Bulunan 1 den 5 - Toplam 5
Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
 • 1 gönderen aDNA
 • 3 gönderen aDNA
 • 1 gönderen gul_89
 • 1 gönderen makrizi

Akademisyenler Duysun 2 :Avcı, Öğretmen Maaşlarının İyileştirilmesi Lazım Dedi!

Genel Güncel Olaylar Forumunda Akademisyenler Duysun 2 :Avcı, Öğretmen Maaşlarının İyileştirilmesi Lazım Dedi! Konusunu İncelemektesiniz

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya yaptıkları ziyarette, ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Akademisyenler Duysun 2 :Avcı, Öğretmen Maaşlarının İyileştirilmesi Lazım Dedi!

  Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya yaptıkları ziyarette, öğretmen maaşlarının iyileştirilmesi konusunda ortak fikre sahip olduklarını memnuniyetle gördük.

  Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya yaptıkları ziyarette, öğretmen maaşlarının iyileştirilmesi konusunda ortak fikre sahip olduklarını memnuniyetle gördüklerini belirterek, " Sayın Bakan, eşit işe eşit ücret düzenlemesi olan 666 Sayılı KHK'da unutulan öğretmenlere ek ödeme verilmesi gerektiğini ve ücretlerinin iyileştirilmesi lazım geldiğini ifade etmişlerdir." dedi.

  Başkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın yapması gereken ilk icraatın; öğretmen, öğrenci ve velilerin eğitim sistemine olan güvenlerini kazanmak ve güçlendirmek olması gerektiğini söyledi.

  Sendika genel merkezinde basın açıklaması yapan Gürkan Avcı "Eğitim sistemine olan güveni ve istikrara dönük toplumsal öngörüyü sağlamadan yapılacak reformlar hem kalıcı olmaz hem de yeterli desteği bulamaz" dedi.

  Eğitim sisteminin son yarım asırdır yazboz tahtasına döndüğünü ve yapılan eğitim reformlarının kalıcı olmayacağı, her yıl değişeceği inancının toplumda yer edindiğini kaydeden Avcı, "Eğitimde ben yaptım oldu, dayatmasına artık son verilmelidir. Eğitimde sürdürülebilir iyileştirme ve başarıyı yakalamamız gerekiyor. Eğitimde 2023 ve 2071 vizyonuna uygun projeksiyonel bir yol haritasına ihtiyaç vardır. Bunun içinde tıpkı yeni Anayasa çalışmasında olduğu gibi herkesin altına imzasını atacağı bir eğitim reform paketi hazırlanmalıdır. Tüm partilerin, sendikaların, ilgili sivil ve kamu kuruluşlarının içinde yer aldığı yeni ve büyük bir Milli Eğitim Şurası yapılmalıdır. Önümüzdeki elli yılın eğitim politikalarına yön verecek ortak kararlar burada alınmalıdır" diye konuştu.

  "NABİ AVCI, BİR ŞANS OLABİLİR"

  Gürkan Avcı, Cumhurbaşkanı'ndan Başbakan'a kadar tüm siyasi partilerin katıldığı, eğitim alanında yetkin yerli ve yabancı tüm eğitim lider ve uzmanlarının iştirak edeceği yeni ve büyük 19. Milli Eğitim Şurası'nın bilimsel, demokratik ve katılımcı bir anlayışla yapılması gerektiğini hatırlatarak, "Geçen yıl yapılan eğitim reformlarından bir tanesi bile bence Millî Eğitim Şûrası'nın toplanması için yeterliydi. Eğitim sisteminde yapılan ve yapılması gereken değişikliklerin şurada değerlendirilip, tartışılıp yürürlüğe girmesinin, eğitim sistemi için daha faydalı olacağına inanıyorum. Bu arada Şuranın toplanması ve sonuçlanması sürecinde iletişim hocası olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın diyalogcu, uzlaşmacı ve kucaklayıcı siyasi kişiliğinin de bir şans olduğunu düşünüyorum" dedi.

  BAKAN AVCI İLE GÖRÜŞME

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Cuma günü yaptığı görüşmeden bazı notları da paylaşan DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, "Sayın Bakanımızla öğretmenler başta olmak üzere eğitim çalışanlarının maaşlarının iyileştirilmesinin zaruriyeti konusunda hemfikir olmaktan büyük memnuniyet duydum. Eşit işe eşit ücret düzenlemesi olan 666 Sayılı KHK'da unutulan öğretmenlere ek ödeme verilmesi gerektiği ve ücretlerinin iyileştirilmesi lazım geldiğini ifade eden Sayın bakanın, AK Parti'nin ustalık dönemine yakışır işler yapacağına inanıyorum. Geçmiş dönemlerde yapılan başarılı reformları tamamlayacağına ve kangren haline gelmiş eğitim sisteminin sorunlarını çözeceğine dönük ümidimiz daha da artmıştır. Sayın Bakanın atacağı her olumdu adımda destekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum" dile getirdi.

