Bulunan 1 den 3 - Toplam 3
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 2 gönderen aDNA

Yabancı Diller Sanal Sınıfta Öğrenilecek

Genel Güncel Olaylar Forumunda Yabancı Diller Sanal Sınıfta Öğrenilecek Konusunu İncelemektesiniz

4 milyon üniversite öğrencisine yönelik online yabancı dil projesi, sanal sınıflarda ingilizce eğitimi verilerek başlayacak. ...


 1. #1
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376

  Yabancı Diller Sanal Sınıfta Öğrenilecek

  4 milyon üniversite öğrencisine yönelik online yabancı dil projesi, sanal sınıflarda ingilizce eğitimi verilerek başlayacak. Proje çerçevesinde talep olması halinde Almanca, Fransızca, Arapça gibi dillerin eğitimi de sağlanacak. YÖK, bu amaçla 99 devlet üniversitesine 204 multimedya dil sınıfı ve laboratuarı kurdu.

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 4 milyon üniversite öğrencisine online yabancı dil eğitimi projesi için düğmeye bastı. Pilot çalışması başarılı bir şekilde tamamlanan 'Online Yabancı Dil Eğitimi' projesi kapsamında öğrenciler sanal sınıflarda istediği yabancı dil eğitimini alabilecek. Proje için 99 devlet üniversitesine 204 multimedya dil sınıfı ve laboratuvarı kuran YÖK, yabancı dilini geliştirmek isteyen öğretim elemanlarına da hizmet sunacak.

  HER ÖĞRENCİYE GİRİŞ ŞİFRESİ

  'Online Yabancı Dil Eğitimi' projesi kapsamında ilk aşamada öğrencilere sanal sınıflarda İngilizce eğitimi verilecek. Proje çerçevesinde talep olması halinde Almanca, Fransızca, Arapça gibi dillerin eğitimi de sağlanacak.

  Proje kapsamında tüm öğrencilere sanal sınıflara giriş için şifre verilecek. Öğrenciler bu şifreler sayesinde oluşturulan sanal sınıflarda istediği yabancı dil eğitimini alabilecek. YÖK proje ile ilk etapta üniversite öğrencisilerinin yabancı dil eğitimlerine, yabancı dil öğrenmeyi ya da geliştirmeyi isteyen her öğrenciye bütün farklılıkları giderecek ve fırsat eşitliği sağlayacak alternatif bir destek platformu oluşturulmasını amaçladı.

  Öğretim elemanları da yararlanabilecek

  Projeden yabancı dil eğitimi almak isteyen üniversite öğretim elemanları da yararlanabilecek. Bu kapsamda Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim (YÖKİDE) Portalı hazırlandı. Bu portalla öğrenciler ile yabancı dil eğitiminden sorumlu öğretim elemanlarının tek bir çatı altından yabancı dil eğitimine ulaşması sağlandı.

  Tüm üniversitelerde yaygınlaşacak

  Yabancı dil eğitimi için verilen kurs ücretlerinden yakınan öğrencilerin şikayetini dikkate alan YÖK yetkilileri, sanal sınıflar sayesinde yabancı dil eğitiminin ücretsiz verilmesini kararlaştırdı. Projenin ilk etapta yapılan pilot çalışmasına 7 bin öğrenci katıldı. Öğrencilerin sanal yabancı dil eğitiminden memnun oldukları belirlenirken tüm üniversitelere yaygınlaştırılması için çalışmalara başlanıldı. YÖK, proje kapsamında 99 devlet üniversitesine 204 multimedya dil sınıfı ve laboratuarı kurdu. Oluşturulan multimedya dil eğitim sınıfları ile üniversitedeki yabancı dil eğitmenlerinin güncel materyalleri, hızlı bir şekilde derslerde kullanabilmesi ve materyallerin eğitime etkili şekilde entegre edilmesi amaçlandı

  Kaynak: Yeni Şafak
  Cashmere ve mujdatmujdat bunu beğendiler.

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  27
  Çok güzel bir olanak. Faydalanmayı düşünüyorum.

 3. #3
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  473
  Bu proje ne alemde acaba?
  Bir garip akademisyen...

Benzer Konular

 1. yabancı diller eğitimi mü yoksa ingilizce öğretmenlği mi?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan nirvanaaa
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-07-2012, 02:24
 2. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Eğitimi Alanında en az yüksek lisans öğrencisi olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-07-2012, 08:26
 3. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Eğitimi ABD. / Fransız Dili Eğitimi Bilim Dalında Yüksek Lisans Yapıyor Olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-11-2011, 23:29
 4. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İngilizce(Yabancı Diller Y.O.)-İngilizce öğretmenliği veya ingiliz dili edebiyatı bölümü mezunu olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 21-06-2011, 01:50
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-12-2010, 20:51

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git