Bulunan 1 den 6 - Toplam 6
Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni
 • 4 gönderen aDNA
 • 2 gönderen sidneh
 • 1 gönderen aperian
 • 1 gönderen ibulut

Bu da YÖK'ün Wikileaks'i...

Genel Güncel Olaylar Forumunda Bu da YÖK'ün Wikileaks'i... Konusunu İncelemektesiniz

Redhack, YÖK'ün internet sitesini hackledi, 60 bin belgeyi ele geçirdi. İddialara göre, öğrenci harç paraları ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Bu da YÖK'ün Wikileaks'i...

  Redhack, YÖK'ün internet sitesini hackledi, 60 bin belgeyi ele geçirdi. İddialara göre, öğrenci harç paraları karşılığında bankalar rektörlere lüks otomobil aldı...

  YÖK'ün web sitesine saldıran Hacker Platformu Redhack, bazı üniversitelerle ilgili yürütülen yolsuzluk soruşturmalarına ait belgeleri yayınladı. Toplam 60 bin belgenin ellerinde bulunduğunu açıklayan Redhack, soruşturma dokümanlarını twitterda paylaştı... İşte o iddialar:

  - HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (499 sayfa): Üniversiteye bağlı Onkoloji Hastanesi için alınan ancak kullanılamayan ekipmanlarla ilgili öğretim üyelerine yönelik disiplin ve ceza soruşturmasının belgeleri yayınlandı. Prostat kanseri tedavisinde kullanılan cihazın da bulunduğu 171 kalem ekipmanın, firmanın sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmemesine rağmen atıl kalması sorgulandı. Hijyenik klimaların aykırı fiziksel koşullarda üç yıl bekletilmesi sebebiyle kullanılamaz hale geldiği, bu yüzden kemik iliği ünitesinde hasta kabul edilemediğine dikkat çekildi.

  - GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (294 sayfa): Merkezi Araştırma Laboratuvarı Kurulumu projesi kapsamında gerçekleştirilen makine alımında usulsüzlük yapılarak, henüz kurulum yapılmadan 664 bin 340 TL'nin neden ödendiği sorgulandı. 13 kalem techizat alımı için tahsis edilen 2 milyon 832 bin TL'lik ödeneğin tamamının 9 kalem için kullanılması, kalan 4 cihazın ayrı bir parayla alınması soruşturuldu.

  - ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (776): Öğrencilerin harç tahsilatları ve üniversite yapılan ödemelerin ilgili banka aracılığıyla yapılması karşılığında üniversite bütçesine aktarılması gereken 535 bin TL'nin Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı'na aktarılması. Temizlik ihalesinde maliyet fiyatlarının firma tarafından çok yüksek tutulduğu, bu yaklaşık 3 milyon TL'lik kamu zararının bulunduğu iddiaları araştırıldı.

  SAHTE DİPLOMAYLA BÖLÜM BAŞKANLIĞI

  - GAZİ ÜNİVERSİTESİ (459 sayfa): Atatürk Orman Çiftliği arazisinin konut ve iş merkezi yapılmak üzere satışa çıkarılmasında ihale süreciyle ilgili ileri sürülen iddialar araştırılmış.

  - KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (396 sayfa): Sahte diplomalı bir kişinin bir öğretim görevliliğine kabulü ve bölüm başkanı yapılması, evraktaki sahteciliğin tespit edilememesi iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma belgeler arasında yer aldı.

  - ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (241 sayfa): SİT alanı içerisinde Araştırma Uygulama Hastanesi bahçesinde montajlanan mobil bir kantinin yetkililerce durdurulması ve kamu zararı oluşması iddialarına ilişkin belgeler.

  Promosyonla rektöre Auidi

  - FIRAT ÜNİVERSİTESİ (216 sayfa): Promosyon bedeli olarak elde edilmesi gereken paranın üniversite hesabına 162 bin 164 lira eksik yatırıldığı, üniversitenin faiz geliri kaybının bir milyon 884 bin 335 TL olduğu belirlendi. Raporda, bankanın hibe ettiği Audi-A8 Long 3.0 TDİ QUAT model otomobil dışındaki promosyon bedellerinin üniversite muhasebe kayıtlarında görünmediği tespitine de yer veriliyor.

  Fırat Üniversitesi eski rektörünün öğrenci harçlarının yatırıldığı bankadan alınan promosyon ile aldığı iddia edilen 480 bin TL'lik Audi-A8 Long 3.0 TDİ QUAT model otomobil Türkiye'nin pahalı araçlarından...

  Kaynak: Memurlar.Net
  Son düzenleyen aDNA, 09-01-2013 saat 08:50.
  xkare, Mr December, gul_89 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 2. #2
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Ama tabii bizim saygıdeğer(!) medyamızda bunlar değil, kar yağışı çıkıyor. Ocak ayında lapa lapa kar yağıyor, ne kadar ilginç(!), değil mi?
  gul_89 ve Cashmere bunu beğendiler.

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  AYDIN
  Mesaj
  70
  Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ama tabii bizim saygıdeğer(!) medyamızda bunlar değil, kar yağışı çıkıyor. Ocak ayında lapa lapa kar yağıyor, ne kadar ilginç(!), değil mi?
  Kar bütün kirleri örter hocam.
  Cashmere bunu beğendi.

 4. #4
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  544
  redhack yayınladı mı bunları ?

 5. #5
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  729
  8 ocak 2013 redhack yolsuzluk dokümanları - ekşi sözlük ayrıntılı liste

  - - - Güncellendi - - -

  son hali http://pastehtml.com/view/cohg3nf3r.rtxt
  Cashmere bunu beğendi.

 6. #6
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  392
  çerez niyetine...

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git