yollardan kazanılan para olduğu belirtildi.

  'MAAŞ 30 BİN' DEDİ, 6 BİN 500 ÇIKTI

  Hesabında 2 milyon 738 bin lira bulunan Önder Ç.'nin 2010 yılında İnönü Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na ise 5 adet gayrimenkul, 3 adet araç ile 300 bin lira 20 bin dolar 15 bin Euro ile 10 bin Lira değerinde ziynet eşyası beyanında bulunduğu ortaya çıktı. Önder Ç. hesaplarında bu kadar yüklü para çıkmasıyla ilgili verdiği ifadesinde ise sevgilisi Şeyma H.'nin aldığı aylık 30 bin lira maaşın bu hesaplarda biriktiğini söyleyince, Şeyma H.'nin çalıştığı özel hastanede ne kadar maaş alındığı araştırıldı. İddianamede, özel hastanenin Şeyma H.'ye aylık olarak 6 bin 500 lira maaş verdiği belirtildi.

  TEK PROFESÖR OLMASI İŞİ KOLAYLAŞTIRMIŞ

  Mahkemenin kabul ettiği İddianamede, Önder Ç.'nin üniversite hastanesindeki makamını kullanarak yasa dışı yollarla kürtajlardan ve ameliyatlardan ücret almak suretiyle kazanç elde ettiği belirtilerek şu değerlendirme yapıldı:
  "Bölüm başkanı ve tek profesör olması nedeniyle bu konumunun rüşveti kolaylaştırdığı ve 'ameliyata girme bedeli' adı altında para aldığı. Yine ilerlemiş gebeliklerin sonlandırılmasında para aldığı, sadece bu dosyamızda teknik takibe takılması nedeniyle 3 adet maddi menfaat, 2 adet cinsel menfaatin tespit edildiği, dolayısı ile bu verilere bakılarak, geçmişte buna benzer birçok kez aynı şekilde rüşvet eyleminde bulunduğunun değerlendirildiği, bu paranın bu şekilde biriktirildiği."

  HASTANEYİ DE DOLANDIRMIŞLAR

  İddianamede Doç. Dr. Şeyma H.'nin başhekimi olduğu hastaneyi dolandırdığı da ileri sürüldü. İddianamede geçen bilgilere göre hastaneye başvuran 13 haftalık hamile 22 yaşındaki bekar kadın, Şeyma H. ile görüşerek çocuğu aldırmak istediklerini belirtiyor. Şeyma H.'nin ise bu isteği 3 bin lira karşılığında yapabileceğini belirtince, genç kadın annesi ile hastaneden ayrılıyor. Ertesi gün yine hastaneye gelen genç kadın teklifi kabul ettiğini söyleyince, kürtaj için hazırlıklara başlanıyor. Bu sırada iddianamede verilen bilgilere göre genç kızın kürtaj olduğunun saklanması için hastane kayıtlarına 'idrar yolu enfeksiyonu' rahatsızlığı ile girişinin yapıldığı ve daha sonra doğumhaneye götürülerek gece geç saatlerde gebeliğine son verildiği belirtiliyor.

  'KIZ ELİMİZDE KALIYORDU'

  Ertesi gün taburcu edilen genç kızın annesinin telefonla Doç. Dr. Şeyma H.'yi aradığı ve kızının kürtaj olduğunun bilinmemesi için hastane kayıtlarının silinmesini rica ettiği belirtilirken, Şeyma H.'nin ise bunun üzerine hastanede bulunan sekreteri T.G.’yi arayarak, kürtaj yaptığı hastasının hastane kayıtlarının tamamen silinmesini talep ediyor. Ve böylece bir gün önce kürtaj olan genç kızın hastanede hiçbir kaydı bulunmuyor. İddianamede bu şekilde Şeyma H.'nin çalıştığı kurumu da dolandırdığı ve haksız kazanç elde ettiği belirtilirken, bu sırada kürtaj sırasında genç kızın ölümle burun buruna da geldiği iddianamede kayıtlara geçiyor. Kürtaja katılan hemşire B.Y.’nin telefonla sevgilisiyle konuşmasında bu detay iddianamede şu şekilde anlatılıyor:

  B. Y. : Ay bugün bir hasta nerdeyse elimizde ölüyordu, kız hamile, yirmi yaşında.
  T.K. : Kız evli mi
  B. Y. : Hayır be
  T. K. : Oo beni çağıraydın
  B. Y. : Senin ne işin var
  T. K. : Yirmi yaşındaymış taze daha
  B. Y. : Beynini dağıtırım senin ha anladın mı, neyse biz ameliyathaneye çıkardık doğumhaneye tahlil yapacaktık. T. tuttu ilaç verdi. Ay bu kızın eli ayağı titremeye başladı. Ben korktum ölecek bi de girişi mirişi yoktur. Elimizde ölecek kadın, kocasından gizli gelmiş ay Allah’ım biz artık korkudan ölecektik. Şeyma Hanım hiç öyle rahat ki oralı bile olmuyor. Ondan sonra dedim ki kız T. gel buna bir şey olmaz biz direk gideriz dedim."

