Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Avcı: İddialar ÖSYM Güvenini Zedelemeye Yönelik

Genel Güncel Olaylar Forumunda Avcı: İddialar ÖSYM Güvenini Zedelemeye Yönelik Konusunu İncelemektesiniz

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın, 2012 KPSS sonrasında soru ve cevap anahtarlarının bir parkta bulunması, ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Avcı: İddialar ÖSYM Güvenini Zedelemeye Yönelik

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın, 2012 KPSS sonrasında soru ve cevap anahtarlarının bir parkta bulunması, kopya iddialarının yoğunlaşması üzerine 10 Temmuz 2012'de verdiği soru önergesine 8 ay sonra yanıt geldi.

  Ömer Dinçer'in yanıtsız bıraktığı önergeyi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı cevapladı. Bakan Avcı, "İddiaların, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların, ÖSYM'ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanların da emeklerine gölge düşürme amacında olduğu, ayrıca sınavlara ilişkin her türlü güvenlik incelemesinin titizlikle yapıldığı, KPSS için de gerek basında yer alan iddialara yönelik, gerekse rutin güvenlik incelemelerinin yapıldığı, ancak kopyaya ilişkin hiçbir bulguya rastlanılmadığı belirtilmektedir" dedi.

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtı şöyle; "2012-KPSS sonrasında basında yer alan ÖSYM'yi karalayan ve sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik iddiaların, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların, ÖSYM'ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanların da emeklerine gölge düşürme amacında olduğu, ayrıca sınavlara ilişkin her türlü güvenlik incelemesinin titizlikle yapıldığı, KPSS için de gerek basında yer alan iddialara yönelik, gerekse rutin güvenlik incelemelerinin yapıldığı, ancak kopyaya ilişkin hiçbir bulguya rastlanılmadığı belirtilmektedir."

  Bakan Avcı, bazı internet sitelerinde yer alan soru-yanıtlara dayanarak soruların bazı adaylara önceden verildiği yönünde haber yapan basın kuruluşları ile telef hakkına aykırı biçimde soru-yanıtları yayınlayan bazı internet siteleri hakkında yasal işlem yaptıklarını da açıkladı.

  UMUT ORAN: BAŞBAKANIN MİT TALİMATI NE OLDU?

  CHP'li Oran ise bu yanıt üzerine şu değerlendirmeyi yaptı: "ÖSYM AKP öncesinde en güvenilir kurumdu bugün içine düşürüldüğü durum çok üzücü. Artık AKP'li olmayan kimse güvenmiyor sanırım ÖSYM'ye. Ama biliyorsunuz Sayın Başbakan KPSS sınavındaki iddialar için de MİT'e talimat vermişti ne oldu sonuç, sıfır. Konu AKP'ye, Erdoğan'a dayandı mı anında tüm dosyalar kapatılıyor. Ama yüksek puan aldığı halde yıllardır iş hayaliyle evinde oturan o gençlerimiz elbet bunun hesabını sandıkta soracaktır."

  Kaynak: DHA

 2. #2
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Pişkinliğin de bu kadarı. Ama ben Sayın Oran kadar umutlu değilim, sandıkta kimse hesap falan sormayacak, yine gelip oturacaklar tepemize.

Benzer Konular

 1. Bakan Avcı'dan Öğretmene Teşekkür Telefonu
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 20-03-2013, 08:39
 2. Nabi Avcı: MEB'e Kurumlararası Geçiş Olmayacak
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-02-2013, 00:16
 3. Nabi Avcı: YÖK Taslağı Uygun Değil
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 13-02-2013, 20:33
 4. Nabi Avcı: YÖK Taslağı Uygun Değil
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 12-02-2013, 12:06
 5. Cevap: 2
  Son Mesaj: 13-08-2012, 09:22

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git