Ankara Valiliği, 24 Mart günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) katılacak öğrencilere sakin bir sınav ortamı sağlanması için gerekli duyarlılığın gösterilmesini istedi.

Valilikten yapılan açıklamada Ankara ilinde 411 ayrı binada, 16 bin 797 yönetici, sınav sorumlusu ve gözetmenin görev alacağı sınava 449'u engelli olmak üzere toplam 131 bin 900 öğrencinin gireceğini bildirildi.

YGS'nin sakin ve güvenli bir ortamda yapılması ile gençlerin hedefledikleri sonuçları almalarına esas olmak üzere 23 Mart 2013 Cumartesi günü saat 18.00'den itibaren 24 Mart 2013 Pazar günü saat 13.00'e kadar olan süre içerisinde; otoların klakson çalmaları, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama vs. konvoylarının oluşturulması, bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve buna benzer her türlü çalışma yapılması yasaklandı.

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, gençlerin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınav nedeniyle sakin ve güvenli bir sınav ortamının yaratılması bakımından vatandaşlardan gerekli duyarlılığı göstermelerini beklediklerini belirterek, sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.

Kaynak: Cihan