  İddianamede Prof. Dr. Önder Ç.'nin maddi menfaat anlamında rüşvet eylemleri ile ilgili olarak G.B.’den 10 bin TL, D.Ö.’den 4 bin TL ve N.Ş. bin TL olmak üzere hamileliği sonlandırma ve yapacağı ameliyat karşılığında maddi menfaat olarak rüşvet aldığı belirtiliyor.

  CENİNİ GÖMMESİ İÇİN ANNESİNE VERMİŞLER

  Prof. Dr. Önder Ç.'nin yasa dışı kürtajlarda genellikle üniversite hastanesini kullandığı ve bu kürtajları hastane kayıtlarına girilmeksizin gizlice gerçekleştirdiği belirtilirken, iddianamede geçen bir detayda ise, kürtaj sonrası alınan ceninin siyah bir poşet içerisinde hastaya teslim edildiği ve götürülüp bir yerlere gömülmesinin istendiği ifade ediliyor.

  Savcılık iddianamesinde Prof. Dr. Önder Ç.'nin rüşvet dışında diğer eylemleri olan kürtaj, cinsel saldırı ve görevi kötüye kullanma suçlarının ana dosyadan ayrılarak ayrı olarak halen soruşturulduğu belirtilirken, bu iddianamede sadece 5 menfaat karşılığı rüşvet suçundan ceza istendiği ifade edildi.

  Hazırlanan bu iddianamede Doç. Dr. Şeyma H. hakkında ayrıca 'Çocuk Düşürtme, Rüşvete Aracılık, Çocuk Düşürtmeye Aracılık, Dolandırıcılık' suçlarından da ceza verilmesi isteniyor. Diğer 10 şüpheli hakkında ise 'Rüşvete Aracılık, Kürtaja Aracılık, Rüşvet Verme, Kürtaja Rıza Göstermek' gibi çeşitli suçlarla ceza talep ediliyor.

  Kaynak: Hürriyet

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  647
  aman yarabbim!
  sonuna kadar okuyamadım, bu nedir?!

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  199
  Ben de okuyamadim ama soylecegim su ki o kamera goruntulerinin hicbir degeri yok ancak magdur kadinlarin ifadeleri ve prezervatifteki dnalar isi cozebilir belki

 4. 06-04-2013, 07:02

  Lisansüstü


 5. #4
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  evet sonuna kadar sabredemedik. bak çözüm kolay. ver eline o bilimum ameliyat alet edevatını bu kadınların. sok sozde profesor p..ini ameliyat odasına. alın dilediginiz gibi ameliyat edin de. bekle sonucu. al sana operasyon. al sana doktorluk.

 6. #5
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  506
  Kürtaj hem etik olarak hem de dini olarak doğru değil, apaçık bir yanlış. Bu yanlışa düşenler durumalarını başka bir yanlışı işleyerek düzeltmeye çalışmışlar. Mağdur olanlar elbette vardır ama bu doktorla bir pazarlık sonucunda bir şeyler yaşamışlar. Ortada "zorla" olan bir şeyler olduğunu hiç zannetmiyorum, sadece yanlış verilmiş kararlar var.

  Mahkeme süreci de bu illegal şekilde yapılan kürtaj operasyonları üzerinden ilerleyecektir.

 7. #6
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  220
  Böyle adilere asistanlık mı yapacağız üniversitede! Bu adama prof ünvanını kim vermiş ayrıca!

 8. #7
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  506
  Bu açığa çıkanlardan sadece biri. Başka üniversitelerden aldığım duyumlar da var. Evli öğretim üyelerinin metresliğini yapıp ders geçmeye çalışan öğrenciler de var bolca.

 9. 07-04-2013, 22:48

  Lisansüstü


Benzer Konular

 1. Profesörün Mobbing zaferi
  Mobbing ve Çözümleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 31-05-2013, 12:53
 2. Zorla bağışa YÖK'ten ceza: Kınama
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 13-01-2013, 17:49
 3. Cevap: 6
  Son Mesaj: 08-09-2012, 03:29
 4. Atanğıdım Üniversite Görevlendirme Kalktı Artık Vermiyoruz Diyor. Zorla Master Yaptırmak İstiyor Derdimi Bir Dinleyin :)
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Mr December
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 26-08-2011, 14:32

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git