  "TÜRKİYE MARKA BİR EĞİTİM SİSTEMİ OLUŞTURMALIDIR"

  Avcı, Türkiye'nin özentili, öykünmeci, kopyacı ve taklitçi eğitim sistem ve reformlarından vazgeçmesi gerektiğine de işaret ederek, şunları kaydetti:

  "Medeniyetimizin yüksek, derin ve üstün değerleriyle, erdem ve inançlarıyla ilişkili bilimsel, özgün ve marka bir eğitim sistemine ihtiyacımız vardır. Türkiye'nin kendi yaratıcı kimliğini, kültür ve politikalarını özünden kök salan, birikimlerinden kaynak alıp evrenselliğe yönelerek gençliğini bilime, teknolojiye, en yüksek erdem ve değerlere ulaştıracak bir eğitim sistemi hayal ediyoruz. Türkiye böylesi bir eğitim sistemiyle büyük işler ve büyük fikirler gerçekleştirmeyi başaracaktır."


  Kaynak: MURL="http://www.memurlar.net/haber/349309/"]Memurlar.Net[/URL]
  Son düzenleyen Gamze, 26-02-2015 saat 00:59.
  mhmtygt33 bunu beğendi.

 2. #2
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Artık öğretmenleri kıskanmaya başladım. Tamam görevleri kutsal hepimizi onlar eğittiler vs vs ama biraz da öğretim ELEMANlarına sahip çıksa sayın bakan çok iyi olacak. Eşit iş desek öğretmenlerin tezi, yayını vs sorunu yok, onların sayısal üstünlüğü var desek Öğretim elemanları ve üyeleri ( idari personelimiz hariç ) 200 binin üzerinde. Kısaca bizim de hakkımızı vermeleri için Öğretim Elemanları olarak tek ses olmamız şart. BİAT la gelen kapı kapı gezerek kadro alanların yüzünden Liyakatla, ''Sadece'' başarı ve puanları ile gelenler yanmasın. Sadece ÖYP puanı ile atanan 10 bin Araş. Gör. olduk. Bizlerin sesi bile yeter ama organize olmada sorun yaşıyoruz. O nedenle ne Bakan Bey ne de Başbakan bizlere: ''Öğretim Elemanlarının da maaşlarının iyileştirmesi lazım'' demediler demezler de 2012 Son baharında yapılacak dediler olmadı, Maliyeden %15 onayı geldi belki %20 olacak dediler olmadı. Bu tavrımızla da olmayacak
  makrizi, gul_89 ve ada_elt bunu beğendiler.

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2012
  Nerden
  Muğla- Es Es
  Mesaj
  167
  polisler tek ses oldu öğretmenler oldu neden bizler de tek ses olup hakkımız olanı yada en azından bize vaat edileni isteyemiyoruz diye düşünmeden edemiyorum . .
  aDNA bunu beğendi.
  Özel cocuklarla birliktysenz
  Sabrınızn gücüne şaşar
  İlk kelimesni duyunca mutluluktn ağlarsınız

 4. #4
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  392
  hepten üvey evlat muamelesi gördük, böyle de devam edecek gibi.. öğretim elemanı etkisiz eleman! bunu iyi biliyorlar.
  öğretmenlerimize hayırlı olsun. Allah bereket versin.
  aDNA bunu beğendi.

 5. #5
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  500
  Dediğim gibi öğretmen maaşıyla öğretim elemanı maaşı eşitlenecek. Bunun ayak sesleri geliyor yavaş yavaş.

Benzer Konular

 1. Akademisyenler DUYSUN: 255 Bin Polise Zam Umudu Doğdu
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 32
  Son Mesaj: 22-03-2013, 18:46
 2. Akademisyenler Karaborsaya Düştü
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-09-2012, 22:19
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 13-06-2012, 15:18
 4. Ve Allah 'oku' dedi! Dedi de, kime dedi?
  Kitap/Gazete/Dergi forum içinde, yazan biyofizik
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-03-2012, 07:57
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-10-2011, 16:33

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git